Spawn - Arkabahçe

Başlatan V, 21 Haziran, 2010, 22:03:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Ben siparişi verdim, Haftaya elimde.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darbove

Origin olduğundan ben de toplayacağım bu seriyi. İlerde kapakların çizimleri de efsane gözüküyor. Umarım devam eder 20'ye kadar.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nightrain

Tam 3 kişiden baskının kalitesiz olduğunu duydum. Dün gelen siparişlerim arasında Spawn'da vardı, geri gönderdim Daredevil'deki sorunlar bunda da varmış. Ben bir daha bu adamların bastığı hiçbir şeyi almam. Şikayetleri dinlemeyip, inat eder gibi dandik tutkal kullanamaya devam ediyorlar. Parayı sokaktan toplamıyor kimse. Şimdi bunlara sorsan kaliteli baskı yapıyorlar. Ama Baskı kalitesine, kağıt kalitesine baktığın zaman tam tersi; en dandik baskıyı yapan yayın evi bunlar. 15 sene önceki baskılarıda böyle. Ha bundan sonrası umrumda mı? Değil. Hiç değilse param cebimde kalır.

BAHADIR

Tuco Ramirez

Baskı da sorun neydi. Bende alıcaktım ama kurtlandım şimdi...

tommikser

Bana dün geldi ve moralim bozuldu.İçi parça pinçik şekilde çıktı.Yani kargo zararı değildi çünkü kargo gayet sağlamdı.15 yıl önceki baskı ile aynı baskıyı görmek beni soğuttu.Batman ler de vardı kargoda taş gibiydi.Şimdi bişey desem Jbc sever olacağım.Tamam da durum orta da.Fotosunu da çekip inst yükledim.

Nightrain

Bir keresinde bu konu hakkinda bir seyler yazdım kendilerine; "15 sene önceki şeyleri soyluyorsunuz, amac üzümü yemek değil, bağcıyı dövmek!" diye atar yaptılar. :) Dandik baskı yaptiklarini asla kabul etmiyorlar. Bundan sonra ben de almıyorum. Umarim hatalarının farkina varirlar, zira bastıkları yayınlar çok güzel.

emirgoc

Bi resim falan atabilir misiniz bende almayı düşünüyordum.

Nightrain

Ben iade ettim ama dediğim sorunlar Daredevil'de de var.

Bunun daha kötüsüydü. Biraz daha ayirsan dağılır.

pearl jam

Hem ince kağıt kullan hem kalitesi tartışılır tutkal kullan hem bi de pahalıya sat hem bi de yıllardır bu işin içinde ol vs. Vs....Ne desek boş. Spawn dan ben de vazgeçtim ama vazgeçemeyeceğim seriler var söylene söylene okumaya devam şimdilik

emirgoc

Doctor Strange'in telifleri vs. de onlarda üzülüyo insan. Benim Daredevil cilt 1 de olmamıştı ama ben hariç herkesde var gibi bu sorun.

darbove

Okunmicak gibi mi?Seriye başlamayı düşünüyordum ama siz böyle diyince bi garipsedim şimdi.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

NIC

Şimdi Güneşin Instagraminda gördüm çok fenaymis hakikatten 

pearl jam

Sert konuşmak da istemiyorum ama 15 yıldır aynı muhabbetleri yapıyoruz çünkü 15 yıl sonra bile bize aynı muhabbeti yaptırıyorlar, müsebbibi kendileri. Bu senenin bence en iyi yayını olan karanlık güzel gibi bir çizgi romanı hakkıyla basabiliyorken 2017 yılında hala kopan sayfası olan cilt yapmak biraz ayıp oluyor.

nicholaihel

Bak sen şu işe ya! Henüz sipariş vermemiştim ama canım sıkıldı...

Daha önce başlıklarda kaç kere tartışıldı. İnternete yükledikleri çizgi roman tanıtım videolarını da keyifle seyrediyordum. Orada da bir seferinde, Nightrain'in bahsettiği gibi üst perdeden "Bizim ciltler kalitesiz diyorlar. Böyle böyle yazıyorlar. Biz bunların iyi niyetli insanlar olmadıklarını düşünüyoruz. Ne zamandır cilt satıyoruz, geri getiren falan da yok. Hepsi mi İstanbul dışında yaşıyor" minvalinde şeyler söylemişlerdi. Hatta Ahmet Bey aynı videoda bir ciltlerini eli ile parçalamaya çalışmış, getirin değiştirelim falan denmişti.

O zaman kendimi tutmuştum. Birincisi insanlar getirip değiştirmiyor, evet kimimiz (ben gibi) İstanbul'dan uzakta ama bunun haricinde de değişenin aynı olacağını tecrübe ile biliyoruz. Yoksa kargo ile de iade edilir.

Bu konuda eleştirilere kulak vermek yerine müşteriyi kötü niyetli görmek çok yakışıksız. Haydi sıkça bahsettiğimiz yayın evlerini örnek göstermeyelim. Yayın sıklığı konusunda bunca eleştirilen YKY neden hiç baskıdan vurulmuyor? Veya diğerleri...

Şu an elimde son siparişimde gelen Daredevil 8: Altın Çağ ile yanında YKY'den Justice League Forever Evil var. Daredevil baskısında eskiye nazaran iyileşmeler olmakla beraber (ki yeterli değil ve müşteri buna şükretmek zorunda değil), özellikle ön ve arka kapağa yakın sayfalar başta olmak üzere hala "ben hassasım, ben dökülürüm" diye bağırıyor. Forever Evil ise taş gibi.

Ben ki çoğu zaman doksan derecede okurum kitapları, rahatsız oluyorum bu durumdan. Düşünün.

Hangi kötü niyetle sizi eleştiriyor olabiliriz ki? pearl jam'in bahsettiği gibi Karanlık Güzel'e bayıldık mesela. Burada o da defalarca yazıldı. Koleksiyon yaptığım, sakladığım, hobi değeri olan bu ciltleri daha sağlam görmek istiyoruz o kadar. Spawn ile direkt ilgili olmadı ama mevzu ile alakalı olunca kendimi tutamadım. Uygunsuzluk var ise affola.