Superman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 18:53:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Bir nebze benzese gam yemeyeceğim ama yorumlar ortada kendisi bu gerçeği göremiyorsa o zaman gerçekten yazık...

tommikser

Uzun zamandır gündemde olan Kağıt Medya - İnternet medyası tartışmalarına bir süper kahraman da dahil olacak gibi görünüyor. Clark Kent kağıt medyayı bırakıp internette blog açıyor.

İçerisinde yaşadığımız çağ her ne kadar resmi bir biçimde isimlendirilmemiş olsa da teknoloji çağı olarak anılıyor. Bu çağın belki de en ateşli tartışması internet medyası ile konvansiyonel medya arasında geçiyor.

Ülkemizde bu tartışma kağıt medya ve internet gazeteciliği üzerinden yaşanıyor...

CLARK KENT GAZETEYİ BIRAKTI
Bu tartışmaların ışığında Amerika'dan gelen bir haber bir hayli ilginç. Süper kahramanların en bilineni Superman'in gizli yüzü gazeteci Clark Kent, yerleşik medya düzenini bırakıp internete adım atıyor.

Amerikalı DC Comics tarafından 1938'den beri yayınlanan Superman'in "piyasaya çıkan "Justice League 12" (12'nci Adalet Ligi) adlı son macerasında, Clark Kent  "Daily Planet" gazetesindeki muhabirlik görevinden ayrılıyor.

O ARTIK VATANDAŞ MUHABİR
Superman'in Daily Planet'ten ayrılma sebebi ise çok bilindik bir olay. Clark Kent'in gazetenin genel yayın yönetmeninden aldığı baskıya daha fazla dayanamaması. Kent, yıllardır devam ettiği gazetecilik macerasını internete taşımayı amaçlıyor. Bu şekilde daha özgür ve bağımsız olacağını düşünen Kent, bir blog açıp yazılarına burada devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamayı ise çizgi romanın haklarını elinde bulunduran DC Comic yaptı.

Yapılan açıklamada "Bu Clark Kent'in Daily Planet'i ilk terk edişi değil. Ancak bu istifa, gazeteciliğin eğlence dünyası, yeni medyanın rolü, vatandaş muhabirliğinin yükselişine karşı dengesi gibi günümüzün sorunlarını yansıtıyor" dendi.

kalidor

Bloggerlıktan aysonunu nasıl getirecek, ne yiyip içecek acından ölmez mi  :-*
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

yoksa bu ilk istifa değil mi?ilk maceralarda gözüken balon yazılarındaki işyeri adı nedir ki  ??? (daily star..)

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

Abi adam Süpo Güneş ışınlarıyla besleniyor.Kömürü elmas yapabiliyor.Sende ne aç kalması.Ben olsam çalışmazdım ne gerek var ;D

darkwood

Alıntı yapılan: gunessemerci - 24 Ekim, 2012, 21:43:42
Abi adam Süpo Güneş ışınlarıyla besleniyor.Kömürü elmas yapabiliyor.Sende ne aç kalması.Ben olsam çalışmazdım ne gerek var ;D
O zaman kuyumculuk yapıp köşeyi dönebilir. Yalnız Kripto taşı getirirlerse hiçbir iş yapamaz iflas eder..  :D
Darkwood Sakinleri..

kandorlu

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 24 Ekim, 2012, 21:42:32
yoksa bu ilk istifa değil mi?ilk maceralarda gözüken balon yazılarındaki işyeri adı nedir ki  ??? (daily star..)

Bildiğim kadarıyla 70 li yıllarda da bir kez daha istifa edip televizyon da spiker olarak çalışmıştı ama yukarıdaki resimler daha eski gibi. Bu seferki istifası nın sebebi ise büyük bir şirketin daily planet i satın alıp yapılan haberlere karışmasıymış diye duydum.

rumar80

John Byrne'ün sıfırlamasından sonra bir dönem Planet'tan istifa edip başka bir gazetenin yayın müdürlüğünü yapmışlığı da vardır, ama gazetenin adını şu an için hatırlamıyorum.

hennessy

Gazeteyi satın alan kişilere şu kartpostalı göndermiştir :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

connyapku

planet`tan istifa ettikten sonra NEWSTIME adli gazetenin yayin mudurlugunu yapmisti.THE ADVENTURES OF SUPERMAN 465 sayisinda patronu tarafindan kovuluyor.BILKA bu macerayi yayinlamisdi 90 li sayilarin birtanesinde olmasi  lazim yanlis hatirlamiyorsam.DAN JURGENS in yazip cizdigi bu macera cizimleri ve konusu ile harikadir.okumayan var ise mutlaka okusun superman okuyamiyorum diyen bile sever.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: hennessy - 27 Ekim, 2012, 10:48:02
Gazeteyi satın alan kişilere şu kartpostalı göndermiştir :)

Bu müthiş kapak içindeki macera kötü olabilir mi?Superman yayınlansa dediğimde, sakın yeni maceralar olmasın diye yazılmıştı.
Star Wars'ları yayınlayan 'DC'nin telifi Star Wars'tan ucuz'diye forumda yazmıştı.O zaman sormuştum,şimdi de soruyorum;Öyleyse neden DC yayınlanmaz?

hennessy

Yer bulamayınca buraya koyayım dedim.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

haysat

1938--2013 arası superman'ın farklı çizerler tarafından görmüş olduğu değişimler.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

connyapku

Benim en cok sevdigim 1986 john byrne The man of steel serisi.Gerek cizimleri ve konusu ile bu seri Turkiyede renkli olarak yaynlanmali.
Amerika'da bu seri tekrar cilt olarak halla yayinlaniyor.Bir kac gun once 7.cilt cikti.

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR