The Walking Dead..

Başlatan V, 02 Haziran, 2010, 23:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Uzun zamandir bir diziyi (özellikle de yeni diziyi) bu kadar merakla beklememistim. Hadi hayirlisi

rumar80

Dizinin ilk bölümünü az önce bitirdim.

Yavas yavas ilerliyor. Çizgi romanla örtüserek, küçük eklemeler var tabii. Birinci bölüm Rick'in Atlanta'ya gelmesi ile sonlaniyor. Mükemmel degildi, ama güzeldi, Açikçasi korktugum gibi olmadi diyebilirim

V

Dizinin IMDB notu 9.5.Ilk sirada yer aliyor.Bir kaç bölüm biriksin,film tadinda izleyeyim dedim ama
ilk 2 bölümü bu aksam izlerim artik.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Izle fikrini söyle. Madem izleyeceksin ben simdilik fikrimi saklayayim genel anlamda. Ama ikinci bölüm daha iyiydi diyebilirim.

gökmen

ben 3 bölümüde izledim bence losttan sonra su an seyredilecek en güzel yabanci dizidir...(HUNG VE SPARTAKÜS AYRI)...yalniz burada marmara çizgiye bir is düsüyorki oda seriyi aksatmadan yayinlamak yoksa planlari bu çizgi roman için bozulabilir...2011 ekim ayina kadar yayinlanmiyacak o zaman kadar 6 bölüm oynatilip sezon finali yapacak yapimcilar...dizi demisken hatirlayanlar bilir jericho diye süper bir dizi vardi...Amerika'nin bazi sehirlerine atom bombasi atiliyor ve bundan sag olarak kurtulan insanlarin hayatta kalma,yeni bir düzen olusturma çabalarini anlatiyordu...dizi reyting almiyor diye 2.sezonda yayindan kaldirdilar...fakat özellikle Amerikan hükümetinin baski yaptigi ve diziyi kaldirttigi yabanci ve yerli forumlarda çok konusulmustu...geçen gün amerikan comics dergilerinin web sayfalarina bakarken devil's due publishing adli bir firmanin jerichoyu çizgi roman olarak yayinladigini gördüm(3.sezon diye baslamislar çünkü 2.sezonu yedinci bölümde bitirmislerdi)....buna çok sevindim ve en önemliside teknolojik gelisme ve insanlarin eglence anlayislari ne kadar artarsa artsin çizgi romana daima ilginin olacaginin bir göstergesidir kanimca...

rumar80

Aslinda Jericho birinci sezon sonunda bitirilmisti. Ancak seyircilerin ciddi bir baskisi ile ikinci sezon baslatildi, ancak 7. bölüm sonunda hersey ortada birakilarak bitirildi. Hos birçok dizi daha sonra pisman olunsa da (firefly, dollhouse gibi) reyting hazretlerine kurban ediliyor.

V

Jericho çok iyi baslamisti ama ilk sezonun sonuna dogru tempo ve senaryo olarak baya bir düsüs yasamisti bence...
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Ikinci sezon da iyi baslayip hemen bozulmustu. Finalde de bagimsiz ayri devletler oldugu imasi iyiydi, ama herhalde yetmedi. Umarim walking dead bu sona ugramaz (böylece ana konuya dönmüs olduk  :D)

ferzan

Dizinin 5.bölümünü henüz bitirdim...Sicagi sicagina birseyler yazayim istedim:)
    Yogun bir sekilde dizileri takip edebilen biri degilim ama açikçasi olmak isterdim...Eglencelik bile olsa iyi bir dizinin insana neler katabilecegi tartisilamaz bile...Daha iyi bileceginiz üzere son dönem Amerikan dizileri uçmus durumda...Baslangiçta My name is Earl'ün ilk sezonu,Lost'un ilk sezonu,tvde denk gelebildigim ölçüde House,25 yil geriden de olsa Miami Vice,arada bir Family Guy,Big Bang Theory,Simpsons,Supernatural,Merlin,How i met your mother,The 70's show ve South Park gibi dizilere takilmisligim oldu(aklima su an gelmeyen birkaç isim daha olabilir)...Yine de ilk sezonunu bir gecede coskuyla izledigim Spartacus - Blood and Sand'den sonra kesinlikle dizi takip aliskanligimi edindim...Her neyse...
    The Walking Dead'in ilk bölümünü birkaç arkadasimla beraber izleyip adeta kilitlenmistik...Nicedir hasret kaldigimiz gerilim adina en azindan bizi bir süreligine idare etti...Hatta bir arkadasim diziyi 2.bölümden sonra birakip netten çizgiromanlarinin tamamini indirerek okudu...
    Ilk bölümün coskusu üzerine 2.bölüm,yüksek beklentimi tam olarak karsilayamasa bile yine de ilk bölümün yanina yaklasabildigini düsünüyorum...3. bölüm ise gerilime odaklanan ben için uzun duygusal sahneler sebebiyle çitayi biraz daha indirmem gerektigini,en nihayetinde devamlilik arzeden bir seri için olmazsa olmazlarin da yer almasi gerekliligini fark ettirerek artik beklentilerden arinmama yönelik önemli bir adim olmustu...Fakat 3.bölüm final sahnesi yine beklentimin hortlamasina sebep oldu...Sonraki haftayi beklemek adeta iskenceden farksizdi...4.bölüm ise tam bir memnuniyet pinariydi benim için...5.bölümü de izledikten sonra artik rahatlikla diyebilirim ki,ben bu dizinin her bölümüne ayri ayri bayilmisim meger...
    Çok daha iyi diziler olduTWD'den önce...TWD'den sonra da çok daha iyileri olacak...Ama ben bu diziyi çok sevdim...Önümüzdeki hafta 6.bölümle sezon finali yapilacak sanirim ve beklentim su an tavanda,yere inecek gibi de gözükmüyor...Çok istememe ragmen israrla çizgiromanlarindan uzak duracagim (çizgiromana dair böyle bir cümle kuracagim aklimin ucundan geçmezdi) ... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

V

5. bölümü bu gece izleyecegim insallah. :)
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Alıntı yapılan: ferzan - 29 Kasım, 2010, 22:41:47

Çok istememe ragmen israrla çizgiromanlarindan uzak duracagim (çizgiromana dair böyle bir cümle kuracagim aklimin ucundan geçmezdi) ... :)

Sakin uzak durma Ferzan!!!!  Kitap çok iyi. Zaten 4 sayi çikti ülkemizde. Benim gibi yapma (hepsini toplama) sabirla bekle, ama mutlaka oku

rumar80

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 29 Kasım, 2010, 22:44:35
5. bölümü bu gece izleyecegim insallah. :)

Bu gece el classico var, insallah yarin seyredecegim.

Saint2

5. bölügmü izledim... Fazla aksiyon yok ama hikaye güzel bir yere gidiyor...

V

Alıntı yapılan: Saint2 - 30 Kasım, 2010, 00:30:55
5. bölügmü izledim... Fazla aksiyon yok ama hikaye güzel bir yere gidiyor...

Aynen katiliyorum.Duygusal yogunluk oldukça artiyor bu bölümde.Sezon finalini izleyecegiz haftaya,
tadi damagimizda kalacak kisa bir sezon oldu malesef..

"İstemem,eksik olsun.."

Ramzy

5. bölüm su ana kadarki en agir bölümdü herhalde. Dediginiz gibi yogun duygusallik içeren. Sezonun kisa olmasi çok kötü. :)