Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

NIC

Filmi indirdim ama daha izleyemedim

Forumdan ses gelmedi demekki kimse izlememiş

kitabıda mı  okuyan yok yahu?Segura resmen döktürmüş

ferzan

Macerayı okuyalı 4-5 ay olmuştur herhalde ama Maceraperest'in bastığı aynı cildin ikinci hikayesi Canavar Adam'ı hatırlıyorum ama bu macerayı bir türlü hatırlayamıyorum...Oysa 6-7 ay kadar önce,sırf Ortiz hatırına almaya başlayıp bir hafta önce de tüm Oğlak Teks külliyatını Altın Seriden 3 cilt eksik haricinde neredeyse eksiksiz tamamlamıştım...Ortizli maceraları,hele ki Segura yazdıysa unutmam ama sadece dün 1246 sayfa çizgiroman okuduğumdan (Üşenmedim,saydım...6 adet Martin Mystere,2 adet Shangai Devil,2 adet Mister No,yarım adet Chew ve 1 tam Batman...Benim de tatilden anladığım budur) artık çoğunu birbirine karıştırıyorum...Sözkonusu cilt yanımda değil ama ufak bir macera tanıtımıyla hatırlayabilirim... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

antiochia

Oğlak Maceraperest süpercilt Otuz dokuzu cilti sipariş ettim, okuyorum..Civitelli'nin çizimleri bayağı güzelmiş..Okurken zevk alıyor insan...

DAMPYR

Alıntı yapılan: antiochia - 29 Temmuz, 2014, 01:21:52
Oğlak Maceraperest süpercilt Otuz dokuzu cilti sipariş ettim, okuyorum..Civitelli'nin çizimleri bayağı güzelmiş..Okurken zevk alıyor insan...
Sanırım Teksin hemen hemen hepsinin çizimleri güzel.Nedense Western türündeki çizgi romanların Teksas Tommiks dahil hepsinin çizimleri hep güzel... 8) 8) 8)

caretta

Köstebek Bey nerelerdesiniz?Tatil rehaveti ile yazıları iyice boşladınız.Arife gün Çizgili Düşlere uğradım.Sizi bulamayacağımı biliyordum ama İlker Bey de yoktu.Sadece babası vardı.Klasik Teks'de Çin Mahallesi (Kara Düğüm)macerası başladı.Çok güzel bir macera.Kurgusu sağlam,konusu güzel,
uzun soluklu bir macera.Çizer de benim favorilerimden Letteri.173-174 sayılarda macera devam edecek ve 175.sayıda "Kafatası Avcıları" adlı
Galeppini çizimi güzel bir macera başlayacak.Bu macera da yıllar önce Karakoç fasikül Teks'lerde ve 186'lık Ceylan Teks 93-95 sayılarda yayınlanmıştı.Çizgili Düşler klasik Teks'i yayınlamayı tam da güzel maceraların başladığı yerden devraldı.Hele 177.sayıda Ceylan Yayınlarının iki,kez
keserek kuşa çevirdiği "Çöl Hayaletleri"adlı macerayı da uzun yıllar sonra tam olarak yayınladığında bir eksiklik giderilmiş olacak.Orhan Berent dostumuz da editoryal yazılarına başladı.Altın Madalyon'da Teks ile ilgili çok yazı var.Bunlar da kendisine ışık tutacaktır.
      Dileğim,Çizgi Düşler'in her ay yayıncılık kalitesinin üstüne birşeyler ekleyerek devam etmesi. Teks ile ilgili şu ana kadar aldığınız yol ve yapılanlar
gayet iyi.

BAHADIR

Sevgili caretta;

Kimsenin zevkini burada yargılayacak değilim... "Ama benim favorim Letteri..." deyince bir an duraksadım...  ;)

Teks'i boynu bükük çizen tek adam... Teks'i eblek (ne demekse) bakışlı çizen tek adam... Teksi en mulayim ve en sütlü kahve çizen tek adam... Teks'i, Teks gibi çizmeyen tek adam ve nedense en baba maceraları çizen tek adam... Sanırım canımı en çok sıkan nokta da bu...

Berardi ilk kez Teks yazıyor...Çizer Letteri, en fantastik ve gerilim yüklü maceraların çizeri Letteri,  Şu an aklıma gelmeyen bir çok dönüm noktası macerasının çizeri Letteri... Sanki inadına yapmışlar arkadaş...

Geceniz güzel olsun...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: BAHADIR - 01 Ağustos, 2014, 00:17:45
Teks'i boynu bükük çizen tek adam... Teks'i eblek (ne demekse) bakışlı çizen tek adam... Teksi en mulayim ve en sütlü kahve çizen tek adam... Teks'i, Teks gibi çizmeyen tek adam ve nedense en baba maceraları çizen tek adam... Sanırım canımı en çok sıkan nokta da bu...

Berardi ilk kez Teks yazıyor...Çizer Letteri, en fantastik ve gerilim yüklü maceraların çizeri Letteri,  Şu an aklıma gelmeyen bir çok dönüm noktası macerasının çizeri Letteri... Sanki inadına yapmışlar arkadaş...

Geceniz güzel olsun...

Vallahide billahide ben de müzdaribim bu durumdan ;D
Sırf Letteri ve Galep çizimleri yüzünden altın seriyi takip etmedim.
Onların çizdiği maceraları okuyasım gelmiyor.

NIC

Alıntı yapılan: designer73 - 01 Ağustos, 2014, 00:42:06
Vallahide billahide ben de müzdaribim bu durumdan ;D
Sırf Letteri ve Galep çizimleri yüzünden altın seriyi takip etmedim.
Onların çizdiği maceraları okuyasım gelmiyor.
Dernek kuralimmi?bende sevmem bu rahmetlileri

köstebek

Alıntı yapılan: NIC - 01 Ağustos, 2014, 00:55:07
Dernek kuralimmi?bende sevmem bu rahmetlileri

Nic bey,
Önce şu bizim Teks severler derneğini bi kuruverin de ... sonra içeride ayrılıkçı fraksiyonlarımızı da yaratırız :)

bir öneri de benden ve tam size göre bir iş: Kim Teks'i daha yakışıklı çizmiş yarışmasını başlatırsanız, çizerleri oylayabiliriz. Benim gibi yaşlıların foruma resim koyma sorunları var.

pizagor

... Teks'i eblek (ne demekse) bakışlı çizen tek adam...

Letteri'nin günahını alıyorsun BAHADIR, bu hususta Galep nasıl gözardı edilir! Adam Tex'i şaşı çiziyor, bundan alası olabilir mi :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haysat

Kimsenin zevkini burada yargılayacak değilim... "Ama benim favorim Letteri..." deyince bir an duraksadım...  ;)

Geceniz güzel olsun...

Bende Bahadıra katılıyorum..

Nedense Letteri'nin çizdiği maceralar bana işkence gibi geliyor.Teks'den soğuyorum onun çizimlerinde.

Hatta dahada ileri gidip Teks'i Letteri çizmesin kampanyası bile başlatabilirm..

Not:Kimseyi yargılamıyor herkesin görüşüne saygı duyuyorum,buda benim görüşüm.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

caretta

Bonelli de bu Letteri sorununu biliyor galiba ki en güzel maceraları ona çizdirmiş.Belki de maceraların güzelliği çizim hatalarını götürsün diye.Letteri'yi
de diğer bütün çizerleri de ben seviyorum.Fusco'nun yumuk gözlü Teks çizimlerini pek sevmiyorum.Letteri'nin çizdiği güzel maceraları bir hatırlıyalım:
Proteus,Esrarengiz Define,Taşların Efendisi,Ejderin Dönüşü,Kanun Benim,Mescalerolar,Ölüm Çiçeği,Tucson,Piramidin Esrarı,Karanlığın Pençeleri,Korku Madeni,Pilares'e Geri Dönüş.Daha çok fantastik maceraları çizmiş Letteri.Letteri'nin çizimlerini beğenmeseniz bile bu saydığım maceralara pek kusur bulunmaz kanaatindeyim.Sosyal konuları "Manitu'nun Ruhu,Büyük Entrika,Tayfun,Durango,Traper,Derin Güney,Durbin Çetesi
Sel Felaketi,Yitik Bir Dünya" adlı maceraları çizen Nicolo'yu da ben pek severim.Karson'un karakteristik kıyafeti ile hemen ayırtedilir Nicolo.Civitelli ve
Monti de iyi çizerler.Kızılderilileri,dağları,kanyonları,haydutları,Meksikalıları da en güzel çizen Ticci'yi başköşeye buyur ediyorum.Hele o her haydudun
boynunda olan kocaman mendilleri Ticci'nin olmazsa olmazıdır.Karson'un yüzünü de çok güzel çizer.

pizagor

Tex'in fantastik maceralarını daha çok seven bir okur olarak bu tarzın Tex temsilcisi Letteri'yi de gayet beğenirim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Galep ve Letteri çizimleri, Klasik maceralarda hangi sayılara kadar uzanıyor?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...