Hatalı Baskılar

Başlatan alan ford, 10 Temmuz, 2010, 15:48:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Mister No Klasik Maceralar 23. cildinde 126. ve 127. sayfalar birbirlerinin yerine basılmış. Sayfa numaralandırmasında herhangi bir yanlışlık yok.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Pecos Bill No:2

İki sayfada da aynı görüntüler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Teksas 3. sayıdaki 54 ve 63. sayfalarda aynı resimler var. 54. sayfadaki yanlış olmuş, doğru olan 63. sayfadaki.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Bütün bu hatalar üstünkörü bir kontrolle bile farkedilebilecek şeyler...

Ya hiç kontrol edilmeden baskılar tamamlanıyor ya da farkedilmesine rağmen üzerinde durulmuyor!!!

pizagor

X-Women yeniden gündeme gelince içerdiği baskı hatası da aklıma geldi. Albüm yanımda olmadığı için sayfaları veremiyorum ama 2 sayfasının konuşma balonlarında Türkçe karakterler çıkmadığı için konuşma balonlarını çözmek biraz uğraştırıyordu...

pizagor

Kontrol ettiğim tüm Asteriks ve Oburiks'in Doğumgünü albümlerinin ön kapağında bir bölüm hava almış gibi pütür pütür...

pizagor

Az evvel Tex'in Mart başında çıkan 137. sayısının jelatinini çıkarınca kapağının selefon kaplı olmadığını farkettim. Bu durum sadece benim elimdeki kopyaya özgü bir durum mu yoksa bu sayıda selefon uygulaması toptan unutulmuş mu arkadaşlar?

pizagor

Tex 137 kapağının selefon kaplı olup olmadığına bakan var mı acaba?

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Mart, 2011, 16:00:46
Tex 137 kapağının selefon kaplı olup olmadığına bakan var mı acaba?

Ben satın almadım.

En iyi cevabı İlyas veya Altan verebilir.

pizagor

Sorun bendeki kopyadaymış. Bana özel Murphy kuralı işlemiş olabilir ya da bir grup kapak selefonsuz basılmış olabilir. Takıntılı kolleksiyoncular dikkat etsin...

rumar80

Sakınan göze çöp batarmış Özgür.
   Zagor 108'de sayfa 56'da 2. panelde ZAgor ve Çiko 3 ve 4. panelde gardiyanların söyledikleri sözleri önceden söylüyorlar bu arada

rumar80

Bu aralar damardan wolverine okumaya karar verdim. İlk olarak da essential wolverine 1'den başladım. Arkabahçenin ilk cildini okuyorum. Chris Claremont wolverine ve Madripoor maceralarını güzel anlatıyor. Ancak tercümelerde bazı aksaklıklar da göze çarpmıyor değil. Hemen bir ikisinden bahsedeyim:

You rang?-Siz mi aradınız?  Dergide sen rang?
  Private eye- Özel dedektif   Dergide özel göz

Tercüme yaparken kelime kelime yapmak ciddi hatalara yol açabilmekte, ayrıca her dilin hatta bölgenin uygun cümlelerini bilmek te gerekiyor. Arkabahçenin ve gerekli şeylerin zamanla en iyi yaptıkları işlerden biri de bu oldu.

pizagor

Mister No KM 24'ün bendeki kopyasında 32 sayfa (2 forma) eksik çıktı... Gittim değiştirdim, gitmişken 3-4 çizgiroman daha alıp çıktım :)

kalidor

Solomon Kane'nin içindekiler bölümünde de bariz hatalar var. Öncelikle aynı sayfa iki kez basılmış. İkincisi ise maceralarla sayfa numaralarının uyuşmaması. Üçüncüsü (bunu çok dikkatli araştırmadım, Kane'i şu an yarım bıraktım çünkü) içinde belirtilen bazı maceraların olmadığı..26 Marttaki toplantıda bizzat yayıncısına da gösterdim. Gariptir ilk hatayı biliyor ama diğerlerinin pek farkında değil gibiydi.
Crom! Ölüleri Say...

kültürelgüncel

Bella & Bronco'nun 1. sayısında aynı sayfalar iki kez tekrar edilmişti.

Kitabı hatalı olduğu için iade ettiğimden hangi sayfalar olduğunu net bilmiyorum. Ama 18. ya da 19.'dan başlıyordu sanırım. Örneğin; ...- 18-19-20-21-22-18-19-20-21-26-27- ... şeklinde.