Batman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 19:41:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Yazarız Murat'ım yazmasına da büyük kısmı bizde yayınlandı zaten.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Kasım, 2012, 19:57:42
  Yazarız Murat'ım yazmasına da büyük kısmı bizde yayınlandı zaten.

Abi türkçesi bende de var ama Bane kısmını bende merak ediyorum.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Zamanı gelince yazarız kardeşim....

emre ozdamarlar

Bane'in orjini benim okudugum 60 sayfalik hikayede su sekilde geciyor.

Bir guney amerika ulkesinde askeri diktatörluge karsi bir ayaklanma olur, halk basarisiz olunca bu ayaklanmayi baslatanlar tutuklanir. Bunlardan biri de Bane'in hamile annesidir. Babasi da ordunun aradigi biridir, ulkenin geleneklerine/yasasina göre baba yakalanamazsa oglu onun cezasini cekecektir.

Neyse bu hamile anne haliyle Bane'i dogurur, Bane dogar dogmaz hayat boyu hapis cezasina carptirilir. 6 yasindayken annesi hapiste ölur. Bane basibos kalinca bir sure sonra diger  mahkumlar kendisine musallat olur, bir baska mahkum Bane'i korur. Cikan arbede esnasinda Bane kafa ustu yere duser, 1 ay komada kalir, komadayken ruyasinda korkusunu yenebilirse krallar gibi yasayabilecegini görur. Ruyasinda gördugu, kendisine korku veren sey ise tabii ki bir yarasadir.

Komadan cikinca daha önce kendisine satasan bir mahkumu öldurur. (8 yasinda)  Hapishane muduru de onu bir hucreye kapatir. 10 sene bu hucrede kalir, bi turlu ölmez. Sonunda mudur pes eder ve Bane'i diger mahkumlarin arasina salar, Bane hapishanenin krali olmakta gecikmez. bunun uzerine mudur bu sefer de Bane'i venom projesine denek arayan doktorlara teslim eder, kendisinden önce serumun denendigi 5 hasta ölmustur, Bane ise domuz gibi bi herif oldugu icin pacayi kurtarir.

Daha sonra bir sekilde hapishanede yine bir ayaklanma cikartarak hapisten kacar. Daha önce tanistigi bir mahkum arkadasi Gotham'da ne isterse elde edebilecegini, dilerse sehrin krali olabilecegini söylemistir. Bir de Gotham'in efendisinin Batman oldugunu ögrenince Bane Gotham yollarina duser...

hennessy

Sevgili Emre teşekkür ederim bir batman fanı olarak bilmediğim birşeyi daha öğrenmiş oldum ama hala şu Bane'ye alışamadım Joker varken :)

emre ozdamarlar

Ilgili derginin kapagi:

Genc Bane hucresinde meditasyon yapiyor.

Saglam kafa saglam vucut.

kandorlu

Bu Knightfall ın öncesini anlatan bir hikaye bundan sonra knightfall başlıyor orjinal knightfall cildi nin de direk arkham baskınıyla başlıyor olması lazım.

emre ozdamarlar

Orjinal Knightfall bu bahsettigim hikaye ile aciliyor, Bane'in orjini ile.

kandorlu

Doğrudur o zaman demek ki toplama ciltler de bu 60 sayfalık ve tek sayılık macerayı batman 491. sayıdan önceye koymuşlar hikaye ye giriş niteliğin de ben orjinal cilt pek biriktirmem ama bu üç cildi almayı düşünüyorum.

emre ozdamarlar

Yeni farkettim, cildin arkasinda Bane icin Dark Knight Rises filmindeki kötu adam vs. yazmislar, anlasilan o ki filmden sonra cikti bu cilt, belki Bane'in reklami olsun dye bu macera sonradan eklenmis olabilir.

Yani belki 2 sene önce cikan knightfall ciltlerinde bu Bane orjin hikayesi yoktu, ya da vardi, bilemiyorum :)

Carnage

Knightfall Batman 492 ile başlıyor yani Arkham'daki firarın hemen ardından:

Bu durumda Vengeance of Bane ile Batman 490-491 Knightfall için prolog sayılırlar. Knightfall'u anlamak için "okunmazsa olmaz" denebilecek sayılar. Bu yüzden Vengeance of Bane'e cildin  en başında yer vermeleri doğru karar. Bane'in orijin hikayesiyle beraber bu 2 sayı da ciltte yer alıyor mu bilmiyorum ancak eklemeleri gerektiğini düşünüyorum.

emre ozdamarlar

Benim okumaya basladigim cildin icerigi su sekildeymis.

BATMAN: VENGEANCE OF BANE SPECIAL #1
BATMAN #491-500
DETECTIVE COMICS #659-666
SHOWCASE '93 #7 and 8
BATMAN: SHADOW OF THE BAT #16-18

emre ozdamarlar

Simdi amazon'da knightfall'u arastirirken karsima cikti, bu serinin 3 saatlik bir audio-book'u varmis. Dinlemek isterdim acikcasi.

http://www.amazon.com/Batman-The-Complete-Knightfall-Saga/dp/1594830746

pizagor

Amazon'a baktım yeni 52 Batman'lerinin hala sadece HC leri var. TPB ler ne zaman çıkacak, bilgisi olan var mı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Aralık, 2012, 18:43:57
Amazon'a baktım yeni 52 Batman'lerinin hala sadece HC leri var. TPB ler ne zaman çıkacak, bilgisi olan var mı arkadaşlar?

HC si bende var özgürüm bekleme al derim