Hatalı Baskılar

Başlatan alan ford, 10 Temmuz, 2010, 15:48:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

papillon7

Pizagor selam, zagor km 51'de tekrar basilan sayfalar var demissin. Peki eksik sayfa var mi? Ben sözlerinden eksik yokmus gibi anladim.

pizagor

Alıntı yapılan: papillon7 - 06 Ekim, 2010, 12:17:10
Pizagor selam, zagor km 51'de tekrar basilan sayfalar var demissin. Peki eksik sayfa var mi? Ben sözlerinden eksik yokmus gibi anladim.

Kitabi degistirdigim için sayfa sayilarini kesin olarak veremiyorum... Ama söyle söylüyeyim o tekrar basilan 30 kadar sayfa karsilik geldigi kismin yerine basilmis...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: Kagan - 10 Ekim, 2010, 20:54:52
Dampyr Süper Ciltlere sahip olanlara bir sorum olacak:

Bendeki seride 2 ve 3 numarali ciltler öbür sayilardan kisa (yalasik yarim sm kadar). Öteki ciltler ise hep ayni boyda. Sizdeki ciltler de böyle midir?

Evet dostum bende de ayni durum söz konusu 2 ve 3 nolu ciltler digerlerinden yaklasik yarim santim kadar kisa.

anatolia81

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 26 Ekim, 2010, 13:34:24
Alıntı yapılan: Kagan - 10 Ekim, 2010, 20:54:52
Dampyr Süper Ciltlere sahip olanlara bir sorum olacak:

Bendeki seride 2 ve 3 numarali ciltler öbür sayilardan kisa (yalasik yarim sm kadar). Öteki ciltler ise hep ayni boyda. Sizdeki ciltler de böyle midir?

Evet dostum bende de ayni durum söz konusu 2 ve 3 nolu ciltler digerlerinden yaklasik yarim santim kadar kisa.

Ilk defa sizden duyuyorum. Bendekiler standart boyda ve herhangi bir fark yoktu. Belki sahaflari ziyaret ederseniz durumu çözebilirsiniz.

haysat

Arkadaslar..
Matbaaci oldugum ve Dampyr o zaman çalistigim matbaada yapildigi için olayin iç yüzünü size ben anlatayim. Bildiginiz gibi Dampyr'ler 12 sayi tekli olarak çikti ondan sonrakilerin hepsi cilt olarak basildi ve öyle çikti.yayinevi ilk 12 sayiyi cilt  yaparak piyasaya çikardi o yüzden tekrar kesim  yapildigi için ilk 3 cilt digerlerine göre kisa.1,2ve 3 sayilarin tekrar baskilari ise normal boyda çikti.Su an ayni olay Altin Klasik Tex'lerde yasaniyor.Ellerinde kalan sayilarin kapagini çikarip 4 sayi bir arada cilt yapiyorlar o yüzden tekrar kesim yapildigi için kisa oluyor.
Not:Bence elinizdeki Altin Tex'lere iyi bakin ilk sayilari cilt oldugu için artik zor bulunur.... benden söylemesi.....
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pizagor

Tolga Çizgi Düsler Albüm 1 : 24. ve 25. sayfalar birbirilerinin yerine basilmis...

s.b

Savas 2. sayinin 41 ve 42. sayfalari ayni basilmis.
Bakin buradaki resim boyutu kitaptakinden küçük oldugu için güzel duruyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Hesapladim, bu haftasonu 16 saatten fazla zamanimi yenilere yer açmak için eski çizgiromanlarimi kolilemekle geçirmisim. Yorgunlugunu bir tarafa koyarsak böyle yeniden elden geçirmek, sebep oldugu tekrar sayfa karistirmalariyla çok keyifli oluyor. Tabii bu arada geçmise dair bazi baski hatalarina denk geldim. Görüyorsunuz, ne kadar eski olursa olsun hata çizgiromancinin gözünden kaçmiyor :)

Mister No Lal Yeni Seri'nin Ekim 2006 tarihli 53 numarali Düsmanin Gölgesi albümünde sirt numarasi basilmamis...

pizagor

Bu daha da eski bir albümden...

Parantez Yayinlari'ndan çikan Hizli Gazeteci 4. sayi... Sirtinda macera adi olarak 'Bcereksiz Asik' yaziyor...

Simdi üstteki satira bakanlardan kimbilir kaçi bunu beceriksiz asik diye okuyup, ne var ki burada diyecek :) Bir daha dikkatlice bakin... Okuma aliskanligimiz böyle ne yapalim, sessizlerle okuyoruz...

V

Bendeki Zagor KM 39'da iç kapaklardan birisi çift olarak dizilmis.Her zaman biz zararli çikacak degiliz ya.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Demirbas Tommiks 3. sayinin 35. sayfasi yukarida gördügünüz sekilde hatali basilmis. Ayni resim karesini tekrarlamislar.

s.b

Demirbas Tommiks No:3
176. sayfada da resim karelerinin siralamasindaki yanlislik hemen farkediliyor. Dogrusu su sirayla olmaliydi: 1-2-5-6-3-4

s.b

Demirbas Tommiks No:3
142. sayfada bir hata daha: Tekrar edilen kareler.

pizagor

Sevgili s.b., bahsettigin bu hatalar yine 3. sayiya mi ait? Bir soru daha, bunlar Demirbas'in yayinladigi Tommiksler mi?

s.b

Evet, hepsi Demirbas Tommiks'in 3. sayidaki hatalari. Inanilmaz geliyor degil mi?