Superman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 18:53:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

devrimk

Sinemada Süpermeni canlandiran aktörler, yeni film için sizin öneriniz kim olur?

Kirk Alyn Superman ve Atom Man vs. Superman 1948-1950
Kirk Alyn ayrica Christopher Reeve'in Süpermen'in de Lois Lane'in babasi rolünde oynamaktadir.

George Reeves, Adventures of Superman dizisi 1952-1958
George Reeves çalkantili hayati olan bir karakter, 1959 yilinda intihar etmis. Hollywoodland filmi bu oyuncunun hayati üzerinedir. Onu canlandiran Ben Affleck belki de yapimcilara bir mesaj vermek istemisti çekilecek yeni Süperman filmiyle ilgili.

Christopher Reeve, Superman I-IV sinema filmleri 1978-1987
40'li yaslarina yaklasmakta olan benim gibiler için Süpermen imgesinin vücuda gelmis hali. 3. ve 4. devam filmleri çok kötü olsa da Christopher Reeve aklimizda her zaman Süpermen olarak yer etti. Bir dip not: Bush hükümeti kök hücre arastirmalarinda bütçe kisintisina gittiginde DC evreninde Luthor Baskan oldu. Kök hücre arastirmalari Reeve gibi omurilik sakatliklari yasayan hastalara umut olmustu.
Christopher Reeve ayrica Smallville dizisinde Kripton hakkinda genis bilgisi olan Prof. Swan olarak karsimiza çikmaktadir.

Gerard Christopher, The Adventures of Superboy dizisi  1988-1992

Dean Cain, Lois & Clark dizisi 1993-1997
Türk televizyonlarinda da oynayan Pembe dizi tadindaki Süpermen dizisi, çok çabalamama ragmen sevememistim.

Tom Welling, Smallville dizisi 2001-
Kafamdaki Süpermen imgesini karsilayabilen görünümdeki aktörlerden biri. Diziyi bu kadar uzatmasalardi daha iyi olabilirdi. Yakisikliligina laf yok ama maalesef çok kötü bir oyuncu.

Brandon Routh,  Superman Returns filmi 2006
Süpermen dönüyor filminin basarisizligini sadece oyuncuya yüklemek haksizlik olur ama Brandon Routh benim kafamdaki Süpermen'e taban tabana zit bir görünümde. Serinin uzun soluklu olmasi için Süpermen gibi bir karakteri bu kadar genç ve tecrübesiz birinin eline teslim etmek büyük bir hata oldu.

Tayfun Demir, Süpermen Dönüyor 1979
Bu da DC'ye bizden bir armagan, Kriptondan gelen gemi karadeniz'e düsseydi ne olurdu? Film isminin Bryan Singer'a ilham vermesi ise apayri bir konu.

devrimk

Kimler düsünüldü?

Christopher Reeve'den sonra çekilecek Süpermen filmi için bir çok kisi düsünüldü bir çok talip çikti. Oldukça sancili bir film oldugunu söyleyebiliriz çünkü proje  doksanli yillarin basinda basladi.

Süpermen'in ölümü çizgi romanindan çikisla Doomsday olan bir film çekilmesi düsünülüyordu baslangiçta. Hikayeye göre Süpermen Doomsday tarafindan öldürüldükten sonra Lois'in bebegi doguyor, üç hafta içinde eriskin hale gelip Süpermen oluyor (ressurrected demis dolayisiyla birebir ayni süpermen oldugunu düsünebiliriz) ve dünyayi kurtariyor.

Bu senaryo begenilmeyince isin içine Brainiac'da katildi Doomsday'in yaraticisi olarak. Cadmus isimli bir uzayli Süpermen'in vücüdünu çaliyor ve diriltiyor fakat bu Süpermen kuvvetsiz oluyor ve zirh giyerek Doomsday ile savasiyor.

Bu asamada düsünülen isim Ben Afflect:

Sonrasinda devreye Tim Burton giriyor, onun filmle ilgili eskizi.

...ve oyuncu olarak Nicholas Cage'i seçiyor.

Süpermen takipçileri bu olaydan hiç hosnut olmuyorlar fakat gerçek bir çizgi roman sever olan Cage (ki soyadi Luke Cage'den alinmadir gerçek soyadi Copolla'dir) rolü birakmak istemiyor taa ki kostümü giyip kendisini görene kadar.

Sonrasinda Tim Burton 97-98 yillari arasinda geçen bu çekim macerasini hayatinin kayip yili oldugunu söylemis.

Sonrasinda teklif edilen hiç bir yönetmen bu projeyi kabul etmemis:
Ralph Zondag, Michael Bay, Shekhar Kapur Martin Campbell, Brett Ratner.

Bu arada rol Will Smith'e teklif edilmis ama irksal sorunlar yüzünden Smith kabul etmemis.

McG projeyi yürütmeye karar vermis ve J. J. Abrams senaryoyu yenilemis. Süpermen'in ölüm hikayesini tamamiyle çikartmislar fakat bu deneme de sonuç vermemis.

Bu arada yeni bir kararla Süpermen ve Batman filmi çekmeye karar vermisler. Batman Christian Bale olarak saptanmis Süpermen ise Josh Hartnett olacakmis.

2002'de J. J. Abrams'in senaryosu reddedilmis ve Brett Ratner'la anlasilmis o da süpermen olarak ilk ikinci olarak Jude Law'i düsünmüs. Sonrasinda yildizlarin anlasma imzalamakta sorun çikardigini söyleyerek adi duyulmamis birini aramaya baslamis.

Ashton Kutcher ile çekimler yapilmis.

Brendan Fraser'a teklif götürülmüs.

Victor Webster ile hem Süpermen hem Clark Kent olarak çekimler yapilmis.

Brett Ratner istedigi gibi oyuncu bulamayinca projeden çekilmis ve McG geri dönmüs ve oyuncu olarak Supernatural'de beraber çalistigi Jared Padalecki'yi önermis.

En sonunda proje Bryan Singer'a verilmis ve Singer'in seçimi  Brandon Routh olmus.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 31 Temmuz, 2010, 09:39:55
... ayrica Wonder Woman!!! ile bir sikifikilik dönemi geçirdigini...

İşte kanıtı :)

Sıkı ikili, yakıştıdım birbirlerine...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Carnage

Superman'in Hz.Musa miti olduğu ile ilgili kulaktan dolma bilgim vardı. ÜmitKr'ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Aynı şekilde Dr.Manhattan da Hz.İsa'yı sembolize etmektedir. Son sayıda su üzerinde yürümesi, ortaya çıktığında çarmıha gerilmiş gibi durması,soyadının almancadaki anlamı,mavi oluşu-ayrıca mavi olması bilimsel bir gereklilik-vs. yeterli argümanlar.

kersel

Dünyanın en ünlü süper kahramanlarından Superman, Amerikan propogandasının bir parçası olmaktan sıkıldığını ve ABD vatandaşlığından ayrılmayı düşündüğünü açıkladı. Action Comics'in dün satışa sunulan Superman serisinin 900 numaralı son sayısında, "Çelik Adam", Birleşmiş Milletler'de yapmayı düşündüğü konuşmada ABD vatandaşlığından ayrılmayı düşündüğünü söylüyor.

Superman, kararıyla ilgili olarak da, "Yaptıklarımın ABD politikasının bir parçası olarak sunulmasından yoruldum" diyor. Süper kahraman, "Gerçek, adalet ve Amerikan tarzı. Bunlar artık yeterli değil" diye konuşuyor. Superman'in bu değişimi, çizgi romanda İran'a giderek yönetim karşıtı protestoları desteklemesi ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın bunu ABD'nin İran'a saldırıcağı şeklinde yorumlamasının ardından geldi.

Bu değişim özellikle ABD'deki muhafazakar yorumcuların tepkisini çekerken, Action Comics Yyaınevi'nden Jim Lee veDan DiDio, "Superman bitmeyen mücadelesini küresel alana taşıma niyeti açıklasa da, her zaman evlat edinildiği evine ve köklerine bağlı kalacak" dedi.

Ünlü çizgi roman serisine göre, 1938 yılında Kripton'dan Dünya'ya gelen Superman, Kansas'ta bir aile tarafından evlat edinilerek ABD vatandaşı oluyor. (Hürriyet)

rumar80

Yıllar önce Marvel da benzer bir taktik yaparak Avengers ve SHIELD'ı ABD'nden ayırıp Birleşmiş Milletlere bağladılar. Ancak olaylar gene ABD'nde geçmeye devam etti ve kısa bir süre sonra da geri dönüş yapıldı.
   Bunda da sonuç bu olacak gibime geliyor.

V

Süpermen,Captain Amerika gibi "Kapitalizmin Bayraktarlığını" yapan karakterlerin politik duruşları dönemsel olarak rüzgarın esiş yönüne bağlı olarak esneyebilir ama değişmezler.
Siz Punisher,Ken Parker,V  gibi omurgalı karakterlerin duruşlarına inanın yeter.
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

superman artık bilinen bir karakter nasıl heyecan getirir ilgi çekeriz politikası bu bence fazla tutmaz bence gereksiz bir haraket superman a bir soluk geitrecekseler yeni bişi yapmalılar
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

Sanırım dünyanın en pahalı çizgi romanı buydu. Kitabı elimize alıp okuyamayacağımıza göre internetten okumamızın bir mahsuru bulunmamaktadır :)

http://xroads.virginia.edu/~UG02/yeung/actioncomics/page1.html

hennessy

bak bu güzel oldu geçen ebay da görünce gözlerim yuvasından çıkmıştı 50 bin dolarmı ne idi :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Al Simmons_Spawn

Superman'i Will Smith'in oynaması Blade'i Leonardo Di Caprio'nun oynaması kadar abuk olurdu herhalde.

pizagor

CBR'da denk geldiğim şaşırtıcı bir haber...

http://robot6.comicbookresources.com/2011/10/superman-fan-turns-to-surgery-to-become-man-of-steel-well-silicone/

Resimde gördüğünüz arkadaş, Herbert Chavez, Superman'e benzemek uğruna 1995'ten beri defalarca bıçak altına yatmış, çene, göz, burun, dudak, kalça operasyonları geçirmiş...

Buna ne buyurulur  ???

Allah akıl fikir versinden başka...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Mankenin biri de Tansu Çiller'e benzeyip omu oynamak için aynı zeka parıltısını göstermişti.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Güzel bir estetik ucubesi çıkarmışlar ortaya :-X