Batman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 19:41:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

@Serhan

Allah rahmet eylesin ne diyelim

Nightrain

Greg Capullo seriyi bırakmış sanırım?

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Sakızlı Ohannes Paşa

Bütün seriyi capullo çizmediki zaten. Story arc tamamlandığında nefes aldırıyorlar ona 1-2 sayı.

@Serhan

Batsy ciddi ciddi DC evreninden gitti mi yani ? Bruce Wayne olarak ? Son durum nedir takip eden varmı ?

Ras Al Ghul

Bir önceki sayfanın son mesajında yazmıştım ama biraz daha açıklayayım:
Bruce Wayne ölmemiş,hala yaşıyor.Bruce şuan hafızasını kaybetmiş(?) bir biçimde Julie Madison'un(Bruce'un en eski sevgilisi)yanında yaşıyor.Sanırsam bu durumdan sadece Alfred ve Superman'in haberi var.Gordon Batmanliğe devam ediyor,Batgirl ile  de dövüştü bir kere.Batwoman ne yapıyor bilmiyorum ancak Damian dünyayı dolaşıyormuş,Nightwing bir ajan,Red Hood Gotham'dan ayrılmış ve Tim yeni Batman Beyond.Bluebird ve Spolier hala Gotham'daydı diye hatırlıyorum.Birde gizemli birisi Gotham çocuklarını örgütledi ve onlar yeni Robinler oldu sayılır(We are Robin serisinde).

Nightrain

Mike Mignola Batman çizmiş! Off, istiyoruz bunu Ertan Beyciğim.

Sakızlı Ohannes Paşa

DK3 Mastee Race kapsamında inanılmaz bir varyant kapak bombardımanı başladı. Linkte bu kapakları görebilirsiniz. Gerçekten çok güzel kapaklar var. Benim en beğendiklerim;

Standart Andy Kubert
Greg Capullo
Gabriele Dell'otto
Tim Sale
Tyler Kirkham
Ivan Reis
Kelley Jones

http://www.bleedingcool.com/2015/10/26/67-covers-for-dark-knight-the-master-race-iii-as-many-as-we-can-find/

emre ozdamarlar

Jock'un kapagina öyle hasta oldumki gerisini ciddiye alamadim bile.

Sakızlı Ohannes Paşa

Jock'un kapağındaki logo yanlış.

http://www.freaksugar.com/wp-content/uploads/2015/07/Batman-The-Dark-Knight-Returns.jpg

Logo bu olmalı. Onun dışında gerçekten güzel tabi. Ama logoya taktım ben  ;D

Ralph

Spoiler korkusundan pek çok başlık gibi bu başlığı da okuyamıyorum. :)

Nightrain

Yalnız kapaklarda da spoiler var. ;D Bayağı variant yapmışlar, iyi satacak belli.

rumar80

Batman dünyasında çoiumuzun bilmediği bir sürü olay yaşanmıştır. Bunlardan biri Bruce Wayne'in Talia Al Ghoul'dan Damian adlı bir çocuğunun olmasıdır. Yine bir dönem Bruce Wayne öldü sanıldı ve büyük kavgalar sonrasında Batman pelerinini ilk Robin Dick Grayson giydi. Bunları neden mi anlatıyorum? Şu sıralar Grant Morrison'ın yazıp Frank Quietly'nin çizdiği Batman & Robin serisini okumaya başladığım için.
   Öncelikle bu seriyi okumamın nedeni kişisel bir hata ile serinin Batman bütünlüğünden farklı bir seri olduğunu sanmamdı. okumaya başlayınca yanıldığımı anladım. Ama iş işten geçmişti. :)
   Macera önceden de yazdığım gibi Dick ve Damian ikilisinin macerası. Bruce öldükten sonra ikili zoraki bir takım oluşturmuş durumda. Birbirlerini kabullenmekte (özellikle Damian Dick'i) kabullenmekte zorluk çekmekte. Ancak Gotham'da yeni yeni dertler ortaya çıkmakta. Prof Pyg ve emrindeki ucubeler sirki Gotham'da kaos yaratırlarken, eski Robin Jason Todd yeni kimliği Red Hood ile Punisher gibi kötüleri öldürmekte ve bu da korkusuz ikiliye zor anlar yaşatmakta. Bir yandan da kahramanlarımız hakkında kafalarında soru işaretleri olan Gotham polisi de sorunları arttırıyor.
   İlk cildin adı Batman reborn. Morrison beklediğimden çok daha başarılı bir şekilde ikili arasındaki dinamiği ve maceraları harmanlamayı başarmış. İleriki ciltlerde neler olacağını merakla bekliyorum. Çizimleri yapan Frank Quietly bir dönem X-men çizmişti. O dönem nedense çizimlerini soğuk bulmuştum. Ama bu ciltte çizimlerini de beğendim.  Kısacası bekediğimden daha iyi bir Batman cildi ile karşı karşıyayız. Batman sever dostların okumasını tavsiye ederim.

rumar80

rumar80

Batman & Robin'in ikinci cildinin adı Batman vs Robin. Bu ciltte de ilk ciltte olduğu gibi iki macera var. İlk maceranın adı Blackest Knight. Bu macerada Batman'in olduğu sanılan bir ceset, İngiltere'de bulunan bir Lazarus kuyusuna konulur. Ancak bu beden Batman'in değil onun sahte klonlarından biridir ve kuyudan çıkınca bir çılgın gibi ortalığı yıkmaya başlar. Dick Grayson ve dostları bu canavarı durdurabilecekler mi?
   Lazarus Hz İsa'nın öldükten sonra dirilterek mucizelerinden birini yarattığı kişinin adı. Ayrıca Batman'in en güçlü düşmanlarından olan Ra's Al Ghoul'un dünyanın değişik yerlerinde sakladığı ve yaşlandığı ya da ağır yaralandığında içine girerek "canlandığı" çukurlara verilen ad. Hatta Jason Todd da bu çukurlardan birine sokularak hayata döndürülmüştür.
   İkinci macera cilde adını veren macera. Bir önceki ciltte sırtından beş kurşun yiyen Robin, Dick tarafından iyileştirilmek üzere annesi Talia'ya emanet edilmiştir. Talia oğlunu iyileştirirken beline özel bir çip takarak küçük çocuğu uzaktan kontrol etmeye başlamıştır. Batman ve Robin bu tehlikeyi bertaraf ettiklerinde uzun zamandır müttefikleri sandıkları Gravedigger adlı kişinin Joker olduğunu öğrenirler. Bu da bizi öteki cilde bağlar...

baba alsana

Year one basilcak mi acaba? Eski baskisini buldum ama pahali geldi, basilcaksa  beklemeyi tercih ederim .