Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Nemo dostum maceranın sonunda Teks ile Starker artık senli benli konuşuyorlar.Karson ve Starker iki resmi görevli.
Birisi bir Teksas gangeri diğeri de Blackfalls şerifi.Nezaket icabı sizli bizli konuşuyor olabilirler.Starker ile Carson
yumruk döğüşü yaparken ise "siz-biz" ifadelerini bırakarak yumrukları sallıyorlar.Rumar dostum kitap Şubat
2015'de çıkmış.O kadar da eski değil.İlginç bir konusu var.Repetto'nun çizimleri de çok iyi.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

BAHADIR

23. cilt ve devamında gelen 24. ciltle birlikte Boselli amcam 2 sayılık tam macera olayına nokta koydu galiba... Tex'de yıllar sonra sayının ortasından başlayan bir macera gördüm...  Macerada sayfa sınırı olmaksızın, eskiyi yad edercesine hoş bir enstantane olmuş... Ama sanırım bir yerler de yine bağlarlar çift sayılı tam macera olayına...

caretta

Köstebek Bey günlerdir kayıp.Hal böyle olunca Teks sohbeti,muhabbeti de rafa kalktı.Çizgi Düşler resmi açıklamasına göre nisan ayı sonuna kadar
Teks çıkmayacak.Daha ayın onbeşi.Keyfim kaçık,tadım yok.Teks konusunda yazmak da içimden gelmiyor.Ne kısmetsiz aymış şu nisan ayı!

HacıGeraltEmmi

Abi şöyle bir baskı kursan, şu yeni renkli seriye el atsa Çizgi Düşler, bizler de alsak keyifle okuyup bol bol sohbetini yapsak şahane olmaz mı?

sultanhisar

evet renkli teksin zamanı geldi bekliyoruz...

hanac

hennessy

Claudio Villa...........

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Bayramda; biraz beklentiyi yüksek tutup; Süper Cilt 20'de bulunan Boselli-Ortiz ikilisinden; "Madendeki Hayalet" ve "Uğursuz Tepeler'i" okudum. Üstelik maceranın başlangıcındaki "Gerçek bir efsaneden" kelamı beni baya bir heyecanlandırdı da.

Nedir ki; büyük beklenti ile başladığım macera; az biraz sonra vasata dönüştü. Ortiz Usta'nın çizgileri senaryoyu kurtarmaya maalesef bu sefer yetmemiş; yine de çok da fena değildi; okutuyor yani.

Neyse; günün sonunda Vahşi Batı'da "Kayıp Alman'ın Madeni" şeklinde bir efsane olduğunu da öğrendik.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lost_Dutchman%27s_Gold_Mine

Blueberry'nin de aynı mevzuyu konu alan bir macerası vardı, buyrun...

http://www.neokur.com/kitap/20702/blueberry-kayip-almanin-madenitegmen-blueberrynin-maceralari

They drew first blood...

Mrtekin

Bayram Teks'lerine aynen devam.

Tex Süper Cilt No: 20 ve 21'deki; Nizzi-Monti ikilisinden çıkan "Sioux Tepeleri", "Nefret Rüzgarı" ve "Beyaz Bulut" şimdi bitti.

Açıkçası; Nizzi'yi hiç mi hiç sevmediğimi daha önce de söylemiştim. Ama; bu maceraların senaryosunu cidden çok sağlam kurgulamış ve kendini aşmış. Konu klişenin Tillahı olsa da (Teks yine açgözlü Beyaz'ların altın madeni meselesi yüzünden Kızılderili katliamını önlemeye çalışıyor. Yine fanatik bir Kale Komutanı ve soylu ve ihtiyar bir Kabile Şefi ile uğraşıyor, ara bulmak zorunda, savaş yolunu seçmiş asi Kızılderili çetesi ile uğraşmak zorunda, orduya karşı taktik geliştirmek zorunda; General Davis'i çağırmak zorunda ve Zaman'ı çok sınırlı; vs; vs; hatta klişenin dibi "Süvariler Geliyor" bile kullanılmış.😀) Fil hakika; Monti'nin çizimleri almış başını gitmiş; çok hoşuma gitti. Zaten Monti'nin çizimlerinin hastasıyım; beklediğimi fazlası ile verdi.

Ezcümle; bu maceralar tavsiye.
They drew first blood...

Mrtekin

Bonelli Hindistan'da yayınlanan Tex yayımı ile ilgili bilgi vermiş.

Görünce bir gülmedir gitti ama bizimkinden daha çeşitli (Romanzi ve Magazine serisini de basmışlar.) şıkır şıkır baskıları görünce de; esasen Hintli okurların daha şanslı olduklarını da anladım.

http://www.sergiobonelli.it/gallery/home/41214/tex-in-india.html
They drew first blood...

Mrtekin

http://www.sergiobonelli.it/libro-en/bookshop/41233/tex-i-giustizieri-di-vegas.html

Bonelli'nin yeni yıl hediyesi olarak çıkartacağı özel albüm...

Vay arkadaş vay....

They drew first blood...

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mrtekin - 29 Eylül, 2016, 23:41:25
http://www.sergiobonelli.it/libro-en/bookshop/41233/tex-i-giustizieri-di-vegas.html

Bonelli'nin yeni yıl hediyesi olarak çıkartacağı özel albüm...

Vay arkadaş vay....

Yılbaşı civarı İtalya'da olma ihtimalim var. Fumettici değilim ama italyan ekolünün ülkesine gidersem hatıralar alırım mutlaka. Gidişim kesinleşirse buradan da tavsiye isteyeceğim  :)

pizagor

Hindistan'daki Çizgiroman çeşitliliğine hayran kaldım, sanki Türkiye'nin önündeler. Yok mu bir yerlerde satış rakamları? Mesela buradan nüfusa oranla çizgiromana olan ilginin yüzdesel olarak tüm dünyadaki durumuna doğru gitsek, bizim ülkenin sıralamadaki yerini görsek...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Eylül, 2016, 08:55:48
Hindistan'daki Çizgiroman çeşitliliğine hayran kaldım, sanki Türkiye'nin önündeler. Yok mu bir yerlerde satış rakamları? Mesela buradan nüfusa oranla çizgiromana olan ilginin yüzdesel olarak tüm dünyadaki durumuna doğru gitsek, bizim ülkenin sıralamadaki yerini görsek...

Bu mesaj burada mı kalsın Sn. PiZagor, yoksa başka yere mi taşısak ?