Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Oğlak'ı geç olarak açıklanan bu kararından dolayı kınım kınım kınıyorum, Tex'i ve Dampyr'i bırakmadan 3 ay önce
bunu adam gibi açıklasaydılar. Bu kadar ara olmadan başka bir yayınevi aksatmadan yayınlara devam ederdi.
Neyse zararın neresinden dönülse kardır diyelim.

Dampyr ve Teks'i adam gibi yayın yapacak bir yayınevi çıkarır umarım.
Çizgi düşler özellikle fumettiler de bayağı başarılı, bu yayınlara da el atarlarsa hiç fena olmaz hani..   ;)
Darkwood Sakinleri..

Deadman

Tex'in Oğlaktan kurtulduğuna sevinsem mi üzülsem mi bilemedim şimdi...

Kadıköy'de ki yayın politikalarından ötürü en son isteyeceğim şey Tex'in cilt olarak yayınlanması olacak... Cilt yayınlanacaksa hiç yayınlanmasın ben elimde ki sayıları sevip okşarım daha iyi...

Tek temennim Lal yayınlarının yayınlaması ama onlarında baskı ve kağıt kalitelerindeki düşüklük beni korkutuyor...

Yok arkadaş en iyisi bu macera burada bitsin...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 01 Nisan, 2014, 13:42:55
Oğlak Teks'lerin yayınına son vermiş.

3 Yayınevi Teks yayınını devam ettirmek için görüşmelere başlamışlar.

Ama bu yıl Teks yayınlanması zor gözüküyor.

Bu durumda Teks severleri Batman okumaya davet ediyorum   :)

Bugün 1 Nisan
Alıntı yapılan: V - 17 Nisan, 2014, 22:54:48
Bu nasıl bir şakadır arkadaş, şaka oldu  kaka..

tam bir "kendini gerçekleştiren kehanet!" vakası  :o
o zaman 2. kehanette bulunmaması için biri Hanac'ı tutsun  ;)  ;D

not:"kendini gerçekleştiren kehanet!"
Sosyal psikolojide başlangıçta gerçekliği olmayan bir durum hakkındaki beklentilerin gerçekleşmesine yol açma süreciyle beklenen davranışın sergilenmesi sonucu, olmayan bu halin gerçeğe dönüşmesi biçiminde "self fulfilling prophecy" olarak tanımlanan  teori..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Tex'i yayınlamaya herkesin gücü yetmez. Her ay düzenli olarak yayınlayacak bir yayınevi olmalı. Aslında kimin araya girip telifi kaptığı bellidir ama, açıklamak istemiyorlar herhalde.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

abselemon

Teks'in devamı gelecektir. Ama umarım güzel devam eder. İlyas Erkul devam etse çok güzel olur. Bu hem seviyor hem de bilgili. Hoz'da olabilir ama. Ama hoz Kit Taylor serisine yoğunlaşmış durumda.

caretta

Benim gönlümdeki yayın şekli şu:Aynen Orijinal Bonelli sırası gibi.Oğlak,onbeşgünlük seri Teks serisi ile neredeyse orijinal sayılara yetişmiş
durumda.Sorun,bayağı geride olan Altın Seride.Bu seri 168.sayıda durdu.400.sayıya daha 238 sayı var.Ayda ikişer sayıdan 119 ay!Yani 10 yıl.
Ne olur,nasıl olur hiç fikrim yok.Telif sadece yeni sayılardan ibaret olur 205.sayı (orijinal 605)dan itibaren aylık olarak devam eder.Altın Seri
dediğimiz klasik seri 4'lü sayılardan oluşan dobişko ciltler olabilir.Yani Lal'in Zagor formatı. Telifi alan kim bilmiyoruz?Dev albüm,maksi,almanak,
renkli seri ve Oğlak'ın Altın ve Onbeşgünlük seris olan yeni seri ile tam 6 çeşit Teks var. Sami Bey'in dediği gibi bunları ancak kemikli bir yayınevi
(Yapı Kredi mesela)yapabilir.Veya birkaş yayıncı bunları paylaşır.
        Yayınevi hangi aralıkta neyi yayınlayacak çok önemli.Ayda bir 4'lü dobişko,iki de seri yayınlayacaksa bayağı yüklü bir telif ödemek zorunda.
Yayınevi'nin kar haddi de önemli.Çok basayım çok satayım diyerek 114 sayfalık bir sayıya 20 lira fiyat da biçebilir.
       Arkadaşlar bu konunun takipçisi olsunlar ve aldıkları duyumları bizlerle paylaşsınlar lütfen.Ben başka forumlara da aktif olarak üyeyim.Oğlak
Yayıncılığın Teks yayınına son verdiğine sadece Altın Madalyon'dan haberim oldu.Üstelik,yayıncılar hemen hemen yalnız Altın Madalyon'da yazıyorlar.
Bu da bu forumun saygınlığına işaret ediyor.

SERFOR26

AYLIK ALTIN SERİLER YİNE ESKİSİ GİBİ 2 ÇEŞİT ÇIKMAYA DEVAM ETSİN BEN FASİKÜL OLARAK TOPLADIM VE FASİKÜL OLARAK TOPLAMAYA DEVAM ETMEK İSTİYORUM.DOBİŞKO CİLTLER OKUMAK BENİM İÇİN YORUCU VE ZOR OLUYOR  HERKESİN GÖRÜŞÜNEDE SAYGIM VAR 

gamlıbaykuş

Teks' in en çok eleştirilen yanlarından biri fiyatlarıydı. Bu sebeple düzgün bir fiyat politikası uygulansın...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

jack sparrow

15 günlük yayınlanan iki seri, bilenler için söylüyorum, Shangai Devil formatında 2'li şekilde çıkartılması düşünülüyormuş.
Bütün orijinal seri güme gitti anlayacağınız. Geçmiş olsun Teks severlere.

gamlıbaykuş

Bir de önemli konu, yarım kalan yerden devam edip etmeyeceği. Cidden yazık oldu Teks'e...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

caretta

jack sparrow dostum Teks'in son durumu hakkında bilgileriniz var.Telif veya telifleri kim aldı onu da söyleyin bari.Oğlak ayda 4 Teks çıkarırdı.Şimdi
bu ikiye mi inecek?

DAMPYR

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 18 Nisan, 2014, 19:23:35
Bir de önemli konu, yarım kalan yerden devam edip etmeyeceği. Cidden yazık oldu Teks'e...
Kaldığı yerden yayınlarlar herhalde yoksa satış iyice düşer... ::) :D :)

jack sparrow

Alıntı yapılan: caretta - 18 Nisan, 2014, 19:41:49
jack sparrow dostum Teks'in son durumu hakkında bilgileriniz var.Telif veya telifleri kim aldı onu da söyleyin bari.Oğlak ayda 4 Teks çıkarırdı.Şimdi
bu ikiye mi inecek?
Oğlak çizgi romandan tamamen çıktı demiştim daha önce hatırlarsanız, Oğlak'ın elinde bulunan tüm Bonelli yayınları Efsanevi, Maxi, Dev Albüm, Teks altın, Teks normal seri, Dampyr, Martin vs. hepsinin telifini Çizgi Düşler satın aldı. Teks altın ve normal seri 2'şerli çıkacağı için yine toplamda 4 sayı olacak ve aylık periyotta yayınlanacak diye biliyorum.

tommikser

DAMPYR

Alıntı yapılan: jack sparrow - 18 Nisan, 2014, 20:18:54
Oğlak çizgi romandan tamamen çıktı demiştim daha önce hatırlarsanız, Oğlak'ın elinde bulunan tüm Bonelli yayınları Efsanevi, Maxi, Dev Albüm, Teks altın, Teks normal seri, Dampyr, Martin vs. hepsinin telifini Çizgi Düşler satın aldı. Teks altın ve normal seri 2'şerli çıkacağı için yine toplamda 4 sayı olacak ve aylık periyotta yayınlanacak diye biliyorum.
Çizgi Düşlerin Elinde bukadar çizgi roman varken Aylık biraz zor olur diye düşünüyorum.Eğer Aylık yayınlanacaksa da bütün çizgi romanların periyotları iyice şaşar.En iyisi onlarında 2 ayda bir yayınlanması... ??? ::) :-\