Superman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 18:53:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Nightrain

Beyler, YKY güya Red Son ve Earth One vol. 3'ü basacaktı. Var mı bir haber?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

BAHADIR

Red Son'u basmayaydı iyiydi...

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Ekim, 2015, 11:41:20
Beyler, YKY güya Red Son ve Earth One vol. 3'ü basacaktı. Var mı bir haber?

Maalesef hiç haber yok. Kağıt üzerinde baktığımız zaman YKY gibi bir yayınevinin canavar gibi Superman ve Justice League basması lazım ama YKY'nin hiçbir şey bastığı yok.

Animvader

Benim haberim yoktu internette ikinci el ilanda gördüm Justice League birinci sayı 2.baskıyı yapmış üstünde yazıyor demek ki YKY'nin çr'ları satıyor e kardeşim niye basmıyorsunuz, koskoca yayınevisiniz matbaanız her şeyiniz var.

Nightrain

Sorun da orada zaten. Adamların bastığı her yayın kesin 2.baskıyı yapıyor. Ki 2 bin falan da basmıyorlar, daha fazla. Ama yavaşlar hem de bir kaplumbağadan daha yavaşlar. Action Comics 2'yi neredeyse 1.5 sene sonra çıkarttılar.

Superman'in haklarını keşke JBC alsaydı, şimdiye en az 10 tane Superman macerası basılmıştı bile

Edit: 1.sayının yeniden baskı yapmasına sevindim zira 1.cilt çıktığında ben askerdeydim. Orada alıp okumuştum, terhis olurken yanımda yük olmasın diye arkadaşa hediye etmiştim. Yeniden alayım bari.

rumar80

Bir çoğunuza ters gelecek ama bence iyi ki JBC Superman'i almamış. Sevemediğim karakterlerden biridir Superman. Man of Steel ile yeniden doğuşu güzeldir. Tek tük kaliteli maceraları da vardır Red Son gibi ama genel olarak vasattır benim için. O nedenle de ortalıkta çok Superman görmektense az görmeyi tercih ederim.

köstebek

İncastis'teki hali baktığım kadarıyla fena değil.
Joker efendi sürekli Batman'ı parmaklamaktan sıkılmış (bildiğiniz gibi hep aynı hikâye, o Batman'a saldırır, Batman onu yakalayıp Arkham'a atar vs), bir de Süperman'i kıllandırayım diyor.... Ama  bizim çelik adam sanki Kriptonlu değil de Kimmeryalı bir barbar gibi, "aileme dokunanın amk" diyerek ortalığı birbirine katıyor...
Batman Bey ise hâlâ "Hacı, bi sakin ol, bunlar da geçer" tribinde. Usta herkes senin gibi "rahat adam mı?"

rumar80

Donunu pantolonunun üzerine giyen (hem de kırmızı don) adamdan Hayır mı gelir?

Nightrain

Artik don giymiyo ama. Hatta bi jean bi tişört takiliyor.

Nightrain

Yeni DÜnya 3 çıkmadan önce yayınlarla ilgili mail atmıştım, dün cevap geldi.

Alıntı YapMerhaba,

Yeni Dünya 3'ü yayımladık, Action Comics Vol:3 ve Red Son çizgi romanlarını 2016'da yayımlayacağız.
Yayınevimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Barmen Minik

nicholaihel

"Süpermen'in Süper Hatası

1978 tarihli Süpermen filminde, Lois Lane'in ölümüyle kahrolan Çelik Adam, Dünya'yı tersine döndürecek bir hızla uçarak zamanda geriye yolculuk yapar.

Bu yöntemle zamanda yolculuk yapmak saçma bir şey elbette ama Krypton'un Son Oğlu koca bir gezegeni gerçekten ters yöne döndürebilir mi?

Evet döndürebilir. Einstein'in Genel Görelilik Kuramı'na göre, hareket halindeki bir cisim ışık hızına yaklaştıkça kütlesi artar. Yeterince hızlı uçması durumunda Süpermen'in göreli kütlesi normal kütlesinin 13,7 milyon katına çıkardı. Bu da Dünya'nın dönüşünü zıt yöne çevirmeye yetecek bir çekim alanı yaratırdı.

Ama ne yazık ki bu çekim alanı civardaki göktaşlarını da çekecek ve Süpermen'in ikinci yurdunun ortadan kalkmasına yol açacaktı. "Herkese duyurun, kimse böyle bir şeyi denemesin," diye uyarıyor öğrenciler.
"

bugraltu

Benim aklima takilan bir nokta var. Bildiginiz gibi artik Pre-New 52 superman dolaniyor ortalikta. Ancak diger herkes new 52 den gelen karakterler. Bu Superman'in olen Superman'in kuzenleriyle, JL takim arkadaslariyla olan bagini nasil ayarlayacaklar? Tamam New 52 superman'i beklenildigi gibi olmadi ama sonucta 10 yillik bir bagi olmus oldu herkes ile.

dean

Alıntı yapılan: bugraltu - 08 Haziran, 2016, 15:53:00
Benim aklima takilan bir nokta var. Bildiginiz gibi artik Pre-New 52 superman dolaniyor ortalikta. Ancak diger herkes new 52 den gelen karakterler. Bu Superman'in olen Superman'in kuzenleriyle, JL takim arkadaslariyla olan bagini nasil ayarlayacaklar? Tamam New 52 superman'i beklenildigi gibi olmadi ama sonucta 10 yillik bir bagi olmus oldu herkes ile.

Haklısın. Bu tip konular yeni işlenecek zaten. Justice League'in ilk maceralarında Justice League üyeleri yeni Superman'e fazla güvenemeyecek. Justice League'in Superman'i tekrar güvenilir bir arkadaş olarak görme süreci anlatılacak.