Zagor Efsanevi Ciltleri - Oğlak

Başlatan Kagan, 04 Haziran, 2010, 22:04:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Alıntı yapılan: essegesse - 02 Mart, 2012, 11:49:55
Arkadaşlar,efsanevi zagor Cilt 10 geldi.Ama ne yalan söyleyeyim hayal kırıklığına uğradım

Cilt efs.cilt 1 ile aynı kalınlıkta ama fiyatı 35 tl.Oysa 1 numara 25 tl.Biraz pahalı olmuş kanımca.Ben de 25 tl.den satıyorum,bilginize.

Normaldir sevgili Altan, cilt daha kalın çoksaydı muhtemelen 40 TL.den filan satılırdı.
Biliyorsun cilt kalınlaşınca ve döviz yükselince fiyatlar artıyor, fakat cilt inceldiğinde ve döviz düştüğünde ise ne hikmetse fiyatlar ucuzlamıyor...  :-[
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Burada 10-11 var ama önceki ciltte de 10 vardı!

http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=IHPDDJ87TZ4ZEH938WLY&searchstring=Maxi%20Zagor

Tekrar mı basmışar 10'u? Yoksa yanlış mı yazmışlar?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 28 Mart, 2012, 10:09:11
Burada 10-11 var ama önceki ciltte de 10 vardı!

http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=IHPDDJ87TZ4ZEH938WLY&searchstring=Maxi%20Zagor

Tekrar mı basmışar 10'u? Yoksa yanlış mı yazmışlar?

Yok yanlışlık yok, 11 ve 12 var ciltte.

İdefix yanlış yazmış.

Resmi büyültürsen 11 ve 12 yazdığını da görürsün.

hanac

Son Efsanevi cildi (Cilt 10) okumaya başladım.

İlk macerayı Pesce çizmiş.

Garip bir şey dikkatimi çekti,

SGRUNT  ,   SNORT  kelimeleri çok kullanılmış.

Bu ne ya, sinirlenme anı için kullanılmışlar.

Yıllardır çr okurum böyle bir şey görmedim.  :)

tommikser

Oğlak çr okumamış hayatında Zagor nedir bilmeyen birine tercüme ettirirse olacağı bu.Bir tanesini okumaya kalktım canım sıkıldı okurken.Tercüme eden arkadaş hiç mi merak etmemiş bu çr'nın eski sayılarını.

DAMPYR

Tercüme gerçekten de çok önemli.Yıllardır aynı çizgi romanda tercümeyi yapan biri gidip yerine başka biri tercüme yapınca bazı kelimeler bize batmaya, rahatsız etmeye başlıyor... :-\ :'( >:(

kuzguncuklu

zagor un special olan macera kapaklarindan güzel maceralar oldugu gözüküyor. arkadaslar

kuzguncuklu

maxi 11-12 de zagor la tonka arasinda problem mi gözüküyor zagor kapagindan ?

hanac

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 22 Nisan, 2012, 14:55:44
maxi 11-12 de zagor la tonka arasinda problem mi gözüküyor zagor kapagindan ?

Evet bir yanlış anlaşılma oluyor.

Ama sonunda yine barışıyorlar.  :)

kuzguncuklu

acaba zagor speciallar ne zaman cikar?

hanac

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 22 Nisan, 2012, 16:23:19
acaba zagor speciallar ne zaman cikar?

Belirli bir yayın periyodu yok.

Son cilt 2-3 ay önce yayınlandı.

kuzguncuklu

zagor efsanevi 10 dan sonra acaba maxi ye devam edilcek yoksa spezial a mi? saygilar.

kuzguncuklu

Zagor efsanevi cilt 13-14 ne zaman cikar? belli bir tarih varmi ?saygilar.

hanac

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 16 Haziran, 2012, 17:45:44
Zagor efsanevi cilt 13-14 ne zaman cikar? belli bir tarih varmi ?saygilar.

Belli bir tarih yok, belki Kasım'daki fuara bir tane çıkarırlar.

BAHADIR

Alıntı yapılan: gunessemerci - 06 Nisan, 2012, 13:33:34
Oğlak çr okumamış hayatında Zagor nedir bilmeyen birine tercüme ettirirse olacağı bu.Bir tanesini okumaya kalktım canım sıkıldı okurken.Tercüme eden arkadaş hiç mi merak etmemiş bu çr'nın eski sayılarını.

Dün akşam Zagor efsanevi ciltlerin 9. sunda yer alan "ATEŞ DAĞI" macerasını okumaya başladım...Harbiden bir takım çevirileri yapmak için önceden Zagor okumaya bile gerek olduğunu sanmıyorum...Biraz Türkçeye hakim olma kabiliyeti yeter...Bir çok yerde geçiştirme ve anlam bozukluğuna şahit oldum ama bir yer kalın puntıolarla göze sokulucasına yazılınca ne oluyoruz artık demeden edemedim...

Kızılderililer tarafından pusuya düşürülen askerlerin komutanı "SIĞINAKLARA" diye bağırmasın mı? Lan sığınağın orda ne işi var... Adam gibi "SİPER ALIN" ya da "SİPERLERE" diye bağırsana...

Yazık gerçekten yazık...Acırım acırım Cassaro'nun o güzelim çizgilerinin böyle bir çeviriye kurban gitmesine acırım...İlk 100 sayfa daki herşeyi yazmadım geriye kalan sayfalarda kimbilir ne facialar vardır...