Dynamite sunar: Dean Koontz Frankenstein

Başlatan hanac, 21 Haziran, 2010, 20:12:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Arkadaslar benim en sevdigim yazarlardan biridir Dean R. Koontz.

1993 yilinda "Nöbet" kitabi ile Koontz okumaya basladim.

O günden beri çikan bütün kitaplarini aldim.

Çok verimli bir yazar oldugu içinde epey kitap yayinlamistir.

Kendisini her zaman Stephen King'e tercih ederim.

Biliyorum bir çok kisi kendisini elestirmektedir (hep mutlu son ile bitirmesi, hikayelerin hep ayni tarz küçük kasabalarda geçmesi vs.)

Her tatile gidisimde en az 2 kitabini yanima alirim.

Ne yazik ki Koontz'un hikayeleri sinemaya çok az uyarlandi, uyarlanan filmlerde çok vasatti.

Hatta Koontz kitabinin çizgi romana uyarlandigini hiç duymamistim. (Kesin vardir ama ben görmedim)

Dynamite "Frankenstein" ile bu durumu ortadan kaldiriyor.

Bu üçlemenin son kitabini geçen ay aldim, ilk 2 kitabi 2007 de almama ragmen okumamistim.

Uzun bir aradan sonra 3. kitap da yayinlandi da seri tamamlandi.

Neyse konuyu dagitmayayim, Dynamite Temmuz da bu serinin çizgi romanina basliyor.

Sadece kapak resmini yayinlamislar su ana kadar, iç sayfa resimlerine ulasinca buraya eklerim

kalidor

Asil Koontz'un Twillight Eyes adli eserinden muhtesem bir çizgi roman uyarlamasi olur. Bu eser Türkçe'ye komik ama "Onlar Yoktu"  diye çevrilmistir. Ayrica Koontz'un bu romaninda söyle bir ifade geçmekteydi. "Aruoba'nin dedigi gibi -En degerli aydinlik karanliktan önceki ve sonraki aydinliktir. Biteviye (sürekli) olan aydinlik degil-". Ben Oruç Aruoba'yi bu cümleden sonra tanimistim. Edebi anlamda King daha iyi olabilir ama korku için Koontz çok baska...

Crom! Ölüleri Say...

hanac

kalidor

"Onlar Yoktu" benim de en sevdigim Dean Koontz romanlarindandir.

Bu yilin basinda belki 10 yil aradan sonra tekrar okudum.

Kesinlikle mükemmel, herkese tavsiye ederim.