Spawn - Arkabahçe

Başlatan V, 21 Haziran, 2010, 22:03:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Arkabahçeden çikan ve orjinal sayi 21-25 arasini içeren "Av" isimli Spawn albümünü devami gelmedigi için uzun zamandir bekletiyordum.
Dün okudum ve Arka Bahçe'nin daha önce çikarttigi  10 sayilik seriyle birlikte Spawn serisinin
ilk 25 sayisinı türkçe okumus oldum. Grafik kalitesi mükemmel,öykü olarakta üst düzeyde,Marvel yada Dc'nin karmasik evrenlerine bulasmamis kisaca kaliteli bir comicsi malesef neden kaybetmisiz,neden umursamiyoruz üstüne düşen  yok.Bugün Hoz'un Spider Man'ini satin alipta ,ayni edisyonda (bence ülkemiz için ideal comics edisyonu) Spaw'i da ayni sekilde yayinlasalar"almam" diyecek var mi aranizda?DC'nin telifleri,Marvel'den fazla bahanesiyle Batman'i türkçe okuyamiyoruz,Image'in Spaw için istedigi telif çok mu yüksek?Bu konu da bilgisi olan var mi?

Bir ölü geride biraktiklarina gidisinin acisindan baska ne zarar verebilir ki Eger bir cehennem tohumu yürüyen bir ceset ise dünyayi onlar için cehenneme çevirebilir. Bunu hiç istemese bile. Al Simmons ölümlü dünyaya geridönüsünün ardindan yasaminin kontrolünü eline almak için mafya FBI CIA ve polisin içinde yüzdügü bir cadi kazanina baliklama daliyor. Ancak Simmonsun hareketlerinin bedelini ugruna cehennemin kapilarindan geri döndügü dul karisi ve en yakin dostu ödemek zorunda kaliyor. Cehennem tohumu bir anda kendini bu çok namlulu karmasada varliginin anlami olan iki kisi için kiyasiya dövüsürken buluyor. Her hareketi ona çevresine yikim ve felaketten baska bir sey getiremeyecegini ögretirken bir zamanlar insan olan ruhu buna ne kadar dayanabilir ki..

---Av Arka Kapak'tan--
"İstemem,eksik olsun.."

kahramanlarsinemada

Yanlis hatirlamiyorsam bu cildin üzerinde "3." cilt oldugunu gösteren bir ibare yoktu.

s.b

Alıntı yapılan: kahramanlarsinemada - 23 Haziran, 2010, 10:14:29
Yanlis hatirlamiyorsam bu cildin üzerinde "3." cilt oldugunu gösteren bir ibare yoktu.

Söylediginiz dogru. Sayi nosu yok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Carnage

Spawn 90lardaki popülaritesini büyük oranda kaybetti. Çok fazla neden gösterebiliriz bu olguya. Sahsen Anti-Spawn karakteri yaratilir yaratilmaz bu çrden sogudum. Arka Bahçenin çikardigi ilk cilt kaliteliydi ama digerleri benim beklentilerimi karsilamadi.Iron Man bile 600 adet satarken Spawn'un satisinin Türkiye'de 2000i geçemiyecegini düsünüyorum. Ileride yeni filmi ile beraber yayinlanirsa durum degisir tabi.

hanac

Spawn 200. sayiyi buldu.

Marvel ve DC yayinlari hariç 200. sayiyi bulan ikinci yayin oldu.

(Ilki Cerebus olmustu bkz. emre'nin yazisi http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,2346.0.html)

Todd McFarlane 200. sayiyi kendi çizdi.

emre ozdamarlar

Cerebus ve Spawn'dan bahsetmisken, Dave Sim'in Spawn'in 10. sayisini da yazdigini belirtelim. Todd McFarlane cizerlerin özgur olabilmeleri icin Jim Lee vs ile Image'i kurarken Dave Sim'den de destek almislar tabii. Aralarindan hafiften bi kankalik var heral.

Al Simmons_Spawn

Bahsettiğiniz cilt ilk göz ağrılarımdan biridir. Bende bir zamanlar Spawn'ın türkçe basımının devam edeceğini beklerdim. Maalesef günümüzde yeterli bir ingilizcemiz yoksa comics okumak hakikaten meşakatli iş. Denildiği gibi Örümcek Adam ve Batman bile Türkiye'de yeteri kadar satamazken Spawn'ın basımının devam etmesi mümkün gözükmüyor. Ancak yeni bir Spawn filmi çekilirse basımına devam edilebilir. Şu an ise hala yeni bir Spawn filmi hakkında gelişme veya haber olmadığından boşuna umut bağlamayın bencei

emre ozdamarlar

Todd McFarlane Spawn'in 200. sayisinin kapaklarini yayinlamis. Buyuk bir foto degil ama yine de bir fikir veriyor.
200. sayi icin Ashley Wood'dan, Jim Lee'ye toplam 10 farkli cizer kapak hazirlamis.

Carnage

En iyisi ToddMcFarlane'in kapağı(allta en soldaki)

Nedense 100.sayının kapakları yeterince etkileyici gelmedi bana.(Ashley Wood ve Alex Ross imzalı olanlar hariç)

rumar80

Alex Ross süper bir çizer. Bir yerde okumuştum. Gerçek kişiler üzerinde kıyafet giydirerek çizimleri yapıyormuş bazen

hanac

Spawn'ın son sayısı Spiderman'e bir saygı duruşu olmuş, 299 cent de güzel olmuş  :)

darkwood

Esinleme konusunda da hoş bir örnek olmuş.  :D
Darkwood Sakinleri..

hanac

haysat

Arkadaşlar Arkabahçe yayın hayatına geri dönüyor. Facebook sayfasında duyuru yaptılar,aynen aktarıyorum...

Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı

Spawn'ın Türkçe yayın hakların alıp, kendimize bir yılbaşı hediyesi verdik bugün. Spawn Origin #1 ile uzun bir ara verdiğimiz çizgi roman yayıncılığına dönüyoruz. Umarım sizlerde bu habere bizim kadar sevinir paylaşımına destek olursunuz.Mutlu yıllar şimdiden:))

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pearl jam

Spawn ile ilgili konunun uzmanlarını bilgi vermeye davet ediyorum : :)