Hatalı Baskılar

Başlatan alan ford, 10 Temmuz, 2010, 15:48:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Aksam Aksoy yayinlarinin bastigi Conan'in 7. sayisini okurken yine basima gelince yazmak farz oldu. Hatali basimlar.

Bu konuda herhengi bir veri yok.G erekli mi bilmiyorum. Ama ben konuyu baslatayim.

Bazi sayilarda basim hatalari tüm baskilari kapsarken (Misal Lal kitap yanlis hatirlamiyorsam Büyülü Rüzgar içine iki sayfa Karaoglan basmis sonradan degistirmisti)

Bazen sadece bir kaç sayi hatali olabiliyor. En azindan çogunlukla hatali basilan sayilari listeleyebilirsek belki bir gün isimize yarar diye düsünüyorum. Pul degilki bu hatalisinin ayri bir degeri olsun.

Yukarida bahsi geçen Conan macerasinda ikinci bölümde Red Sonja'nin Rahip Xaltotun'la kapismasi sirasinda (Aksoy Yayincilik sagolsun sayfa sayilarini da basmadigindan sayfa sayisi veremiyorum) sayfalar karisiyor. Bu durumda almadan sayfa önce sayfalari saymak da kar etmiyor.(Lami Bey size söylüyorum ;))

Keza Lal kitap Mister No'da 53. sayinin sayi numarasi basilmamis. (En azindan ben ve Hanac'daki baskilar böyle)

Bu aralar is yogunlugundan liste çikaramiyorum ama en kisa zamanda genel bir tarama yapip listeleyecegim. (Malum bu aralar forumun gözdesi listeler :))
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Lal Yeni Zagor serisinin 22. sayisi (Kelso'ya Tel Kursun) 97 sayfa Zagor ve 1 sayfa Karaoglan'dan olusmaktaydi. Daha sonra yayinevi yeniden baski yapmisti...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Martin Mystere Klasik Maceralar 9. cildinde yeralan orijinal 34 (Nuraghe'nin Sirri) ve 36 (Kundingalarin Dönüsü) numarali albümlerin kapaklari birbirlerinin yerine basilmis...

tommikser

hozun son dylan gog kapagi yanlis basilmis.Maceralari takip etmemis arka kapak öne gelecekmis ilk okuyunca böyle bir yanlis nasil yapilmis anlayamadim,sanirim 2. kapak karadul olan daha fazla begenilmis o öne alinmis satis için

pizagor

Zagor Klasik Mareralar cilt 49... Sayfa 3... Macera adi Tanrilarin Dagi... Yazan siki durun Donatelli... Çizen Sclavi... Ilginç olmus :)

BAHADIR

Sabah Gazetesi muhabiri Sn; Nuh Köse görmesin Sclavi Zagor bile çizmis diyebilir...Sn.Köse zaten Sclavi Dylan Dog çizmistir konusunda zamaninda bayagi israrci davranmisti...

haysat

slm...
Arkadaslar  bendeki Zagor KM'lerden 32. sayiyi gecen gün okurken 2. macera olan (balta ve kiliç)adli maceranin 164 ve 165. sayfa resimleri ayni ama yazilar degisik elinde olanlar kontrol edip beni aydinlatabilirmi.Tay yayinlaridami böyle basti acaba karsilastirma yapabilecek arkadaslardan cevap bekliyorum.
Sevgiler...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

s.b

Mister No Klasik Maceralar Dizisi no 16 daki 4. kitap kapagi yok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Alıntı yapılan: s.b - 07 Ağustos, 2010, 11:27:14
Mister No Klasik Maceralar Dizisi no 16 daki 4. kitap kapagi yok.
Pazar günü Kadiköy'de bu hatali kitabi degistirdim.

pizagor

Pesin pesin söyleyeyim; 'Ya buna da mi dikkat ediyorsun!' diyecekler olacaktir ama hatali baski olarak degerlendirdigim bir husus:

Yeni Zagor sayi 100 : Genislik 160 mm...
Yeni Zagor sayi 101 : Genislik 165 mm...

Bir zamanlar Bilka Örümcek Adamlarin boyutunu bir anda ufaltmisti... Sebebi neydi acaba bu uygulamanin?

V

Bendeki Demirbas Yeni Tommiks 8. sayi "Vikinglerin Dönüsü" adli albümün sirtinda

Demirbas  Yeni Teksas 9. sayi "Ihanetin Bedeli"nin sirt yazisi var. ???

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

West 1. ciltte 355. sayfadan 370. sayfaya kadar olan kisin ters basilmis. Yani hersey basasagi duruyor. Kitabi basasagi ters çevirerek okuyabiliyorsunuz.               

pizagor

Zagor KM 51'de 226'dan sonra yeniden 100 küsürlü sayfalar (sanirim 192 ile baslayan ve yaklasik 30 sayfa bu sekilde devam eden bir tekrar) basilmis... Pek çok albüm bu durumda...

pizagor

Hatali baskilar açisindan bereketli bir ay geçiriyoruz...

Aylik Tex dizisinin 127. sayisini bu sabah bir heves açtim ve 11. sayfaya kadar bos ve/veya silik sayfalarla karsilastim... Umarim diger kopyalar böyle degildir.

pizagor

Bu ay Lal'in hatali baski ayi galiba :o

Mister No KM 21, bazi albümlerde 202'den sonra 203 gelmiyor... satinaldiginiz albümleri kontrol edin arkadaslar...