Gölge E-Dergi

Başlatan poe, 01 Eylül, 2010, 11:33:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

valla okuyoruz ve arşivliyoruz  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

poe

88. sayısı ile Gölge e-dergi 2015'e merhaba dedi. Epeyce çizgi roman yazısı yanında benim de Yücel Köksal beyefendi ile yaptığım röportaj var. Beğenilerinize sunuyoruz.
Ayrıca Ramazan Türkmen'in Orhan Dündar ile yaptığı röportajı da bu sayıda okuyabilirsiniz.
Ayrıca Suat Gönülay'dan bir Vakur Barut yazısı ile Devrim Kunter'den bir kahraman kapışması yazısı da var.

Not: Dergide bu ay röportaj kısmı 2 röportajla dolduğu için Emre Özdamarlar röportajı ne oldu diyenlere "Şubat sayısını bekleyin" diyeceğim. Ayrıca hazır Aslan Şükür, Yücel Köksal diye giderken kapak  ressamları röportajını da şubatta üçüncü bir usta ile bitireceğim. sonra iç sayfalara geçeriz ;)

hanac

Alıntı yapılan: poe - 01 Ocak, 2015, 22:27:25
Ayrıca hazır Aslan Şükür, Yücel Köksal diye giderken kapak  ressamları röportajını da şubatta üçüncü bir usta ile bitireceğim.

Ömer Muz mu acaba ?

poe

Alıntı yapılan: hanac - 02 Ocak, 2015, 08:35:23
Ömer Muz mu acaba ?
I-ıh!

Ömer Muz'u nedense hiç listeme almadım. bu yüzyüze yapacağım son röportaj olacak herhalde, canını yediğimin interneti, nerelerle röportaj yaptım, ne gidip gelmesi, ne deşifresi problem olmuyor...
Aslında bu sayıdaki röportajda ismi vardı, kırpıvermişim.

poe

Gölge e-Dergi Şubat sayısında efsanevi kapak çizerleri serisinin üçüncüsü Şahin Karakoç röportajı var. Efsane TEKS yayıncısı Çetin Karakoç'un da oğlu olan Şahin Karakoç ile hem kapak çizerliğini hem de çizgi romanın altın yıllarını konuştuk.

Ayrıca Emre Özdamarlar ile de güzel bir röportajımız var.

Ayrıca "Bir Yadigar Ejder Kitabı"nın yazarı ve üçüncüadam blogunun kurucusu Erhan Tuncel'le bir röportaj yaptım... Konu malum 3. adamlar; sinemada karakter oyuncuları ve şehir efsaneleri...

Ve de bissürü yazı arasına sıkışmış bir Charlie Hedbo dosyamız var... Ve daha neler neler...

http://issuu.com/golgedergi/docs/golge_e_dergi_subat_2015_sayi_89

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

poe

kalidor

Ahmet Abi müthiş bir röportaj olmuş. Ustayı şahsen daha yakından tanımış oldum. Ön yazıda da belirtildiği gibi arşivlik bir röportaj. Elinize sağlık.
Crom! Ölüleri Say...

poe

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Temmuz, 2015, 11:03:03
Ahmet Abi müthiş bir röportaj olmuş. Ustayı şahsen daha yakından tanımış oldum. Ön yazıda da belirtildiği gibi arşivlik bir röportaj. Elinize sağlık.
Teşekkür ederim.

Meraklısına da not düşeyim buradan
Ustanın dileği bir yayıncının kendisine ulaşıp bir nehir röportaj kitabı yapılması. Belki bu bir başlangıç olur yapmak isteyen yayıncı olursa.

"Basım masrafı, yayın masrafı ne kadar olur ki? Ben buradayım, arşivim burada. Neden yapmazlar" diye de röportajda yazmasam da sordu...

devrimk

Gölge 100. sayısı şerefine yazar, çizer ve okuyucularıyla toplanıyor.
Gölge e-dergi ve Sanatatak işibirliğiyle gerçekleşecek bu etkinliğe davetlisiniz.

Tarih:16 Ocak Cumartesi
Açılış ve Kokteyl: 18:00
Adres: Caferağa Mh. Sakızgülü Sk. Suat Bey Apt. No: 33/3 Kadıköy

Etkinlik sayfası:
https://www.facebook.com/events/1074887135889519/

poe

Bu akşam herkesi bekliyoruz.

afacanx

On yılı aşkın süredir zengin içeriğiyle gönlüme taht kuran gölge son sayılarda nedense sayfa tasarımı, illüstrasyon ve çizgi roman açısından geriye gitti gibi. Ama bu istikrarlı e-dergi nin toparlayacağından eminim.