Thor ABD yayinlanan sayilar

Başlatan hanac, 23 Temmuz, 2010, 10:44:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

612. sayinin kapagi dehset güzel.

tommikser

gamlıbaykuş

Vay be 613. sayi... ama maalesef ben de tek sayisi bile yok. Bence ülkemizde klasik maceralar(Essential) olarak en bastan düzgün bir edisyonla yayinlanmali. Captan America' da ayni sekilde... Gerekli Seyler'den Wolverine 'yi aldiktan sonra, Gerekli Seyler, Thor ve Captan America'ya da el atsa ne güzel olur diye umut etmeye basladim... Hayirlisi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Aslinda zamaninda Alfa yayinlarinin yayinladigi Thor maceralari Thor'un en iyi dönemlerinden biridir. Ama daha eglenceli, Kuzey mitlerine daha uygun bir Thor okumak istereseniz size Walt Simonson'in yazdigi, bir kismini kendisinin son dönemini de Sal Buscema'nin çizdigi dönemi öneririm. Thor visionaries-Walt Simonson adi ile çikan bu seride Thor'un dünya ile iliskileri daha aza indirilmistir. Asgard agirlikli bir dönemdir. Hatta Thor'u sakalli haliyle de görürüz.
   Gerçekten Thor'u seven ya da nereden baslasak diyenlere bu dönemi önerebilirim.

Gambit

Thor bir iki sene once Stracynizki tarafindan yazilmaya baslaninca, yeni bir baslangic gibi degisik bir sey yaptilar. Aslinda o ciltten baslayarak cilt seklinde cikarilirsa oldukca guzel olacaktir ve tutacaktir da diye inaniyorum

rumar80

JMS'nin yazdigi Örümcek adami gerçekten begenmistim. Thor'un Asgard'i dünyaya indirmesi, Donald Blake'in dönmesi ilgi çekici idi. Hatta Loki'nin kadin bedeninde olmasi bile degisikti, ama gün geçtikçe bana biraz yavanlasti gibi geldi. Hele Balder gibi bir karakterin Loki'nin etkisi altinda adeta pisiriklasmasi itici geldi dogrusu.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Kasım, 2010, 11:02:21
Aslinda zamaninda Alfa yayinlarinin yayinladigi Thor maceralari Thor'un en iyi dönemlerinden biridir.

Essential Thor serisi henüz bu döneme gelmedi degil mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Hayir.
  Son yayinlanan essential Thor 4'de biraz baslamis.

pizagor

Jack Kirby dönemi bitti mi yani... Sükür :)

Bu adamin çizimlerini gerçekten seven var mi acaba   ???
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Oldum olasi ben de Jack Kirby'nin çizimlerinden haz etmem, ama adami takdir de etmek lazim.

Düsünsenize adam bir ay içinde Avengers, Thor, Captain America, Fantastic Four, vs çizip yetistiriyormus. Bosuna kral dememisler.

BAHADIR

Kirby'yi severim hele hele Alfa döneminde yayinlanan Kaptan Amerika sayilarindaki  maceralari gerçekten güzeldir...Ilk dönem çizgileri ile tabi ki kiyaslanmaz ama 70 ve 80 dönemi çizgileri kanimca okunabilir...

Son olarak önümüz sene gelecek Thor filmine binaen Essential Thor güzel gider diye düsünüyorum...Su son Thorlardan nedense haz almiyor,alamiyorum...Essential Thor,Essential Kaptan Amerika,Essential Fantastik Dörtlü...E daha ne olsun...Nostalji olsun...

rumar80

Gerçekten 60'lar-80'ler arasi maceralar bende de ayni tadi birakirlar. Naif, sade ve güzel. Sanirim sayilar arttikça anlatacak ve okuyucu tutacak konular üretmekte zorlanip ani degisikliklerle sarsarak okutmaya çalismislar. Bu da beni çok etkilemiyor açikçasi. Okumuyor muyum? Okuyorum ama o eski tadi çok ender buluyorum.
  O nedenle her türlü essential kabulümdür.

gamlıbaykuş

Birkaç defa yazdim ama yine deginelim. Marvel karakterlerinde Essential sayilar mutlaka okunmali (Ingilizce yok Türkçesini de artik yayinlarlarsa okuruz:) ) Hem karakterleri tanima hem dönemin çizgi romanlari hakkinda fikir sahibi olmak açisindan önemli. Bakalim bekler görürüz. Ne de olsa Çizgiromanin Altin Çaginda gibiyiz. Gerekli Seyler Klasik Wolverine' i bize kazandirdi. X-Men ve Silver Surfer'in müjdesini vermisti. Umarim baska müjdeler de verirler...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ümitkr

Galiba elimde 200 civari THor var ve kalanlar da cd'de. Yaklasik 500 küsur bölümünü özetledigim bir yazim vardi. Belli ki yeri gelmis burada da paylasmam gerekiyor.

Kendi adima Thor yayinlansaydi alirdim dersem yalan olmaz. Ama bazi dönemlerinin disinda hem öykü hem de çizim kalitesini düsününce gereksiz ve bos tekrarlarla dolu uyuz öykülerin okuyucumuzun ilgisini çekecegini de hiç sanmiyorum. Alirim ben derken bunu da bilerek söylüyorum. Benimkisi özel bir merak. Açikçasi öyle sanildigi gibi mitoloji-fantastik-bilimkurgu karisimi iyi bir harman yok ortada.

Walter Simonson'un muhtesem kaleminden çikan dönem (Sal Buscema'nin da çizdigi-Rom'dan biliriz kendisini) unutulmazlar arasina girecek bir dönemdir ama. Tam beklenilen karisim bu dönemdir.

Sonra Donald Blacke yerine geçen Eric Masterson'un oldugu komik ötesi dönem de unutulmaz bence. Pelerinine dolanmasi uçarken, bir türlü olanlari çözememesi, Herkül'ün içki sorunu, Avengers'in onu atamamasi ama beraber her savasa götürmek zorunda olmasi, Eric'in yeni kostüm tasarimi v.s. Duygusal ve iyi bir dönem bu dönem.

Yine de basilacaksa Romita çizimleriyle baslayan, Deodato'yla süren ve Dan Jürgens'la zirve yapan yerden baslanmasi harika olur. Kiz Thor, Odin'in yerine geçen Lady Sif, Odin'in ölümünden sonra yerine geçen Thor, Asgard'in dünyaya inisi ve Asgard dinine tapanlarin artmasi ve Shield'la Avengers'in Asgard'i isgali....

Ilk serinin ilk sayilarinin yüzüne bakacagimizdan emin degilim. Çizim olarak da öykü olarak da....

Essential belki çözüm olur ama renkli baskilarini gördükten sonra özellikle bahsettigim sayilarini renksiz görürsem üzülürüm.

rumar80

Ben yine de Simonson dönemi derim