Conan ve Büyücüler

Başlatan kalidor, 28 Mayıs, 2010, 18:33:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

crassus mu caliastros mu ne vardi bir de, Kral Conan zamaninda. O da saglam buyucuydu, yok mu saydik onu yoksa unuttun mu kalidor  ;D

kalidor

Alıntı yapılan: Gambit - 27 Ocak, 2014, 21:01:14
crassus mu caliastros mu ne vardi bir de, Kral Conan zamaninda. O da saglam buyucuydu, yok mu saydik onu yoksa unuttun mu kalidor  ;D

Doğru doğru o da Conan'ın başına bayağı çorap örmüştü, onu kaçırmışız. Ben herkesin aksine Thugra Khotan demişim. Marmara'nın yayınladığı Kimmerya serisinin 2. kitabındaki uyarlamada da okuduğumuz Siyah Dev (Black Colosus) macerasında binlerce yıllık uykusundan uyandırılan büyücü ilk okuduğum zaman  beni etkilemişti. Orjinal hikayede Conan büyücüyü öldürdüğünde  büyücünün gorile benzer hizmetçisi cesedi macera başından beri büyücüyü taşıyan yaylı at arabasıyla  cehenneme götürüyordu.

Yah Chieng de Kara Çemberin büyücülerinden biriydi. Unutmadan modern Kral Conan maceralarından Conan And the Midnight God macerasındaki büyücü de çok karizmatikti.  8)
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Haziran, 2010, 20:50:36
Bu macerayi kesinlikle hatirlamiyorum... Saniyorum What If kivaminda bir hikaye... Türkiye'de de yayinlandi mi bu sayi(lar)?
nerdeyse 4 yıl olmuş anketin açılması  ::) ben de bugün işaretledim:thot amon..
yukarıda ki alıntıda geçen konu - thor , thoth amon ve conan'ın bir macerada yer aldığı "what if?" sayısı- ile ilgili şunu söyleyebiliriz: evet yayınlandı..ancak sanırım tek sefer ve "tam maceralı koleksiyon dizisi" olarak bilinen 98 sayı süren "siyah" üst bantlı seride 18.sayıda(150 tl.etiketli olan ve macera kapağında "şeytan kulesi" yazan küçük boy bir conan albümü..) 
  bu macera ,"yerli" ve "gölge" alfa yayınları çizerlerine "kopya" olarak yeniden çizdirilmişti..siyah beyaz ve maceranın orjinal sayfa ve panel yapısı bozulup kopyalanmış  ;) ,böylelikle 38 sayfalık macera (orjinali what if serisinden sayı:39) 55 sayfaya çıkarılmıştı  :o  ;D ..bizdeki "thor ve conan" adlı bu macera yayını "tam maceralı koleksiyon dizisindeki" tekrar yayınlanan maceranın dolgusu olarak kullanılmıştı..aşağıdaki görselde solda orjinal sayfa ve sağda aynı sayfadan üretilen "alfa versiyonu" diğer sayfa  ;)  ::)

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Tarkan Abime bu eşsiz bilgilendirme için teşekkürler ediyorum. Alfa'nın böyle kopyalama yapacak kalifiye elemanları varmış demek ki. Her ne kadar kopyacılık iyi bir şey olmasa da bunu güzel uygulamışlar. Acaba çizimleri Ömer Muz mu yapmıştır. Sanki öyle bir hava seziyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yunusmeyra

Sami abi, daha çok bu kopyaları sezai idi,yıldırım örer ve yüzbaşı volkan çiziminde yer alan yardımcı alfa ressamları yaptı diye biliyorum..Ömer Muz bir başka başlığımızda Gambit tarafından yazıldığı gibi ya çizilmiş conan kapaklarını (frazzetta'nınkiler gibi..) kopyalamış ya da belli conan desenlerini kendi stili ile renkli illüstrasyonlar haline dönüştürmüştür..hakkını yemeyelim,bir çok özgün conan kapağı da vardır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR