Romanzi a Fumetti Bonelli serisi

Başlatan hanac, 05 Haziran, 2010, 14:31:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Tanıtım için teşekkürler Batuhan Abi.

Bence yayınlanır ama önce sırada Mohican var.

1001 Roman yayınlayacaktı, ne oldu acaba ?

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 05 Haziran, 2010, 14:31:56
Merhaba Arkadaslar,

Bu serinin 4. sayisi "Mohican" 1. Haziranda Italya da yayinlandi.

Çizeri Mister No ile özdeslesen Roberto Diso.

Bu bi zamanlar TRT'de bi dizi vardı Son Mohikan diye onlan ilgili bi çizgi romanmı?

hanac

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 29 Eylül, 2011, 18:22:23
Bu bi zamanlar TRT'de bi dizi vardı Son Mohikan diye onlan ilgili bi çizgi roman mı ?

Bildiği kadarı ile Son Mohikan ile bir ilgisi yok.

hanac

Merhaba Arkadaslar,

"Mohican" yayınlandı, bugün Kadıköy de satışa çıktı.

DAMPYR

Bu seri Her Bir sayısı birbirinden bağımsız maceralardan oluşuyor.anladığım kadarıyla.yoksa yanlışmı?Beni aydınlatabilirmisiniz...... ???

hanac

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 20 Ekim, 2011, 19:12:37
Bu seri Her Bir sayısı birbirinden bağımsız maceralardan oluşuyor.anladığım kadarıyla.yoksa yanlışmı?Beni aydınlatabilirmisiniz...... ???

Doğrudur. Her sayı bağımsız bir hikaye.

drfuhrer

yahu çizgi roman bolluğu güzel de...işin maddi kısmı var bir de :-Xmohicanı aldım.sırada diğerleri var:dragonero,gözler ve karanlık...herhalde bu seriden 3 tane yayınlandı şimdilik ???

yalcinerol345

Gözler ve karanlık güzeldi.Mohikanı sipariş ettim yarın elimde olur.Diğerini de alacağım.Gözler ve karanlığı okuduktan sonra söyle bi yargıya vardım.Bu seride konu ve çizim iyi,değişik çizgiroman okumak isteyenler için birebir.

drfuhrer

1001 Roman'dan çıkan Mohican'ı okuyorum arkadaşlar. Hemen hemen yarıladım.

Şimdilik hikaye zaten çok iyi, ama benim asıl belirtmek istediğim nokta şu: ÇİZİMLER...gerçekten sanat eseri tablo gibi duruyor her kare.

Yani şapka çıkartmamak elde değil... Bu kitaptan hareketle; Romanzi a fumetti bonelli serisinin çıkan diğer iki kitabını da sipariş ettim. Diğerleri de böyleyse yaşadık. Sizleri bilmiyorum ama -kemikleşmiş çizgi romanları saymazsak; ben böyle orjinal 'one shot'çizgi romanları seviyorum...

Neyse devam edelim bakalım...

HacıGeraltEmmi

Oğlak yayınlarının sürpriz şekilde piyasaya sürdüğü Romanzi a Fumetti Bonelli serisiden Dragonero'yu bügün aldım ve bir kısmını deniz otobüsünde okudum. Eve varınca da aynı süratle sonunu getirdim. Yaklaşık 300 sayfalık bu eser su gibi aktı okurken. Fantastik maceralardan hoşlanan arkadaşlar kaçırmasınlar derim. Akıcı öyküsü ve gerçekten harika çizimleri ile son dönemde yayınlanmış kitaplar içerisinde beğenimi kazananlardan birisi oldu. Yer yer Yüzüklerin Efendisi, bazen de Game of Throns tadı aldım öyküden.

Örnek sayfalar (tlf ile çektiğim için kalite kötü)

[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/663/23102011546.jpg[/img]
[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/491/22102011544.jpg[/img]

drfuhrer

iş yoğunluğundan ve kitap çeşitliğinden ötürü 1001 romanın çıkardığı mohican'ı yeni bitirebildim.tek kelimeyle mükemmel bir eser...
çizimler,konu,duygusallık,anlatım şekli hepsi harikaydı.herkese tabii ki tavsiye ediyorum.
1001 roman yayınevine teşekkür ederim;bu harika eser için.
bir teşekkür de altın madalyon ailesine;siz olmasaydınız bu kitabı,okumazdım.çıktığından haberim bile olmazdı.olsaydı da almazdım büyük ihtimalle.sizler sayesinde harika bir kitabı tanımış oldum..
şimdi de wolverine orijin adlı kitaba başlayalım bakalım...

darkwood

Dragonero nun fantastik güzel çizimlerini görünce kitabı hemen satın aldım.
Okumak için henüz fırsat bulamadım. Ama bu kadar itkiden sonra, ilk okuyacağım kitapların arasına koydum.  :)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: darkwood - 27 Ekim, 2011, 18:52:22
Okumak için henüz fırsat bulamadım. Ama bu kadar itkiden sonra, ilk okuyacağım kitapların arasına koydum.  :)

darkwood bu gidişle işyerinde ve evde yer kalmayacak sende herhalde sana bu kitapları itki ile aldıran üyelerden birinde kalmaya başlarsın...... ;D ;D ;D

darkwood

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 27 Ekim, 2011, 19:09:46
Alıntı yapılan: darkwood - 27 Ekim, 2011, 18:52:22

darkwood bu gidişle işyerinde ve evde yer kalmayacak sende herhalde sana bu kitapları itki ile aldıran üyelerden birinde kalmaya başlarsın...... ;D ;D ;D

Tamamen haklısın sevgili Java.
Zaten kitaplardan işyerinde hareket etmeye yer kalmadı, Kadıköyde daha büyük bir ofis araştırmaya başladım,,kirasınıda itkici arkadaşlarla bölüşürüz artık..  ;D ;D  ;D
Darkwood Sakinleri..

Mister NO

Paolo Morales'in senaryosu,Roberto Diso'nun çizimleriyle Mohican'ı bir solukta okudum.
Sağlam kurgusu ve bir film gibi akan senaryosunun yanında Diso'nun çizimleri harika.Bazı sayfalarda büyük kareler kullanılması çizimlerin güzelliğini daha da ortaya çıkarmış.

James Fenimore Cooper'ın yazdığı dünyaca meşhur "Son Mohikan" ya da "Mohikanların Sonuncusu'nun devamı niteliğinde demek yanlış olmaz.Bu meşhur kitabın sonunda Mohikan savaşçısı Uncas ölüyordu.İşte çizgi roman olarak basılan Mohican bu romanın son bölümünden başlayıp 20 yıl sonrasında 1778 Eylül'ünde geçen olayları anlatıyor.

Şahin Gözü-Uzun Tüfek ve Chingachgook bu çizgi roman ile yeniden hayat buluyorlar.Kitabın sonlarına doğru "Son Mohikan"ın yazarı Fenimore Cooper'a da gönderme var. ;)

1001 Roman tarafından basılan Mohican'ı almayanlara şiddetle tavsiye ederim.Alan arkadaşlara da bir an önce okuyun tavsiyesinde bulunurum. :)