TEMMUZ 2010..

Başlatan V, 07 Temmuz, 2010, 23:57:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

TURKUVAZ KITAP

Tarkan-Mars'ın Kılıcı

"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Nisan, Mayis, Haziran derken Temmuz oldu daha Conan çikacak. Ne baskiymis arkadas. 100,000 kopya basiyorlar herhalde :)
Crom! Ölüleri Say...

V

LAL KITAP

ZAGOR Klasik Maceralar 48

MARTIN MYSTERE Klasik Maceralar 17

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

HOZ COMICS

Örümcek Adam - Son Bir Gün

Swing Sayı 65/ Hayalet Gemi

Dylan Dog Sayı 27/ Katiller Ormanı

hanac

OĞLAK YAYINLARI

TEX Sayı 121/ Kiowalar

Altın TEX 85/ Barbarlar Sahili

hanac

LAL KITAP

Mister No Sayı 98/ Karanlığın İçindeki Gözler

ZAGOR Sayı 100/ Nehrin Aktığı Yere

hanac

YAPI KREDI YAYINLARI

Doğan Kardeş Sayı: 30

RED KİT Sayı 33/ Tehlikeli Geçit

hanac

NTV YAYINLARI

Buffy Vampir Avcısı

hanac

DEMIRBAŞ YAYINCILIK

SAVAŞ 1

TOMMİKS 2

TEKSAS 2

WEST 2

V

ALTIN KITAPLAR

Kara Kule-Eve Giden Yol

"İstemem,eksik olsun.."

V

JBC YAYINCILIK

Clon Savaşları Cilt 5
-En İyi Kılıçlar

"İstemem,eksik olsun.."

V

GEREKLI SEYLER

Diabolik 4:Altmış Saniye İçinde Eva Ölecek

"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Dün Istanbul'daydim ve Altan'a ugrama sansim oldu. Sicak havada serin serin dükkanin içi çok iyi geldi dogrusu. Haziran Temmuz eksik sayilarimi karisik alirken son dakikada forumumuz üyesi Tamer Özcan geldi ve ayak üstü lafladik biraz. Bir mini doplanti oldu diyelim artik. Tam ayrilacagim zamana denk gelmesi kötü oldu tabii. Tamer'cim bir daha sefere organize gelip uzun muhabbet koyariz insallah. Bir ara sevgili Murat Sevgikuran'da ugradi. Özlemisim adami, bir dahakine dükkanini ziyaret etmek lazim kesin. Çaylar esliginde alis veris yaptik. Yeni sayilar için bir kaç sey yazmak gerekirse;

-Teks:Bir buçuk ay ara verdim 6 sayi birikmis. 3 Altin Seri 3 Yeni Seri müthis bir sey yahu. Hedefe çabuk ulasacagina inaniyor insan. Yeni serinin kapaklari muhtesem, Villa döktürüyor resmen. Agustos basinda çikacak olan 87 numarali Yuma'nin Galep imzali kapagi posterlik olacak cinsten bir sey. Hani büyütüp duvara asilir rahatlikla. Ara basliklar kaliteli baski filan Maceraperest-cüzdan dostu olmayan ancak iyi-is çikariyor. Dev albümlerde de 21. sayiya gelmisiz. Hualpa Kahini'nde Corrado Mastantuano'nun çizimleriyle görsel sölen Teks, gözlerimize konuk oluyor bu ay. Maceraperest'in ayni özeni Nathan Never'a da göstermesini dilerim. Nemo 7'lemesinin son sayisi 8 numarali dev albüm Nautilius'un Son Yolculugu'nu  hala bekliyoruz. Ben öykünün tamamini okumak için 6. sayida durdum. 8'de çikinca 1'den baslayip Nemo efsanesini yuta yuta okumayi düsünüyorum.

-Tarkan:Maryo'nun Kuslari ve Mars'in Kilici çikmis. Maryo'nun Kuslari'nda nihayet ilk jenerik sayfasini koymuslar. Mars'in Kilici'nda jenerik sayfasi yok. Baski kalitesi renklendirme vs ile ilgili olarak Tarkan basliginda yazdigim her sey bu sayilar için de hala geçerli. Editoryal sayfada Sezgin Burak'in yasam öyküsünü anlatan yaziyi gene iki sayiya da koymuslar. Bu sayfa bu sekilde harcanip gidiyor. Neyse biz yazdik uyarimiz gerekli yerlere gitti. Gerisi bizim disimizda kaliyor. Bir sonraki macera Gümüs Eyer 1'mis. IKinci kitap olarak ta Kurt Kani'nin yayinlayip sonra Gümüs Eyer 2 olarak devam ederlerse bence daha dogru olur. Bu arada Mars'in Kilici'nda Tarkan'imiz daha karayagiz daha bir degisikaçikçasi daha toy görünüyor. Bunun sebebi Marsin Kilici'nin Sezgin Burak'in 1967 yilinda ilk çizdigi macera olmasidir. Usta bu macerada yarattigi Tarkan'ini daha sonra çizdigi her macerada biraz daha gelistirdi ve Milano'ya Giden Yol'da zirveye çikardi.

-Dogan Kardes 30 Red Kit 32 olmus. Red Kit'te mini mini 7 hikaye var. Bu tadimlik toplama hikayeler çok hos. 

-Dylan Dog 27. sayiyi aldim inceledim. Kapak için ve tüm editoryal bölümleri sevgili Ahmet Sekendiz yaziyor. Ahmet, geek iyidir yazilarini severek okuyoruz, da biraz daha belgesel ve çizgi roman yazilarini da bekliyoruz. Bu albümlere bir de nazar boncugu basmak lazim :)

-Lal kitap ürünlerinden Büyülü Rüzgar 93-94'ü birden aldim. 94'teydi galiba Gölde Dehset isimli bir macera var. Resimlerini söyle bir karistirdim. Eger resimlerdeki görsel sölen konuya da yansimissa var ya, bu albüm tadindan yenmez bir sey olmus. Mister No 98 ve Martin Mystere 99-100. sayilar ve klasik maceralar 17 fumetti bollugunun habercisi gibiler. Martin 100. sayida Okay Gönensin'in gazeteci agirbasliligiyla yazdigi editoryal yazisi göze çarpiyor. Sayi numarasini ve Logo'yu kirmizi kabartma seklinde yapmislar. Baskaca bir sey yok. Ayni sekilde Zagor'un 100. sayisini da benzer sekilde tasarlamislar. Eren Paykal'in yazisi güzel olmus. Sayinin içinden Ferri imzali Zagor Kapadokya'da posteri çikti. Yalniz bu resme poster demek bana biraz tuhaf geldi. A4 kagidi kadar bir seye poster diyemiyecegim. Kart ta degil hani resim iste. Bir adette Altan hediye etti. Elinde olmayan varsa fazlayi verebilirim. Bu 100. sayilardaki kutlama havasini yeterli bulmadim ben. Dalya denilen bir yayin için biz okurlar daha siki kutlama yapiyoruz ama maalesef yayinevleri Hoz hariç amatör ruhlarini kaybetmisler. Hoz'un Tommiks Teksas sersinin bitimindeki tadimlik ta olsa bitis kutlamasi sayfalari güzeldi. Maceraperest'te Lal'de "vay be 100. sayiya gelmisiz"den öte pek bir sey yapmadi. Daha dolu seyler yapilabilirdi. Martin'e yazilan Tam Macera logosu yerine bir nazar boncugu bassalarmis keske. Yayinevinin tarihçesini anlatan renkli bir fasikül belgesel koysalarmis. Sayiyi renklendirip öyle bassalarmis(bu arada Zagor'un 100. sayisi maalesef kötü bir çizere denk gelmis oda ayri bir talihsizlik tabii). Neyse "misafir umdugunu degil buldugunu yer" derler biz de öyle yapacagiz.

-Diabolik 4. sayiyi aldim. Yayinevi çok iyi gidiyor. Baski kalitesi filan her sey yerli yerinde. Yolun açik olsun Gri Seytan. Yeni sayilari bekliyoruz.

Not:Altan'in dükkana çikkan ara sokagin basinda bir Simit Sarayi var. Orada kasarli simit alip isttirdiktan sonra göürüp dükkanda çayla yiyin. Enfes oluyor.

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Dostum hakikaten kitaplarla seviserek almak baska bir zevk. Dükkandaki muhabbetler de cabasi. Raflardan  birinde Tommiks'in 600krs'luk ikinci sayisi vardi mesela. Aklimda kalmis. Geçen hafta Isparta'da Ersin'le birlikteyken D&R'i gezdik. Ersin burada çalisanlara istediklerini ismarlatip getirtiyor. Etiket fiyati olacak gerçi ama yakinlarinda veya Tekirdag'da D&R filan varsa benzer yola gidebilirsin. Pahali gelirse sadece bir iki seriyi istetirsin en azindan raftan takip ettigin bir iki yayin olur. Bütün bu imkanlarin yoksa da artik yolun buralara düstügünde ugrarsin Kadiköy'e muhabbet ederiz :)

Selamlar
Lami

s.b

Kadiköy'de siki bir pazarlikla etiket fiyatinin yarisina ne isterseniz alabilirsiniz. Özellikle su zamanlarda bu imkani kullanmanizi tavsiye ediyorum. Tabii bu dedigim toplu alimlar için geçerli. Öyle üç, dört adet için geçerli degil.

FAKAT MUTLAKA PAZARLIK EDIN.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN