Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Satın aldığımız çr lerin hepsinin renkli olduğunu varsayarsak, hemen hemen cebimizden çıkan para iki misli olur. Yani, renkli çr= çok para. Siyah beyaza devam etmek en iyisi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Altın Madalyon'daki gerçek Teks tutkunlarını merak ediyorum!Yani  Dizi,Altın,Almanak,Dev Albüm,Maxi gibi tüm
Türkiye'de yayınlanan Teks maceralarını alan okurlar.Her ay yayınlanan 4 adet Teks'i Süper cilt olarak alanları da
Tutkun sayayım.Forum'u biraz da Teks domine etsin bakalım!!!

HacıGeraltEmmi

Dev albümler haricindekileri takip ediyorum (sadece hc yayınlanan 15. cilt var dev albüm olarak)
Diğerlerini süper cilt olarak alıyorum, (ilk maceraları pek okuyamadığım için altın seriyi 26. ciltten sonra almaya başladım) ama ömrüm yettiği sürece okumayı bırakmayacağım kahramanlardan biridir diyebilirim.

konyakficilari

dobişko olmasından dolayı aylık serileri artık süper cilt olarak takip ediyorum
uzun maceralar olduğunda roman okuyormuş hissine kapiliyor insan...
gercekten forumu domine etse yeridir zira öyle efsane bir karakterdir Teks...

ayrica altin seriyi ilk sayilardan itibaren okudum ve genel kanının aksine ben cok sevdim; zira hikayeler maceralar karakterler zamanla evrilmiş ve bunu görebilmek çok güzel.. okurken bu değişimi görüyorsunuz.. kesinlikle altın seriyi en başından beri tavsiye ediyorum.

Gambit

Alıntı yapılan: konyakficilari - 30 Haziran, 2012, 11:45:14
gercekten forumu domine etse yeridir zira öyle efsane bir karakterdir Teks...

Teks aylik seriyi ve dev albumleri alirim, ama alis sebebim sadece cocuklukdan babamin alistirdigi western tutkumu dindirmek. Bunun disinda teks in hic de efsanevi bir karakter olduguna katilamiyorum

maceralar hep ayni hep ayni. hic bir donum noktasi yok, hic akilda kalacak efsanevi maceralar yok. Forumda da cok satilan karakterlerden birisi teks ama dikkat edin hic oyle cok detayli bir macera tartismasi falan yoktur. Cunku dedigim gibi olaylar hep aynidir, tartisacak bir sey yoktur.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Gambit - 30 Haziran, 2012, 12:20:57
Maceralar hep ayni hep ayni. hic bir donum noktasi yok, hic akilda kalacak efsanevi maceralar yok. Forumda da cok satilan karakterlerden birisi teks ama dikkat edin hic oyle cok detayli bir macera tartismasi falan yoktur. Cunku dedigim gibi olaylar hep aynidir, tartisacak bir sey yoktur.

Teks'in olduğu yerde tartışmaya ne hacet...Teks bile önce ateş eder sonra tartışır...186'lık Tekslerde okuduğum Fusco'nun çizdiği bir macera vardır...Kasaba dışında yargısız ve mahkemesiz infaz edilen bir gencin ardından Teks'in kasabaya bir girişi vardır birde çıkışı...Tartışma sorgu ve sual kesinlikle yoktur...Tüm kasaba ve kasaba halkı Teks'den nasibini almıştır... :)

Sonra Oğlak Tekslerin birinde (o zamanlar fiyat 7,5 Tl idi okuyabiliyorduk) Teks banka'da iken bankayı soymaya kalkan talihsizlerden ikisi mdürün kapısını açıp "bu bir soygundur" demeye kalmadan neye uğradıklarını şaşırmış bir vaziyet de kurşun yağmuruna tutuldukları bir sahne vardır ki en değme mizah çizgiromanlarına taş çıkartır...

Mühim olanda sanırım dönem maceralarından ziyade okurken insana verdiği keyiftir...Ve ben Teks okurken bu keyfi fazlası ile alıyorum...(dum)

Çizgiroman okumak bir ayrıcalıktır...Ama Teks okumak daha bir ayrıcalıktır... ;)

Cantürk

Ayrıcalığını billmem de , Tex okumak beni rahatlatıyor.

Kafam yorulmuyor, sevdiğin bir diziyi sürekli izlemek gibi.

Senaryolar aynı ama çizerler çok iyi.

Tex'in elinden kurtulamayan  kötüler,  cehennemde kömür kürüyor.

Bir spagetti western masalı...

Masallar genelde mutlu sonla biter, değil mi.

caretta

Teks'te bazı konuların tekrarı olduğuna katılıyorum. Özellikle sürekli serinin son sayılarında...
Teks'in Kanada'da geçen maceralarını düşünün. Konuları genellikle aynıdır. Jim Brandon'un başı derttedir. Teks'e haber uçurur.
Karson sızlanarak uzun bir tren yolculuğu yapar. Kanada'ya ayak basar basmaz (haydutlar nasıl duymuşsa!) bir pusu atlatırlar.
Suçlular da hep aynıdır: İsyancı kızılderililer ve Fransız içki ve silah kaçakçıları. Jim Brandon'un eli kolu yasalarla bağlıdır.
Teks ve ekibi kendi özel yöntemleri ile Majesteleri Kraliçe Victoria'nın bu uçsuz bucaksız ülkesinde statükoyu tesis ederek huzur içinde Amerika'ya dönerler.

Gambit dostum Altın Seri Teks'leri okumadığı için biraz önyargılı yaklaşıyor. Dönüm noktası yok, bizi sarıp sarmalayacak maceralar yok diyor.
Altın Seri'de böyle maceralar var:45-46 Esrarengiz Ses, 51-53 Navajo Kanı, 70-72 Ugursuz Kehanet, Mefisto maceraları, 91-Kızılderili İntikamı, 103-106 Defiance Kalesi, 113-115 İki Bayrak Arasında, 121-124 Ölüm Haçı.
Önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan Şeytanlar Vadisi, Büyük Entrika, Montales'in Dönüşü,Pilares'e Geri Dönüş v.b.

Aynı kişilerin tekrar tekrar ortaya çıkmaları da Teks'i enteresan kılıyor. Mefisto Tam beş kez Teks'in karşısına çıktı. Her macerası zevkle okunur.
Gros Jean, Jim Brandon, Montales, İrlanda'lı Pat, Apaçi şefi Cochise Teks'in maceralarının lezzetidir.

Gambit dostum Western tutkusunu Teks ile gideriyorum diyor. Doğru yapıyor. Tommiks veya Kit Taylor'u seçseydi bu kadar güzel maceralar okumayacaktı.

konyakficilari

iki günlük şehir dışı seyahatimde uçak ve otobüste Tex Süper Cilt 2 ve 3'ü okudum ve sizlerle paylaşmak istedim. Tek kelimetyle Western film izler gibiydi; Carson'un 7. sayıda başlayıp 9'da biten MASUMLAR çetesi hikayesi ve hemen arkasından 10.sayıda başlayan Teks'in karındeşen isimli bir seri katili takip ettiği adeta dedektiflik dersi verdiği macera...

fumettilerin değil tüm çizgiromanların KRALIDIR TEKS dersem çok mu holiganca davranmış olacağım??

:))

caretta

Sevgili dostum ben bunun altına imzamı atarım da Conan'cılara, Comics ve Marvel'cilere ne diyeceğiz ?

Bütün alçakgönüllüğümle Teks fumettilerde en üst sıralardadır diyeyim!

darkwood

Alıntı yapılan: caretta - 24 Temmuz, 2012, 12:11:27
Sevgili dostum ben bunun altına imzamı atarım da Conan'cılara, Comics ve Marvel'cilere ne diyeceğiz ?

Bütün alçakgönüllüğümle Teks fumettilerde en üst sıralardadır diyeyim!

Benim içinde fumettilerde ilk beş arasındadır.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Teks benim için fumetti de ilk 10 a girer.

BAHADIR

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 25 Temmuz, 2012, 08:55:22
Çok ayıp...

Ayıp değil.

Ken Parker, Mister No, Zagor, Martin Mystere, Büyülü Rüzgar, Dylan Dog, Dampyr, Nathan Never, Julia ve Teks.

İşte ilk 10.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 25 Temmuz, 2012, 08:59:03
Ayıp değil.

Ken Parker, Mister No, Zagor, Martin Mystere, Büyülü Rüzgar, Dylan Dog, Dampyr, Nathan Never, Julia ve Teks.

İşte ilk 10.

Vallahi Hasan'ın yazısını görünce ben de düşündüm:
1) Nathan Never
2) Dampyr
3) Julia
4) Büyülü Rüzgar
5) Zagor
6) Mr No
7) Ken Parker
8) Tex

Demek ki Tex bende 8. sırada