The Walking Dead..

Başlatan V, 02 Haziran, 2010, 23:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Walking Dead dizisinin yönetmeni ve yapimcisi olan Frank Darabont, birinci sezonun yazarlarini göndermis, 13 bölümlük ikinci sezon için de serbest yazarlarla çalismayi düsündügünü açiklamis. Okudugum makalede sezonlar arasinda yazar degisikliklerinin bazen yapildigini ama Entertainment Weekly gibi sektörde sözü geçen bir dergi tarafindan en iyi yeni dizi olarak nitelendirildigi bir noktada bunun gibi ekibin tamaminin gönderildigi bir durumla çok çok nadir karsilasildigindan bahsediliyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ramzy

Walking Dead'de ana kahramanin (polis) ve Koreli eleman ile, zombilerin bagirsaklarini, bilmem nerelerini üstlerine sürüp, aralarina karismasi sahnesi, Zagor okuyucularina bir macerayi hatirlatmis olmali mutlaka... Zagor da aynisini yapmisti. ;D

hanac

Arkadaslar hepinizin yorumlarina saygiliyim ama dizi beni çok etkilemedi.

Açikçasi çizgi romani kat kat iyi.

Dizinin temposu çok düsük ve çok sayida klise mevcut.

En iyi yeni dizi seçilmesini anlayamadim.

5. bölümün sonundaki sahne de çok kötüydü (Basroldeki elemanin kameraya bagirdigi sahne).

Oyunculuklari da fazla begenmedim.

Çizgiromanin saglam hikaye altyapisi ile isi götürüyorlar.

Eee seyretme o zaman dediginizi duyar gibiyim ama ben Zombi filmlerine/dizilerine bayilirim.  :)

Çok karamsar tablo çizdim, ama kötü bir dizi degil.

Vasat ile iyi arasi, tabii bana göre. Sanirim beklentim daha fazla idi.

V

Frank Darabont'ta senin gibi düsünüyor olsa ki senaristleri kovmus Hasan. :D

6 bölümden pek birsey çikmayacagi belliydi zaten,Frank Darabont'ta isi saglama almaya

çalisiyor anlasilan.Yalniz senaryo çizgi romandaki gibi islese +18'lik bir dizi çikardi Sami Abi'nin

dedigi gibi.. :)

"İstemem,eksik olsun.."

ErenKoyunoglu

Uzun süredir yazamiyordum ben de hanac in fikrine katilarak foruma geri döneyim. Geçen toplantida tanistigimizda çizgi romanindan söz etmisti be de alip çok begendim. Hatta amerikada yayinlanan tüm sayilarini topladim. Dizi de ise 3. bölümde pes ettim. Çizgi romanindan sonra o kadar yavan geldi ki anlatamam. Çogu insan katilmiyor bana herhalde ama büyük hayal kirikligi oldu. Ben dexter seyretmeye devam edeyim.
Sevgiler,
Eren.

kahramanlarsinemada

Hanac'in yorumlarina katiliyorum. Çizgi romandaki derinlik dizide yakalamamis. Hatta dizi "uyarlama"dan daha çok "esinlenme" gibi olmus.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 02 Aralık, 2010, 21:41:47

En iyi yeni dizi seçilmesini anlayamadim.

Henüz bir oylama vs. yok, Entertainment Weekly kapaktan Walking Dead'i en iyi yeni dizi olarak vermis...

pizagor

http://www.goldenglobes.org/browse/year/2010

Altin Küre'de 'En iyi drama dizisi' adaylarindan biri de Walking Dead...

Ramzy

Zombi içerigini sevenler için ilaç gibi. Ama gerçekçi olmak gerekirse, George Romero'nun Zombi filmlerinin yapmadigi yeni bir sey yok The Walking Dead'de. Çizgi romanin da ortaya yeni seyler koyabildigini sanmiyorum. Yine de George Romero'nun serilerini, 28 Gün ve Hafta'yi izleyip begenenler keyif alir, izlemeyenler de keyif alir, zombilerle yeni tanismislarsa eger. :D iyi saçmaladim, susuyorum.

Lami Tiryaki

Çizgi romanının dizisini bekleyenler veya henüz izlememiş olanlar, dizi 23 Ocak'ta CNBC-E'de başlıyor arkadaşlar.
Selamlar
Lami

rumar80

Haber süper, ama herhalde geç saatte ve buzlanarak verilecektir. Bu da tadı acılaştırır.

Lami Tiryaki

The Walking Dead'i CNBC-E'den aralıksız izliyorum. Bu aralar CNBC-E'nin türkçe yayın hastalığına kurban gitmediği için de ayrıca memnunlukla izliyorum. Bir çok arkadaşın tersine ben çizgi romanından pek hazzetmedim(bunun sayfa sayısı konmamasıyla alakası yok. O başka bir tür iticilik). Ancak dizisi fena değil. Kendini izlettiriyor. Ben zombi filmlerini ve öykülerini çok kaliteli olmadıkça izlemem. The Walking Dead'inde sevdiğim tarafları zombilerin olmadığı sahneler zaten :) Zombi görüntüleri iğrenç hakkaten. Eşimle o sahneleri sardırarak geçiyoruz(dizileri videoya kaydedip öyle izliyoruz, reklamsız ;) ). Bence başrolü oynayan adam gayet iyi. Hele bu haftaki bölümde şapkasını tekrar takınca karizmayı yeniledi adamım benim. Ayrıca hastaların koruyucuları ile muhabbetleri filan etkileyiciydi. Bu adamı çok sevdim. Amy'nin zombi saldırısında kurban olmasına da pek üzüldüm, hoş kızdı :(. Baş adamın karısını oynayan kızı da(Sarah Michel Gellar'mıydı adı neydi hatırlayamadım) Prison Break'ten beri pek severim.

Serinin sadece ilk cildini okudum ama anladığım kadarıyla dizide senaryoyu epey bir çeşitlemişler. Kitaptan farklı gelişiyor öyküler. İlk bölümde görünen zenci oyuncunun (hani Jericho'daki zenci ajan rolündeki) bir daha görünüp görünmeyeceğini de ayrıca merak ediyorum. Aksiyon ve drama bence paralel ve dengeli gelişiyor. Ancak bu tür öykülerdeki kanlı aksiyonları çok sevenler için yetersiz olduğu apaçık. Bu dizi ya ağrlıklı olarak drama olurmuş ya da kanlı aksiyon. Sanırım senaristler ikisini dde dengede tutmaya çalışmışlar(ancak bu da işlerine malolmuş galiba :) )

Selamlar
Lami   

NIC

The Walking Dead'in 2. sezonunun daha önce açıklandığı üzere Cadılar Bayramı'na denk getirilerek, 31 Ekim 2011'de yayına girmesi planlanıyor, sezon prömiyeri ise 90 dakika olacak. Ayrıca, Atlanta'da çekimleri halen devam eden ikinci sezon, ilkine göre daha uzun sürecek; nihayet 13 bölümlük tam bir sezona kavuşacağız.

http://www.youtube.com/watch?v=2PIuP9JiRjM

http://www.youtube.com/watch?v=Kc9ijAa93hY

emre ozdamarlar

ferzan

Robert Kirkman'ın kadrodan ayrıldığını duymuştum ama ne kadar doğru,ne kadar yalan bilmiyorum..Bu ''first look'' bile canımı çektirdi..Umarım çizgiromana sadık kalmaya devam ederler..
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com