Batman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 19:41:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Batman ve Flash 3D kapaklar

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

hennessy

Doğum günü hediyesi......

hennessy

Necmi Yalçın'ın Batman günü için bana çizdiği çizim

nocardia

Çok güzel bir çizim, uzun süre baktım...

hennessy

hennessy

Mahmud Asrar imzalı Uncanny X-Men 600 ve ne zamandır aradığım Detective Comics 934

Fizban

Sanırım bir süredir okuduğum en eğlenceli bölümleri Batman 36 ve Batman 37'ydi. 38 ile beraber bambaşka bir yöne doğru ilerliyor şuanda heyecanla devamını bekliyorum. Okuyanlar var mı yorumlar nasıl?

kharon

Siradisi Batman yorumlarindan bir secme:

http://paneller.blogspot.co.uk/2018/01/bambaska-bir-batman.html

Buraya da kopyaliyorum:

Batman belki de sinemada, animasyonlarda ve CR'larda en cok yorumlanan, farkli hikayeleri uretilen, crossoverlari, parodileri yapilan en populer kahramanlardan biri (bu alanda belki tek rakibi Orumcek Adam olabilir)

Seri ardina yeni seri, team-uplar vs derken tam "yeter artik, daha fazla Batman gormek istemiyorum" noktasina ulastiginizda bambaska-yepyeni-taze bir yorumla karsilasabiliyorsunuz. Benim ozellikle bekledigim ya da begendigim (ana Batman hikayelerinin-surekliliginin disinda) birkac ornek:

Ilki bir crossover; Batman dunyasi ile Judge Dredd dunyasinin birbirlerine gecmesiyle yasanan bir macera (Judgment on Gotham - 1991) . Hikaye hem ustalikla kurgulanmis hem de artistik still olarak 2000AD dergisinin ve Judge Dredd evreninin izlerini gorebilmeniz acisindan cok enteresan olmus. Sadece kahramanlar arasinda degil iki dunyanin villian galerisi arasinda da bir isbirligi/mucadele var; kisaca bu album Batman Judge Dredd evreninde olsa nasil yorumlanirdi sorumuza en yetkin ellerden yani Judge Dredd'in yaraticilarindan, 2000AD'nin yazar-cizerlerinden cevap veriyor.

Bir baska what-if hikayesi en sevdigim alt-turlerden steampunka yakin bir album ve en yetkin isimlerden Mignola'nin cizimleriyle: "Gotham by Gaslight" -1989. Hellboy evreninden firlamis bir Batman; Londra'dan sonra cinayetlerine Gotham'da devam eden Karindesen Jack'e karsi. Fakat ne yazik ki bu albumu Mignola kaleme almamis sadece ilk hikayesini cizmis.

Bundan daha mukemmeli ise Mignola'nin yazdigi Batman evreni; evren diyorum zira 3 sayilik bir macerada Mignola hemen tum Batman villianlarini -ve bu arada kimi dostlarini- tum Batman hikayesini bastan yazmakta: "The Doom That Came to Gotham" - 2001. Mr. Freeze'den Poison Ivy'ye; Penguen'den Killer Croc'a, Green Arrow'dan  Ra's al Ghul'a tum karakterlerin dogusu ve varlik nedenleri bir Hellboy-BPRD hikayesi ("Plague of Frogs"a benzeyen bir hikaye) ile yeniden mana kazaniyor. Oyle ki bazilarinin (Green Arrow ve Killer Croc gibi) orjin hikayeleri asillarindan daha iyi yaziliyor. Tum karakterleri Mignola tek tek incelikle islemekte ve hepsi buyuk anlatisinda birer piyon olmakta. Bir muddet sonra bir Batman hikayesi bile okudugunuzu unutup sadece Mignola'nin Lovercraftian sihrine birakiyorsunuz kendinizi. Keske cok daha uzun soluklu bir seri olabilseymis.

Liste cok daha uzun olabilir ama guncel bir albumle bitirelim: Baska bir ornegi var mi bilmiyorum ama sanirim ilk kez BD dunyasindan biri BD estetigi, formlariyla bir Batman hikayesi yazip resimliyor. BD'nin yukselen yildizlarindan Scorpion'un ressami Marini iki bolumluk bir Batman hikayesi yapmakta. Ikinci ve son bolum henuz cikmadi ama daha ilk albumden ("The Dark Prince Charming") hikayenin Batman antolojisinde kendine has bir yer edineceginden kusku yok. Marini akrilik boyayla tek tek renklendirdigi panellerle ilanilmaz bir kahverengi-sari Gotham atmosferi ve cok dinamik bir Joker karakteri yaratmayi basarmis.   

Nightrain

DC, Knightfall serisini TP şeklinde basacakmış

Batman: Prelude to Knightfall
Batman: Knightfall Vol. 1
Batman: Knightfall Vol. 2
Batman: Knightquest: The Crusade Vol. 1
Batman: Knightquest: The Crusade Vol. 2
Batman: Knightquest: The Search
Batman: Knightsend
Batman: Prodigal
Batman: Troika

Piyasa da 3 farklı Knightfall edisyonu olmuş olacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Temmuz, 2018, 12:33:26
DC, Knightfall serisini TP şeklinde basacakmış

Batman: Prelude to Knightfall
Batman: Knightfall Vol. 1
Batman: Knightfall Vol. 2
Batman: Knightquest: The Crusade Vol. 1
Batman: Knightquest: The Crusade Vol. 2
Batman: Knightquest: The Search
Batman: Knightsend
Batman: Prodigal
Batman: Troika

Piyasa da 3 farklı Knightfall edisyonu olmuş olacak.

JBC için de iyi oldu kalın kitapları basma zorluğunu yaşamadan bu edisyonları basabilir.

rumar80

The search ve trouka'yı alırım

hennessy

DC, Batman'in Ateist Olduğunu Doğruladı

Batman çizgi romanının 53. sayısında, tanrılarla savaşan ve eskiden mutlak bir gücün varlığına inandığı belirtilen Bruce Wayne'in düşüncesinin değiştiğine dikkat çekiliyor.

Söz konusu sayı, Catwoman ile nikahında Batman'i altarın önünde dururken bıraktığımız andan sonrasını konu alıyor. Batman'in Bruce Wayne olarak daha çok zaman geçirdiği bölümde, jürideki inançlı bir kadınla sohbet ederken, eskiden Tanrı'ya inandığını ancak inanmayı bıraktığını söylüyor. Batman'i bir tanrı olarak gören ancak zamanla inancını yitiren Bruce Wayne, çizgi roman boyunca, karakterini de depresif bir duruma sürüklüyor.

OZAN BALIM

fasikül olarak yayımlanan Batmanlerin tamamı cilt olarak yayımlanacak değil mi? Daha önce evet yanıtı almıştım ama tekrar sormak istedim. Bu arada one shot olarak yayımlanan, cilt olarak yayımlanmayacak olan varsa bildirirseniz sevinirim.

Nightrain

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 07 Ekim, 2018, 12:46:33
fasikül olarak yayımlanan Batmanlerin tamamı cilt olarak yayımlanacak değil mi? Daha önce evet yanıtı almıştım ama tekrar sormak istedim. Bu arada one shot olarak yayımlanan, cilt olarak yayımlanmayacak olan varsa bildirirseniz sevinirim.

Beyaz Şovalye'nin 2019'da cilt olarak çıkacağını söylemişlerdi. Super Sons ve All-Star Batman'da önümüzdeki sene çıkar sanırım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"