ULTIMATES-Intikamcilar

Başlatan V, 18 Haziran, 2010, 22:58:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Ultimates albümünü de bugün okudum ve Marvel'in sinema serüvenini son yillarda etkileyen en önemli çizgi serisinin

büyük ihtimalle bu oldugunu anladim.Demir Adam , 2. Hulk filmi ve yakinda görücüye çikacak Avengers,

Captain America ve Thor filmlerinin altyapisi bu seride atilmis anlasilan.Filmler ortaya çikmadan animasyon filmleri

birer birer çikti(bu filmlerle ilgili yakinda ilgili yerde baslik açabilecegim insallah  :) ) Gerçekten çizim ve senaryosu basarili bu seri.

(Mark Millar ve ekibini kutlamak lazim.),Marvel'in sinema filmlerinin yolunu açmis görünüyor."General Nick Fury neden zenci oldu?" diye

soranlar'a cevap "Ultimates "diyebilirsiniz.Captan'in filminde kullanilan "alislmadik" kostümünün kaynagi

"Ultimates" mis, ögrendim.Kitabin bir yerinde

kahramanlar kendi aralarinda "sinema filmimiz yapilsa kim kimi canlandirir" muhabbeti yapiyorlar ki çok hos olmius:

Nick Fury" Beni Samuel L. Jackson canlandirir kesinlikle" diyor ve hakli çikiyor.Robert Downy Jr.

top sakalli,simarik,antipatik dahi Iron Man imajini olustururken kesinlikle bu seriyle hasir-nesir olmus belli.

Arka Bahçe devamini getiremedi ama

Gerekli Seyler kesinlikle düsünmeli.

"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Bu macerayi ben de begenmistim. Devaminin gelmemesi sinir bozucuydu. Kitaplikta sirt numarasi olarak kocaman 1 yazaraktan duruyor. Keske devam etseydi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Ultimate evreninin amacı yeni okuyuculara (çocuklara) eski kahramanları farklı şekillerde sunmak ve onlardan da para kazanmaktır. Bu amaçla önce örümcek adam ardından X-men çıktı. Bunları avengers (ultimates) ve fantastic four izledi.
   Kahramanlara, ilişkilerine ve düşmanlarına değişik boyutlar kattıkları bir gerçek, ama klasik okuyucular için bunları kabullenmek biraz zor oldu. Yine de zenci bir Nick Fury iyi bir düşüncedir. ancak nedense bu Fury bildiğimize göre daha da sinsidir.
   Wasp ile Captain america arasında romantik bir ilişki vardır. Iron man kanserdir. Hepsi değişik noktalara gider ama ben genel konsept olarak Ultimates'i sevemedim.
   Hele o Thor........ Hele elindeki balta...... Nerde canım Mjlonir nerde bu...... adam bunu neresinde taşır ki???????

tommikser

Peki abi o baltaı nasıl sallayıp uçuyor ben onu merak ettim.Hiç okumayınca insan cahil oluyor da  ;D

BAHADIR

Thor'un elindeki baltayı kanıksıyamamakla birlikte Ultimate Thor Konseptini nedense çok sevmiştim...2.cildin yayınlanması tabi ki çok hoş olur ama Arkabahçe'nin yayınladığı edisyon'un arkasına Gerekli'nin yeni bir sayı çıkarması pek mümkün gibi gözükmüyor...Herşeye rağmen bastığı eserler ve yayınladığı kalite ile takdir ve teşekkürü hakediyorlar... (Ama fiyat hariç o konuda tüm serzenişlerimizi dile getiriyoruz zaten...)

pizagor

Arkadaşlar bu albümü okumadığım için soruyorum, özgün adı Ultimates değil mi? Yoksa Ultimate Avengers mı? Kitabın herhangi bir yerinde İntikamcılar (Avengers) ifadesi geçiyor mu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Sadece Ultimates. Biz biraz alışkanlıktan avengers da diyoruz

pizagor

Yani kitabın hiçbir yerinde Avengers ifadesi geçmiyor ???
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Biz alışkanlıktan avengers diyoruz. Ayrıca bu ekip SHIELD'e bağlı bir grup.

emre ozdamarlar

Bu eseri en sonunda dun okudum ilk 13 sayiyi iceren v1'i, ve cok begendim. Gercekten de tum yeni Marvel filmleri özellikle Avengers bu seriden cok etkilenmis gibi duruyor.
Mark Millar ise önceden yazar olarak dikkatimi cekmemisti. Bu seri ile hayrani oldum direk. Bryan Hitch'in sinematik cizimlerine ise diyecek yok. Agzim acik baktim her panele. Yalniz cizer Hitch cok yavas cizmis bu seriyi boyle bir gercek de var ama helal olsun sahane bir sonuc cikmis ortaya.

Seriden en sevdigim kisim tabii ki Hulk Dates Manhattan adli 5. bölum :)

rumar80

Bu seri ve ikinci cildi ben de severim. Ancak bu seri yüzünden yıllardır benim favori karakterim olan Nick Fury zenci oldu ya ona yanarım...

tommikser

Abi Nick Fury dedin de merak ettim.Bu karakteri bende çok severim ama hiç bir yeni çr da daha göremedim.Mesala New Avengers orada da yok.Sadece Ultimate evreninde zenci ise gerçek Marvel evreninde bizim bildiğimiz kişi olarak olması lazım.Yalnız son zamanlarda ülkemizde çıkan hiç bir sayıda görünmüyor.Hatta şimdi düşünüyorum çok ama çok önemli olan bir İç savaş gibi dengeleri altüst eden macerada da görünmedi.Ne oldu bu adama acaba Umar abi?

rumar80

Saklandı.
   Gizli İstilada dönecek....

tommikser

Ne oldu da saklandı abi?Bu kadar olay oldu evrenler yıkıldı o nerede saklandı?

rumar80

Gizli savaşı okuduysan cevabı anlarsın.... ;)