Romanzi a Fumetti Bonelli serisi

Başlatan hanac, 05 Haziran, 2010, 14:31:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

şu anda hoz'un çıkardığı gözler ve karanlık adlı çizgiromanı okuyorum.şimdilik harika gidiyor.konu kalitesini belli etti etmesine de;çizimler inanılmaz.yani kendime hakim olmasam her sayfaya dakikalarca takılıp kalacam.altın madalyon olmasaydı bu harika eseri de ıskalayacaktım,inanamıyorum :o

aa

Gözler ve karanlığı bende severak okudum. Çizimler ve senaryo çok güzel. Sadece sonu bana biraz yavan gelmişti.
Esse Gesse Hayranı...

tommikser

Sen yeni çıkan Drangonero'yu bir gör çizimler dehşet gerçekten.

drfuhrer

aldım dostum.ama inceleyemedim.ilk fırsatta kafa göz dalacam ;D

tommikser

Neyse senden önce aldığım Death Note'u ve bulmakta çok ama çok zorlanacağın(hatta bulamayacağın diyeyim ;D) Kadıköy'de mübarek bir abim bana sıfır kilometre sattığı özel koleksiyondan çıkma MAUS'U okuyayımda görsen ;D

hanac

Bu serinin 7. sayısı Haziran'da İtalya'da yayınlanacak.

DARWIN

İlk çıkan 6 sayının bizdeki durumlarını hatırlayalım

1. Sayı: Dragonero - yayınlandı (OĞLAK)

2. sayı: Gözler ve Karanlık - yayınlandı (HOZ)

3. sayı: Sıghma - yayınlandı (HOZ)

4. sayı: Mohican - yayınlandı (1001 Roman)

5. sayı: Stria - yayınlanmadı

6. sayı: Linea di sangue - yayınlanmadı

gamlıbaykuş

Ben özellikle Stria'yı bekliyorum. Kapak bana bir korku filminin afişini hatırlatıyor ama çıkaramadım. Hazır forumda korku filmleri üzerine konu açılmışken belki biri yardımcı olur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 09 Mayıs, 2012, 18:14:33
Ben özellikle Stria'yı bekliyorum. Kapak bana bir korku filminin afişini hatırlatıyor ama çıkaramadım. Hazır forumda korku filmleri üzerine konu açılmışken belki biri yardımcı olur...
evet bende onu bekliyorum ama galiba seri olarak almak daha mantıklı.acaba devam ettireceklermi ki baksanıza her birini ayrı bir yayınevi yayınlamış.demekki telifi tek bir yayınevine vermemişler.... ??? ::) ;)

Gambit

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 09 Mayıs, 2012, 19:20:13
i baksanıza her birini ayrı bir yayınevi yayınlamış.demekki telifi tek bir yayınevine vermemişler.... ??? ::) ;)

Hemsehrim bizdeki gibi 10 yayini tek basina basacak aslan gibi yayinevi yok tabii ki diger ulkelerde, anlayisli karsilamak gerek

tommikser

Kızılmaske dostum sen bence bekleme bunlar konusu devamlı devam eden yayınlar değil.Hepsi bağımsız birde baskılar aynı yani biraz boyutlar birbirinden farklı olabilir ;)

haysat

Alacaksanız  bence beklemeyin. Çünkü hepsi bir birinden bağımsız hikayelerden oluşan bir seri.

Zaten bizde 6 kitabın 4 tanesi yayınlandı.

Herkesin beğendiği Gözler ve Karanlık hariç (ONUDA EN KISA ZAMANDA ALACAĞIM ŞART OLDU) diğer 3 kitap var.

Dragonero : Bende biraz (Taht Oyunları )dizisinden bağlantılar hissettirdi. Özellikle başları.

Sıghma : Bir adam düşünün hafızasını kaybetmiş.Ve onu tanıyan insanlarla karşılaştıkça yeni kimliği ile yüzleşmek zorunda kalıyor.Geçmişini arayan bir adamın hikayesi ve  sonu açık bırakılmış bir final.
Bonelli yakında bu karekteri seri olarak yayınlamayı düşünüyormuş.

Mohikan :Benim en çok sevdiğim kitap Mohikan oldu.
Son Mohikan Filmini seyrettiyseniz Bu kitabı seveceksiniz.
Kitap Son Mohikan'dan 20 sene sonra olan olayları anlatıyor.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

DAMPYR

Demekki almak farz oldu da iğişallah devamı gelir... 8) ??? ;)

Cantürk

Piccatto-Barbato

21 Aralık 2012 Dünyanın sonu mu geldi?!. Post apokaliptik bir öykü daha.

Sorborne da okuyan, genç İrlandalı öğrenci Kent Darwin'in dünyası birden alt üst olur.

Paris, Apokaliptik olaylar nedeniyle büyük bir yıkıma uğrar. Açıklanamaz olaylar Darwin'in kız arkadaşı Chieko'ya evlenme teklif edeceği geceda başlar.O geceden sonra, blackout başlar ve herkeste yaklaşık bir aylık hafıza kaybı oluşur.

Darwin sağ kalanları arayarak ve bir araya getirir ve gruplar oluşturur.

Gizemli bir adam , darwin ve bu büyük felaketle ilgili bir şeyler bilmektedir.

hanac

Alıntı yapılan: Cantürk - 18 Mayıs, 2012, 14:06:40
21 Aralık 2012 Dünyanın sonu mu geldi. Post apokaliptik bir öykü daha.

Tam bana göre, post apokaliptik bir öykü.

Ben bu seriyi çok sevdim.

hanac

Alıntı yapılan: Cantürk - 21 Mayıs, 2012, 13:59:52
STRİA (İZ)
Gigi Simeoni

Gözler ve Karanlık da Gigi Simeoni'ye ait idi.

O zaman 1 adım öne çıkıyor diğerlerinden.  :)