'Kabus'a Ne Kadar Kaldı?

Başlatan pizagor, 22 Haziran, 2010, 20:22:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Gambit - 15 Mayıs, 2012, 13:58:30
hanac da kesin Ciko ile Zagor un romantizm yasadigi pembe maceralari isteyecektir  ;D

Ha ha, yok be istemem.

Abi 2-3 seçme macerayı hardcover olarak görmek isterim.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Mayıs, 2012, 12:15:10
Tabi başkaları da Kandraks diyecek, Rakosi vs diyecek sonuç Klasik Maceralar dizisi olacak :)

hanac da kesin Ciko ile Zagor un romantizm yasadigi pembe maceralari isteyecektir  ;D

Bu karelerin en sıkı takipçisi sevgili Sıtkı Sıyrıl'dır :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

aa

Çok iyi bir fikir. Kabus vb. önemli maceralar hardcover olarak yayınlanmalı.
Esse Gesse Hayranı...

darkwood

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Mayıs, 2012, 15:24:07
Alıntı yapılan: pizagor - 15 Mayıs, 2012, 12:15:10
Tabi başkaları da Kandraks diyecek, Rakosi vs diyecek sonuç Klasik Maceralar dizisi olacak :)

Bu karelerin en sıkı takipçisi sevgili Sıtkı Sıyrıl'dır :)

Çiko'nun en büyük hayranı Kabak çiçeği de hard cover cilt isteğimize çok sevindi ve kendini tutamayıp Çiko nun boynuna sarıldı.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilginin linki aşağıdadır.  :) :D ;D

http://hayalkahvem.blogspot.com/2011/02/kabak-ciceginin-ciko-ask-vazgecmem.html
Darkwood Sakinleri..

s.b

Çiko bu öpüşmeden hiç keyif almışa benzemiyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Kabus çizgiromancınıza gelmiş olabilir, ısrarla isteyiniz  :D

alpi

konyakficilari

Zagor Incubi 275 / 276 / 277 / 278 / 279 / 280

bugun iş çıkışı doğrudan Kadıköy'deyim.. gelen olursa haber etsin
KABUS başladı alpi'nin dediği gibi...

pizagor

Ağustos ayı ödüllü yarışmamızın konusu şimdiden belli : Sıcağı sıcağına KABUS...

konyakficilari

çıkar çıkmaz aldım ve sıcağı sıcağına okudum... devamını büyük merakla beklemekle birlikte, şimdiden o kasvetli ortamın etkisine giriveriyor insan...
kopkoyu çizimler sanki metinleri destekliyor, ya da metinler çizgilere sirayet etmiş...
akronlulara bağlanması ve akıcılığı ve saire harikulade..

Zagor'a çok geç başlayan biri olarak ilk etapta Hellingenli maceralardan başlamak açıkçası çok iyi ve "bağlayıcı" oldu...

ah bir de şu TAY dönemindeki KABUS serisini okuyabilseydik... tarama (scan) yerine filmlerden yapılan baskılarla...

aa

Ben ikinci kitap çıktıktan sonra alacağım. Başlayınca tamamını hemen okumak istiyorum.
Esse Gesse Hayranı...

hanac

Kabus'un çıktığını duyan Zagor severler, Kadıköy de izdiham yaratmışlar.  :)

darkwood

Yayınevinde kağıt sıkıntısı baş göstermiş, gece gündüz durmadan kabus macerasını basmak için uğraş veriyorlar.
Kuyruğun devamı Üsküdara kadar geliyor.
Tamtamlarla bütün bölgelere kabus'un yayınlandığı bizzat Zagor tarafından bildirildi.

Ortalıkta tam bir karnaval havası var. 
Deniz yolları ve iett özel ek seferler ile olaya destek veriyor.
Bütün dünya medyasından haber muhabirleri Kadıköy'e akın etmiş durumda.
Çizgiroman severler ile söyleşiler yapıp, tüm bu şöleni bütün dünyaya canlı yayınlar ile izlettirmek için çabalıyorlar.
İskele tarafındaki tiyatro alanında Zagor tişörtü giymiş büyük bir grup davullar eşliğinde Zagor ve Çiko marşları söylüyorlar.
Park alanlarında ise Zagor'un baltası ellerinde küçük çocuklar "ahyaaaaaak" diye naralar atıp ağaçların arasında oyunlar oynuyorlar.
Bütün Billboardlarda Zagor ve Hellingenli posterler boy gösteriyor.

Kızılderili kılığına girmiş yayınevi görevlileri halka ücretsiz Zagor'un balon, şapka, tişört, balta, broşür ve posterlerini dağıtıyor.
Tabiki seyyar satıcılarda boş durmuyor, kuyruktaki arkadaşlara su ve yiyecek ikmali yapıyorlar.  :D

Umarım bütün kitaplar bitmeden bir adette bana kalır.   :o
Darkwood Sakinleri..

s.b

Bu mahşeri kalabalık Zagor için gelmiş ha! İnsanın inanası gelmiyor. Gerçek mi la bu? Kandırmayın beni ya!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Kabus-Tay Yayınları-Kabus-Lal Klasik.Lal Klasik 71.cilt çıkınca 103'lük serideki macera ile karşılaştırdım.Çeviri birebir aynı.Zaten her iki seriyi de Ay Barka
çevirmiş.Ay Hanım'ın mükemmel çevirisine diyecek yok.Kabus'un orijinali 513 sayfa diye Ahmet Çakay dostum yazmış.Tay Zagor'da Kabus 39-40-41-42
43-44-45 ciltlerde.18x96x96x96x96x96x11=509 sayfa.Acaba Tay birşeyleri atladı mı?Karşılaştırıp göreceğiz.72.Lal Klasik'te Kabus tamamlanacak.
Nerdeyse bütün eski dosların yeraldığı-Hellingen,Albay Perry,robot Titan,Tonka,Baron İcaro La Plume,isyankar şef Shalak-bu nefis macera için ne
yorum yaparsanız azdır...