Gölge E-Dergi

Başlatan poe, 01 Eylül, 2010, 11:33:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bu yazı bir dosya ya da hikaye değildi. Mehmet Bey bizzat kendisi Hasan'a yazılmasını önermiş.
   Altın madalyon 2010'un en iyi seçimleri sonuçlarını duyurmak konusunda. Kısa bir yazı yazıp sonuçları açıklayabilirsiniz demiş. Ayrıca bu yazı forumda sadece yöneticiler arasında paylaşılıp düzeltilerek yollandı.
    Sanırım bu da bir çelişki yaratıyor.  ??? >:(

rumar80

Ayrıca yanılıyorsam Güneş beni düzeltsin, Güneş'in kitap fuarı ile ilgili Gölge'ye yazdığı yazı forumda yazılan forum günlüğünün tama yakını idi.
   Bu doğru ise....  Tezat?

poe

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Haziran, 2011, 18:23:27
   Ayrıca yanılıyorsam Güneş beni düzeltsin, Güneş'in kitap fuarı ile ilgili Gölge'ye yazdığı yazı forumda yazılan forum günlüğünün tama yakını idi.
   Bu doğru ise....  Tezat?

güneş'ten o yazıyı ben istemiştim, o sırada dergide hala sorumluydum. ve yazıda sitede olandan  "biraz" farkla tüm gölge e-dergi okurlarına altın madalyona yaşattığı bu heyecanın ulaşmasını istemiştim. güneş'de sağolsun yazılarını tekrar elden geçirip bize yollamıştı.

gölge temel olarak "üretme" amaçlı olduğundan "yayınlanmış yazı yayınlamama" gibi bir yolumuz kesinlikle var. ben gölge ile sadece yazar olarak ilişkiliyim, belki söz hakkı bana düşmez ama "bir yanlışlık olmuş olabilir" demekten başka birşey gelmiyor elimden çünki sanırım yazı haber amaçlı, bunun üretim amaçlı olduğunu düşünmediğimden mehmet sevinç'in büyük ihtimal yoğunluğuna kurban gitmiştir. o da hasan'la görüşürse benzer bir cevap verebileceğinden eminim.

rumar80

Sevgili Ahmet,
   Düşünceli ve açık cevabın için teşekkür ederim. Düzenli olarak okuduğum derginin yayın hayatında başarılar dilerim.

gamlıbaykuş

Gölge E-Dergi'nin 45. sayısının büyük bir çoğunluğunu az önce okudum. Stan Lee ile ilgili yazı çok hoşuma gitti. Vay be dedirten cinsten. İlk Keskin ile ile ilgili söyleşi de doyurucu olmuş; hatta benim için önemli bir açıklama da var. İlke'nin dediğine göre Essential Spiderman Eylül-Ekim ayı gibi düşünülüyormuş. Sizce de çok değil mi? Essentiallerin müjdesi bize ne zaman verilmişti hatırlayan var mı? Yok yok Gerekli nedense yavaş ilerliyor  :P >:( :'(
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

poe

Umar teşekkür ederim. malum dergileri de kitapları da yazarlar yada yayıncılar değil okurlar yaşatır. Sanırım güzel bir yol bu yol. çok farklı ortamlarda gölge okurları ve takipçileri ile karşılaşıyorum, artık birine "gölge" dediğimde bizim gölge e-dergiden bahsettiğimizi biliyor. derginin hem edebiyat hem de çizgi roman ortamlarında farklı okurlarla buluşması ve kalabalık bir okur-yazar kadrosunun dergiyi bir anda onbinlerce kişiye twitter yada facebooktan ulaştırması da çok güzel.

biz ilk yola çıkarken rüzgarımızı resimli romandan almıştık, şimdi altın madalyon sakinlerinin verdiği sıcak hava var yelkenlerde.

devrimk

Bu arada çizdiğim çizgi roman "İsmail'in öyküsü"nde bir kaç gönderme var bakalım dikkatli okuyucular bulabilecek mi?

rumar80

Kapak Mignola tarzı olmuş öncelikle, ama diğerlerine dikkat edemedim.
  Stan Lee ile ilgili olarak bir tek Dazzler'ın hala aralıklarla ortaya çıktığını söyleyebilirim.
  Sevgili İlke'nin röportajına gelince.... Tam tanıdığım İlke. Kendinden emin, işine ve camiaya saygılı. XIII ve Borgia haberleri güzel. Fazla açılmamak istemelerini de saygı ile karşılıyorum.
   Örümcek adam için aylık yayın planı düşünülmesi güzel. Umarım başarırlar. Diğerlerini de bir düzene koyabilseler çok iyi olur. Kendim için Bone, astonishing x-men (yeni çıktı biliyorum ama...) ve tabii ki Conan'ları belli bir düzende bekliyorum.
   Tüm gçlge çalışanlarına sevgiler

tommikser

Dediğin gibi Umar abim Kitap fuarı günlüğüm sitemizde yazdığıma ilave olarak eklediğim anıları da içeriyordu.Aynısı değil ama yakınıydı.Gölgeye kırıldığım falan yok sonuçta editörün vereceği bir karardı.Sadece iş yetişsin diye biraz fazla uğraşmıştık.

Ayrıca benim katkım Umar ve Doğa abiden oldukça az.Ben sadece yazılanları redakte ettim diyebilirim.İlaveler de oldu ama abilerimin yanında benimki oldukça azdı.Neyse ben yarın yazımızın tamamını sitemizde yayınlayacağım.Bakalım beğenecek misiniz? ;)

devrimk

Gölge e-dergi'nin Ağustos sayısı sansür ve yasaklarla ilgili olacak. Konu ile ilgili çalışmalarınızı (yazı, inceleme, hikaye, çizgi-roman, karikatür, resim, afiş vs.) golgeedit@gmail.com 'a yollayın değerlendirelim.

Katılım tarihi en son 20 Temmuz 2011'dir.

devrimk

Gölge e-Dergi Temmuz 2011- Sayı 46
[IMG]http://2.bp.blogspot.com/-UiOIB_-6GS0/Tg2XDaBRFdI/AAAAAAAAABA/eCEp_rGSDxA/s320/golge_derg_kapak%252846sy%2529.jpg[/img]
Gölge e Derginin bu sayısının kapağına farklı bir çalışma ile Erinç KAAN imza attı.

Çizgi Roman İncelemede-İlke KESKİN çizgi roman aleminde bir fenomene dönüşen Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları'nı yazdı.

Ahmet YÜKSEL 'in birbirinden keyifli röportajları devam ediyor.Son zamanlarda çizgi roman çalışmaları ile hızlı bir çıkış yapan Devrim KUNTER ile gerçekleştirdiği röportajı okuyabilirsiniz.

Edebiyattan Sinemaya Uyarlamalar4 te-Caner KELER-Gerçek Bir Olay ve Bir Anti-Western Filmi: Jeremiah Johnson'u anlatıyor bizlere.

Bu sayının sinema yazılarında-

Hasan Nadir DERİN- 2010-2011 Sezonu Gösterime giren Filimlerin Değerlendirmesini yapıyor.

Melahat YILMAZ- 2001 mahsülü,fantastik – bilimkurgu filimleri arasında gösterilmesine rağmen,duygusal birikimi sağlam olan K-PAX'i anlattı bu sayımızda.

Bu sayının diğer Çizgi Roman İncelemelesinde- Tunç PEKMEN –Bir Graphic Novel Arşivi'nin Nasıl Yapılacağını anlatıyor.

Oyun İncelemede-Kayra ''Keri'' KÜPÇÜ- Zarlarınızı Hazırlayın! Diyerek,her bir özellik için zarlarla nasıl değer belirleyeceğinizi anlatıyor.

Bu sayıdaki Öyküler-

Kurt Kız-Kağan TOBEL

Vehimiçi Cinayetleri-Sadık YEMNİ

Kusursuz Plan-M.İhsan TATARİ

Son Prenses-Mehmet Berk YALTIRIK

''İnsan''ken Fark Edemediklerim-Mustafa MEN

Denizden Gelen-Funda BAYKUŞ

Ölmeyen Hayalet-Volkan Leven SOYLU

Birlikte Gülümsemek-Atilla BİLGEN

Bu sayıdaki Çizgi Romanlar-

Fatih YÜRÜR-Berçem Gözde ÖLMEZ'den Bir Gölge e-Dergi klasiği Rüyadam'ın yeni macerası-Mevsimler

Mesut ŞENTÜRK- Yine farklı çizgisi ve konu anlatımı ile ''Bilge Sao'nun Kitabeleri'' isimli çizgi romanda çok keyifli bir çalışmaya imza atmış oldu.

Çapa Çizgi Roman gurubundan,Hakan TACAL'ın yazıp,çizdiği Taş Mafya bu sayıda da heyecan fırtınası estirmeye devam ediyor.

Ve''Telefon Kulübesindeki Adam'' isimli çizgi roman ile Turgay TANIŞ'da aramıza katıldı.

Bu sayının Pin-Up çizimi Mehmet Kaan SEVİNÇ'ten geldi

Grafik Tasarım- Gülhan D SEVİNÇ

Temmuz 2011-Sayı:46 nın oluşumunda,yazıp ,çizdikleri ile katkıda bulunan,emeği geçen bütün
arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,

Hepinize iyi okumalar...

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi ile ilgili her türlü görüş öneri ve yorumlarınızın yanı sıra,yazıp,çizdiklerinizide-
golgeedit@gmail.com - dan iletebilirsiniz.

Dergiyi pdf okumak için- Gölge e-Dergi Temmuz 2011 Sayı 46.pdf

Gölge Dergiyi flash okumak için- Golge e-Dergi Temmuz Sayi 46

Gölge Blogu- GÖLGE e-DERGİ

Gölge twiter da - Golge e-Dergi (GolgeDergi) Twitter'da

Gölge deviantart da- GolgeDergi on deviantART

Gölge nin tüm sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz.- Issuu - golgedergi's Profile

devrimk

Bu ayki Gölge e-dergi'nin kapağı benden.

http://golgedergi.blogspot.com/2012/08/golge-e-dergi-say-59-agustos-2012.html

Gölge e-Dergi Sayı 59 Ağustos 2012

Merhaba.

Gölge e-Dergi Sayı 59 ile bir kez daha yeniden birlikteyiz.

Bu sayımızın kapağı Devrim KUNTER'den
Bu sayımızın Pin-up'ı Bora AŞIK'tan

Röportajların efendisi Ahmet YÜKSEL'den bu sayımız da iki röportaj birden var'Bülent ARABACIOĞLU ' ve 'Serhat POYRAZ' keyifle okuyacağınızdan eminim.
Bülent ağbi'nin büyük ustamız Oğuz ARAL'a yazdığı mektubu da röportajının sonunda okuyabilirsiniz..

'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' Aramızdan genç yaşta ayrılan Seyfi TEOMAN'ın filmini Ozancan DEMİRIŞIK yazdı.

Marvel'in ''Sıfırlanışı''-Marvel Now gerçekten Marvel Evreni'ni sıfırlayan bir olay mı olacak?
Altevren'den Berk URALCAN yazdı.

Tunç PEKMEN 'Tanınmayan Çizerler''de bu sayı Bruce TIMM'i tanıtıyor bize.

Kaç Tip FRP Oyuncusu var? Derseniz Kayra Keri KÜPÇÜ anlatıyor,tam 35 tip miş!

Dergimizin değişmez köşelerinden 'Tarihte Bu Ay'da Melahat YILMAZ'dan, Spider Man'ın yazılıp çizilmesinin başlangıç hikayesi ve tüm zamanların,gelmiş,geçmiş en büyük korku filmleri ustası Alfred  HITCHCOCK'un hayat hikayesi devamında da 'Psycho' filminin kritiği var.

Hasan Nadir DERİN 2011-2012 Sezonu Değerlendirmesi 2 de-'Komedi','Gerçek Yaşam Hikayeleri','Aşk,Hüzün,Gözyaşı','Animasyonlar,Çocuk Filmleri' ve 'Diğerleri ' ile ilgili değerlendirmelerine bir önceki sayımızdan kaldığı yerden devam ediyor.

'Kanlı Kavak' Mehmet Berk YALTIRIK'tan
'Sandal' Atilla BİLGEN'den gelen keyifle okunacak öyküler.

Fatih YÜRÜR yazdı Berçem Gözde ÖLMEZ çizdi
RüyAdam'ın yeni macerası'Ereksiz'

Mehmet Günay ERCAN 'ın yazıp,çizdiği Balt'lar 'Kopuş''adlı bölüm macerası tüm heyecanı ile devam ediyor.

Grafik Tasarım-Gülhan D.SEVİNÇ

Ağustos 2912 Sayı 59 un oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan,tüm emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Dipnot-Ağustos'un 15 inde Öykü Özel Sayımızda tekrar birlikteyiz.Not defterinizin bir köşesine bu tarihi işaretleyin mutlaka.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan SEVİNÇ

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi PDF formatında okumak için-http://www.mediafire.com/view/?f4ed6wp1n81q3j2

Gölge e-Dergiyi FLASH formatında okumak için-http://issuu.com/golgedergi/docs/golge_e-dergi_sayi_59_agustos_2012

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-http://golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-http://golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergiWeb Page NameWeb Page Name

HacıGeraltEmmi

Tebrikler, herzamanki gibi başarılı bir çalışma olmuş.

devrimk

Hem başlığı hortlatalım hem de haber verelim.

Gölge e-dergi 69. sayıda (Haziran 2013) Sadık Yemni'nin hikayesinden uyarlama bir çizgi romanım başlayacak. Örnek sayfa aşağıdadır.

[IMG]http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2013/127/e/3/03_by_devrimkunter-d64fuco.jpg[/img]

poe

Gölge 75 sayıyı geride bıraktı...
Altın madalyon ailesi olarak farkedeceksiniz ki her ne kadar çizgi roman üretimine destek versek de içeriğimizdeki çizgi roman yazıları azalıyor. Biliyorum siz çizgi roman üzerine birşeyler konuşulsun, çizgi roman üzerine birşeyler söylensin istiyorsunuz, o zaman elinden yazmak-çizmek gelen arkadaşları Gölge'ye yazmaya davet ediyorum... Gölge sizin derginiz.
Bu sayının kapağı Volkan Akmeşe'nin.
Çizgi romanlar Firuz Kutal, Volkan Akmeşe, Onur Diler, Hazal Yayalar, Büşra Akbulut, Anıl Şahal, Bora Orcal'dan geldi.
Bu sayının hikâyelerini Sadık Yemni, Mehmet Berk Yaltırık, Ege Görgün, Erol Çelik, Oğuzhan Oğuz, Abdullah Derin, Can Çelikel, Onur Bayrakçeken, Öznur Baycan ve Emre Taş yazdı.
İllüstrasyonlarını Mehmet Kaan Sevinç, Naci Yavuz, Devrim Kunter, İlker Yatı, Büşra Akbulut, Ebru Baş, Erdinç Kalafat, Zeynep Zeze, Enver Gökhan Altun, Ahmet Şahin çizdi.
Bu sayıda Kemal Gökhan Gürses'le "Ya ameliyatlı yerime gelseydi" çizgi romanını, Galip Dursun'la Anadolu Korku Öyküleri 2 'yi konuştuk.
Yazarının kaleminden Serdar Yıldız kitabı İllet'i, Kayhan Demir Korku Kampı'nı anlattı.
2013 New York Comicon macerasını Tunç Pekmen, Black Lagoon animesini Aslan Kızılçay, 2013 yılında çizgi romandan sinemaya aktarılan filmleri Hakan Tunga Kalkan, Legend Of Korra'yı Melahat Yılmaz, Gezici Festivali Hasan Nadir Derin yazdı.
Okumak yine size düştü. Gölge'yi online okumak için
http://issuu.com/golgedergi/docs/golgedergi_sayi75
Gölge'yi masa üstünüze indirip saklamak için http://www.mediafire.com/view/26c55yfk7m5pbb1/golgedergi_sayi75.pdf Gölge e-Dergi Özgün ve özgür içerikli tam bağımsız bir yayındır. Ulaşmak için golgeedit@gmail.com