Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 29 Ağustos, 2014, 21:28:38
Neden işi zora koşuluyor, anlamıyorum.
Bence çok iyi bir başlangıç noktası var: Teks bir kayalığın üzerinde kendisini takip edenlere bakmaktadır. Kısa süre içinde silahların konuşacağı kesin gibidir ve bu yüzden hafif bir hareketle belindeki altıpatlar kemerini düzeltir. Bkz. Teks No:1

Gerisi de kendiliğinden gelecektir. Teks 2, 3 ... böylece devam eder.
s.b.'nin önerisini destekliyorum. İlk 12 sayıyı bir okuyun. sonrasına bakarız...

Şuradan biraz fikir sahibi olabilir arkadaşımız.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1051.0.html
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mrtekin

Tamam, benden cok iyi bir teks okuru cikacak, merak etmeyin.

Caretta agabey, maceraların hepsini not ettim, hepsini halledicem birer birer.

Hepinize tesekkur ederim.
They drew first blood...

tommikser

Bence Tex'e bulaşma derim o zaman kesin sopa yerim.Bulaşırsan bir riski var virüs gibi.Yani seni baydığı maceralarda bile okur severdin.Hasta olma ihtimalin oldukça yüksek.Bulaşma derim bulaşırsan 50 yaş üstü abilerimiz gibi olma ihtimalin var.Artık Tex'in atasını dedesini tanırsın :D

NIC

Kimsenin itiraz etmeyeceği 4 hikaye yazıcam,bunları okursan hiç pişman olmazsın.Listeler değişir ama benim için bu dört hikaye hep en tepededir;

Yenilmezler (oğlak 38-39-40, süper cilt 10)

Yedi caniler (oğlak 63-64-65,süper cilt 16,17)

Carson (oğlak 7-8-9, süper cilt 2,3)

Teksas Kahramanları (oğlak 97,98,99,süper cilt 25)

Önce bunları mutlaka oku,sonra başka listelerde hazırlarız

alan ford

Dpğruya doğru itiraz yok hepsi süper maceralar. Bu arada fantastik ve bilim kurgu külliyatını çok sevmeme rağmen Tex'e bu tip maceraların pek yakışmadığını söylemeden geçmeyeyim. Misal Zagor'un fantastik maceraları şahanedir , Kabus zannımca başyapıttır ama Tex'in benim okuduğum bu tip maceraları hep vasattı. Tex her yönüyle bir western ve türün klişelerini kullanmaktan çekinmediği zaman ortaya şahane maceralar çıkıyor. Bir de yanılıyor olabilirim ama yukarıdaki maceraların hepsi Boselli'nin kaleminden çıkma diye hatırlıyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

NIC

Alıntı yapılan: alan ford - 30 Ağustos, 2014, 00:24:28
  Dpğruya doğru itiraz yok hepsi süper maceralar. Bu arada fantastik ve bilim kurgu külliyatını çok sevmeme rağmen Tex'e bu tip maceraların pek yakışmadığını söylemeden geçmeyeyim. Misal Zagor'un fantastik maceraları şahanedir , Kabus zannımca başyapıttır ama Tex'in benim okuduğum bu tip maceraları hep vasattı. Tex her yönüyle bir western ve türün klişelerini kullanmaktan çekinmediği zaman ortaya şahane maceralar çıkıyor. Bir de yanılıyor olabilirim ama yukarıdaki maceraların hepsi Boselli'nin kaleminden çıkma diye hatırlıyorum.

Dördüde Boselli-Marcello ortak yapımı

cizgiromanburada

Çok doğru bir tespit.Caretta harika bir yorum yapmış.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: NIC - 29 Ağustos, 2014, 23:21:54
Kimsenin itiraz etmeyeceği 4 hikaye yazıcam,bunları okursan hiç pişman olmazsın.Listeler değişir ama benim için bu dört hikaye hep en tepededir;

Yenilmezler (oğlak 38-39-40, süper cilt 10)

Yedi caniler (oğlak 63-64-65,süper cilt 16,17)

Carson (oğlak 7-8-9, süper cilt 2,3)

Teksas Kahramanları (oğlak 97,98,99,süper cilt 25)

Önce bunları mutlaka oku,sonra başka listelerde hazırlarız

On numara hepsi...

Mrtekin

Son soru: zagor, kabus, hangi km cilt ya da aylık seride?
They drew first blood...

NIC

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 30 Ağustos, 2014, 13:35:43
Son soru: zagor, kabus, hangi km cilt ya da aylık seride?

Lal km 71 ve 72

hanac

NIC

Attila abiye soruyorum;

Tex 151-154 arası mascelaros hikayesini az önce bitirdim.

Sonu biraz muallakta kalmış, Lucero gerçekten ölüyor mu yoksa tekrar ortaya çıkıyor mu ?4

Bu arada hikaye çok yahşiydi

caretta

Behzat Bey Luçero yaralı olarak misyona gelerek orada ölüyor.Aslında canverdiği anı ve gömüldüğünü gören yok.Kimbilir,ilerde konu  sıkıntısından
Luçero da dirilebilir!"Mescalerolar" benim favori maceralarımdandır.Çizeri Letteri'nin de bu macerada eleştirilecek yönü  yok.Bu benim fikrim...

cmkrbn

Abiler dün ilk defa elime bi Tex alıp okudum. Maceraperest çizgilerden çıkmış 163 numaralı sayı; 'Meksikaya Yolculuk'. Hikaye güzeldi, heyecanlı bir yerde de bitti. Akşam kadıköye gidip bir sonraki sayıyı 'Rurales'i alıcam. Ne diyorsunuz sizce iyi bir yerden mi başlamışım Tex'e, yoksa kötü mü yapmışım? Baya beğendim ama bu sayıyı onu söyleyeyim. Bir de sorum var; Tex'in yoldaşı Kit Carson var onu anladık ama oğlunun adı da mı Kit? Bir kere adıyla hitap edildi onu da anlamadım ona mı seslenildi. Eğer öyleyse ismin Kit Carson'la bir bağlantısı var mı?   

hanac

Alıntı yapılan: cmkrbn - 08 Eylül, 2014, 15:50:51
Bir de sorum var; Tex'in yoldaşı Kit Carson var onu anladık ama oğlunun adı da mı Kit? Bir kere adıyla hitap edildi onu da anlamadım ona mı seslenildi. Eğer öyleyse ismin Kit Carson'la bir bağlantısı var mı?   

Evet oğlunun adı da Kit.

Kit Carson'a hürmeten bu ad verildi.