Zagor Efsanevi Ciltleri - Oğlak

Başlatan Kagan, 04 Haziran, 2010, 22:04:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Bu Speciale'ler  hangi yayın evinde acaba?Lal mi Oğlak mı?

sefik

Alıntı yapılan: gunessemerci - 02 Aralık, 2011, 09:22:43
Bu Speciale'ler  hangi yayın evinde acaba?Lal mi Oğlak mı?
Oglak'in bundan once cikardigi 8 adet efsanevi maceralar in 4 tanesi maxileri 4 tanesi specialeleri iceriyordu,9. kitap maxi oldu,heralde specilaeden devam ederler

darkwood

Efsanevi Zagor Cilt 9 da bulunan, "Maxi Zagor 10 un 320 sayfalık "Ölümcül Yarış" adlı macerasını okuyorum.
Üstad Burattini yazmış, karlı ortamda geçen bu maceraya Cassaro'nun çizgileri güzel oturmuş ve okunabilir bir macera ortaya  çıkmış..
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Nihayet bu dev kitabı bitirdim. Kitabın içinde  Burattini nin yazıp Cassaro nun resimlediği hikayeleri ve çizimleri genel olarak beğendim.
Çevirisi biraz alıştığımızın dışındaydı. Bazı ufak tefek cümle hataları ve Zagor'un ağzına yakışmayan "Kahr. bela" gibi "daha önce bazen Çiko nun kullandığı kelimeler vardı, hatta ilk macerada haydut'un biri Zagor'a p.ç diyordu !!!
Güzel çevirilerine alıştığımız ve Zagor'u bize sevdiren Ay Barka hanımın çevirisini yapmadığı belli olan ve bu çeviriyi yapan çevirmenin adını da maalesef kitabın içeriğinde bulamadım.
Oğlak yayıncılığın çıkacak kitapları denetleyen bir kurulu veya görevlisi yokmudur??? Eğer varsa  bunları nasıl atlamış?
Bunu çeviren arkadaş sanırım kendisi daha önce hiç Zagor okumamış, kendisine Zagor'un maceralarını okumasını ve çevirileri yaparken biraz daha bu hususlara dikkat etmesini tavsiye ediyorum. Çizgiroman tercümesi gerçekten kolay bir iş değil; önce o kahramanı tanımak, okuyucunun bu kahramanı nasıl sevdiğini bilmek, okuyucu kitlesini tanımak, macerayı ve olayları iyi kavramak, asıl önemlisi ise bir çizgiroman sever olarak bu işten keyif almak gerekir.
Zagor'un Türk Annesi Ay Barka hn.ile ilgili sitemizdeki bu güzel paylaşım belki ne demek istediğimi anlatır.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2061.0.html
Darkwood Sakinleri..

FerdiFon

644  Sayfalık  Maxi Zagor'u  Okumak Biraz Güç Oldu Resmen İnsanın Kolu Ağrıyor Okurken  , Keşke Orjinalde Olduğu Gibi  320 Sayfa Olarak Yayınlansa  İnsan Daha Bir Başka Keyifle Okuyacak Kanaatındayım  ,Şimdi Speciale Maceralarda  Çıkacak Ve Oda 640 Küsür Sayfa :-\

hanac

Alıntı yapılan: darkwood - 14 Aralık, 2011, 14:54:01
Çevirisi biraz alıştığımızın dışındaydı. Bazı ufak tefek cümle hataları ve Zagor'un ağzına yakışmayan "Kahr. bela" gibi "daha önce bazen Çiko nun kullandığı kelimeler vardı, hatta ilk macerada haydut'un biri Zagor'a p.ç diyordu !!!   

Evet Mesut haklısın, Zagor'u Çiko gibi küfür ederken görmek garipti.

Ben 2. hikayeyi çok beğendim, Sedioli'nin çizimleri vasat ama karlar altındaki hikaye çok iyi idi.

essegesse

Bilmeyenler için müjdeyi vereyim dedim.

Arkadaşlar Zagor Efsanevi cilt :10, çok yakında (1-2 gün içinde) satışta olacak.Henüz fiyat bilgisi alamadım ama tahminen yine 35 TL olur sanıyorum.Bizde 25 tl.den satılacak,eğer fiyat öyleyse.

hanac

Zagor Efsanevi 10 olmasın, 9 geçen sene Kasımda çıkmıştı.

Cantürk

Cilt 10 mu demek istiyorsun sevgili Altan?

Julia'dan bir haber var mı?

hanac

Cilt 10 ise Maxi 11 ve 12 vardır.

s.b

10 dur 10. Fiyatıda iyi gibi. İndirimler iyi gidiyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Oğlak'ın bu kadar kısa aralıklarla efsaneleri çıkarmasının nedeni hakkında bilgisi olan var mı?
   Son aylara baksanıza:
   2 efsanevi Tex
   2 efsanevi Zagor
   1 Martim Mystere dev albüm.

Nasıl biri Nathan dev albüm mü dedi???
   Peki Dampyr??

essegesse

tommikser

Para edene bakıyo abi Nathan para etmiyo onlar için neden çıkarsın ki olay sadece ticari biraz çizgi roman sevgisi olsa adam çıkarır.Kendi matbaası var 750 tane basar,500 tane basar sevenlerini mutlu eder.Yalnız olaya ticaret gözüyle bakarsanız 100 sayfayı 14 liradan millete kakalamaya çalışırsınız.

Bence Oğlak hizmetin dışında çizgi roman sevgisini baltalamak için elinden geleni yapıyor.Yiyorsa madem o kadar ekonomk güçleri var bir vertigo çıkarsalar ya.Ama yemez ne gerek var.Tex'i 14 liradan millete yediriyoz.O bize yeter.Bir daha zam yapabilirler mi acaba çok merak ediyorum.O zaman elinde patlarda inş. Tex seven birileri daha ucuz bir fiyattan sevenlerine okutur.

essegesse

Arkadaşlar,efsanevi zagor Cilt 10 geldi.Ama ne yalan söyleyeyim hayal kırıklığına uğradım

Cilt efs.cilt 1 ile aynı kalınlıkta ama fiyatı 35 tl.Oysa 1 numara 25 tl.Biraz pahalı olmuş kanımca.Ben de 25 tl.den satıyorum,bilginize.