Tom Braks - HOZ Comics

Başlatan darkwood, 30 Haziran, 2010, 22:30:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Essegesse tarzı çizimleri ile sevgili Fatih Okta'nın kapaklarıda güzel, TomBraks'ın biraz karikatürvari tarzı çizgilerinede yakışıyor. 5 Ocak için son 2 gün. :)
Darkwood Sakinleri..

yalcinerol345

Vampirella ve Red Sonja'da olduğu gibi iki kapaklı basılsa da herkes memnun kalsa.

Tarkan Kurt

Bu akşam Tom Braks 4 ncü cilde bakıyordum, kapak içini okurken ayda bir yayınlanır ibaresini gördüm, Tom Braks artık her ay yayınlanacak mı ? ???

rumar80

Belki Swing bitiyor diye böyle bir plan vardır. Ama görmeden inanmayacaksın....

darkwood

Tom Braks Pecos Bill ile bir ay ara ile dönüşümlü yayınlandığından şimdilik böyle bir ihtimal zor görünüyor. Onlar bile bu şekilde 2.şer ay düzenli olarak çıkmadı. TomBraks uzun aralıklar ile 4 sayı çıktı. Pecos Bill ise daha 2.sayıda, çıkacak sayıların durumu için bir tahmin gerçekten zor. Bunu Haşim bey bile bilmiyordur sanırım, rafta rastladıkça alacağız şimdilik yayın düzeni böyle.  8)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Tom Braks'ın 4. sayıdaki birbirinden güzel 5 tam macerayı beğendim.

1. macera Kahraman Şerif.
Adından da anlaşılabileceği gibi bir şerifin kahramanlığı anlatıyor. Tabi onun kahramanlığı Tom Braks'a dayalı bir kahramanlık.

2. macera Katil Avı.
Biraz üç kağıtçı olan Porfirio'nun katil olup olmadığı  Tom Braks tarafından araştırılıyor.

3. macera Garcedo Kalpazanları.
Tom Braks'ın dostları Mohawkların kampına yaralı bir beyaz getirilir. Tom Braks adamın vucudundan iki kurşun çıkartır. Yaralı adam bir şeriftir ve çok acele Garcedo'ya gitmelidir. Tom Braks şerife yardım etmek ister ve onun kılığına girerek Garcedo'ya gider. Ve eğlence başlar.

4. macera Çolağın İntikamı.
Soledad kasabasına musallat olan haydutlarla Tom Braks'ın mücadelesi.

5. macera Paçuka'nın Kahramanı
Bir diktatör Generale karşı Tom Braks ve asilerin mücadelesi.

Tam 322 sayfa Tom Braks okuma fırsatını kaçırmayın.
Kapak içinde ayda bir yayınlanır diyor ama acaba öyle mi?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Alıntı yapılan: s.b - 03 Şubat, 2011, 21:52:35
Tom Braks'ın 4. sayıdaki birbirinden güzel 5 tam macerayı beğendim.

Kapak içinde ayda bir yayınlanır diyor ama acaba öyle mi?

Ay'ı bilmem ama, Türkiye de henüz, aylık yayın gerçekleşmiş değil.  :D
Hikayelere gelince, benim notlarım 3 tanesi çok iyi, 2 tanesi iyi..  ;)
Darkwood Sakinleri..

aa

Tom Braks 4 ü bugün bitirdim. Bence 5 macerada güzeldi. Basit de olsa insanı dinlendiriyor.....
Esse Gesse Hayranı...

emre

bende severek okuyordum ama bu saatten sonra 5. sayısı kim tarafından ne zaman yayınlanır orası meçhul sanki.

aa

LAL alırsa belki...artık başka hiçbir yayınevine güvenim kalmadı da....
Esse Gesse Hayranı...

Tarkan Kurt

Tom Braks'a devam edecek bir babayiğit aranıyor. 8) Mümkünse Haşim bey mümkün değilse başka bir yayıncı aynı formatta şu seriyi tamamlasa çok iyi olur. :)

s.b

Emin olmamakla birlikte bildiğim kadarıyla Essegesse 21 Tom Braks macerası çizmişti. 4 ciltte toplam 20 macerayı Hoz Comics yayınladığına göre geriye 1 macera kalıyor. Tabii Essegesse'den sonra başkaları bu seriyi devam ettirdiler ama aslının yerini tutmaları pek mümkün değil.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Sami beye bilgi için teşekkür ederim. Bu bilgiyi doğrulayabilecek bir arkadaş var mı acaba?
Esse Gesse Hayranı...

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: s.b - 17 Nisan, 2011, 11:55:54
Emin olmamakla birlikte bildiğim kadarıyla Essegesse 21 Tom Braks macerası çizmişti. 4 ciltte toplam 20 macerayı Hoz Comics yayınladığına göre geriye 1 macera kalıyor. Tabii Essegesse'den sonra başkaları bu seriyi devam ettirdiler ama aslının yerini tutmaları pek mümkün değil.

Tom Braks maceralarının kaçını Essegesse çizdi bilmem ama daha önce bu konu forumda  konuşulmuştu. Hoz Tom Braks'ı 5 Tam maceralı olarak yayınlamaya başladı ve toplam 4 cilt yayınladı. Yani 20 macera yayınlanmış oldu. Bildiğim kadarıyla seri 100 maceradan oluşuyor. Hoz'un ilk baştaki planı da 20 kitapta seriyi tamamlamaktı. Tom Braks'ın ülkemizde daha önce 87 macerası basılmış devam etseydi hiç yayınlanmamış  13 adet yeni macerasını da bu seride görecektik. Kısmet değilmiş.

darkwood

HozComics'in 4 cilt bir arada formatlı serisi gerçekten güzel.
Beğenerek takip ettiğimiz bu seriyi umarım Haşim bey yarım  bırakmıyacaktır.  ;)
Darkwood Sakinleri..