Ana Menü

X-men

Başlatan rumar80, 15 Temmuz, 2010, 14:23:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

X-Men ve Fantastic Four çizgi romanlarının durumunun kaynağı bildiğiniz gibi filmler. Belli bir süredir Marvel ve X-Men ile Fantastic Four'un sinema haklarını elinde tutan Fox'un arasında ciddi problemler vardı. Lakin bu durum kısa bir süre önce çözüldü. Şu anda iki firma uzun zamandır olmadığı kadar iyi anlaşıyorlar. Hatta Marvel ve Fox dizi konusunda anlaştı ve Marvel, X-Men'in dizi haklarını Fox'un kullanmasına izin verdi. Araları yine kötü olsa Marvel tam X-Men: Apocalypse filminin geleceği zamana X-Men: Apocalypse Wars event'ini koymaz. Yine tam Old Man Logan filminin geleceği zamanlarda da evrenin esas Wolverine'ini Old Man Logan Wolverine yapmaz.

Sonuç olarak X-Men'in Fantastic Four gibi iptali şu an için söz konusu değil. Bunun ile birlikte Fox tarafından Marvel'a filmler için crossover fikrine açığız gibi mesajlar gidip duruyor. Filmlerle ilgili de hiç beklenmedik bazı şeyler olabilir.

dean

X-Men okumalarım devam ediyor. Genel olarak büyülenmiş haldeyim. Neler olmuş neler. X-Men adına 90'lar ilginç bir dönem. Neredeyse her sene çok önemli ve devasa hikayeler yazılmış. Bu büyük hikayelerin hepsi başlı başına X-Men'i çok ciddi şekilde etkileyen olaylar. Son zamanlarda okuduğum aşağıdaki liste içerisinde özellikle X-Men: X-Cutioner's Song, X-Men: Fatal Attractions, X-Men: Legion Quest ve X-Men: Age of Apocalypse en beğendiklerim oldu. X-Men: Onslaught düşündüğüm kadar kötü çıkmadı. Yine de fazla tie-in olması ve bunların X-Men dışında farklı karakterlere dağılması biraz can sıkıcı. Age of Apocalypse için ise dönemin yıldız hikayesi diyebilirim. Bu hikayedeki Magneto beni benden aldı. Bu hafta sonu X-Men'e ara vereceğim. Bütün bu bilgiler bir otursun. Ardından hedef X-Men: Operation: Zero Tolerance.

X-Men: X-Tinction Agenda
X-Men: X-Cutioner's Song
X-Men: Fatal Attractions
X-Men: Phalanx Covenant
X-Men: Legion Quest
X-Men: Age of Apocalypse
X-Men: Onslaught

gamlıbaykuş

Gözler sulandı bile, keşke biz de okuyabilseydik. Marmara klasikler adı altında belki yayınlar bu dönemi falan diyordum ama planlarında yokmuş...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 22 Aralık, 2017, 03:20:08
  X-Men okumalarım devam ediyor. Genel olarak büyülenmiş haldeyim. Neler olmuş neler. X-Men adına 90'lar ilginç bir dönem. Neredeyse her sene çok önemli ve devasa hikayeler yazılmış. Bu büyük hikayelerin hepsi başlı başına X-Men'i çok ciddi şekilde etkileyen olaylar. Son zamanlarda okuduğum aşağıdaki liste içerisinde özellikle X-Men: X-Cutioner's Song, X-Men: Fatal Attractions, X-Men: Legion Quest ve X-Men: Age of Apocalypse en beğendiklerim oldu. X-Men: Onslaught düşündüğüm kadar kötü çıkmadı. Yine de fazla tie-in olması ve bunların X-Men dışında farklı karakterlere dağılması biraz can sıkıcı. Age of Apocalypse için ise dönemin yıldız hikayesi diyebilirim. Bu hikayedeki Magneto beni benden aldı. Bu hafta sonu X-Men'e ara vereceğim. Bütün bu bilgiler bir otursun. Ardından hedef X-Men: Operation: Zero Tolerance.

X-Men: X-Tinction Agenda
X-Men: X-Cutioner's Song
X-Men: Fatal Attractions
X-Men: Phalanx Covenant
X-Men: Legion Quest
X-Men: Age of Apocalypse
X-Men: Onslaught

Zamanında hepsini cilt cilt toplayıp okumuş biri olarak tadından yenmez diyorum.
  Ama istersen önceki dönem maceralarına da bir göz at.  ilk event mutant massacre'dir. Angel'ın kanatlarını kaybettiği macera. Sonra fall of the mutants, inferno var.
  Jim Lee'nin ilk kez çizdiği Mandarin ile olan üç sayılık acts of vengeance macerası
  251. sayı gibi başlayıp 270'lerin başında biten Muir island saga.
  Chris Claremont harika maceralar yazmıştır. Tavsiye ederim.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Aralık, 2017, 13:42:30
Zamanında hepsini cilt cilt toplayıp okumuş biri olarak tadından yenmez diyorum.
  Ama istersen önceki dönem maceralarına da bir göz at.  ilk event mutant massacre'dir. Angel'ın kanatlarını kaybettiği macera. Sonra fall of the mutants, inferno var.
  Jim Lee'nin ilk kez çizdiği Mandarin ile olan üç sayılık acts of vengeance macerası
  251. sayı gibi başlayıp 270'lerin başında biten Muir island saga.
  Chris Claremont harika maceralar yazmıştır. Tavsiye ederim.

Mutant Massecre'dan başlayarak hepsini okudum. Fall of mutants vb. Chris claremont dönemi gerçekten çok iyi. 80'li yılların önemli  hikayelerini okuyup geçtim 90'lara. Grant Morrison dönemini de merak ediyorum baya.

rumar80

O zaman susuyor ve keyfini çıkar diyorum.
Geçenlerde bir çılgınlık yapıp bir kısmını tekrar aldım.
  Arada açıp tekrar bakıyorum.
  Claremont benim için en iyi yazarlardan biridir. Sonradan tekrar X-men yazdığında bu başarıyı yakalayamasa da bu evreni ve karakterleri oluşturmada çok başarılı oldu. Klasik X-men serisinde bir kısmı Türk okurlarınca okunsa da bu maceralar daha naif ve basit olanlardı kanaatimce. Yıllar geçtikçe daha iyi bir noktaya taşıdı mutantları.
  Claremon'un uzun süreli yazımından bahsedince birden aklıma Mark Gruenwald geldi. Onun yazdığı Captain America dönemi de inanılmaz iyidir. Bence hem senin hem de comics okuyucularının ilgisini çekebilir.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Aralık, 2017, 14:16:09
  Claremon'un uzun süreli yazımından bahsedince birden aklıma Mark Gruenwald geldi. Onun yazdığı Captain America dönemi de inanılmaz iyidir. Bence hem senin hem de comics okuyucularının ilgisini çekebilir.

Mark Gruenwald'u not aldım. X-Men çılgınlığım geçince bakacağım. Teşekkürler tavsiye için.

rumar80

Steve Rogers'ın Captain America olmaktan istifa etmesi, John Walker'ın yeni Captain America olması, Diamondback, crossbones, Red skull'ın ölümden dönüşü vs. Güzel maceralardır.

rumar80

Ancak.
X-men çılgınlığı geçmez. Durmadan seni bulur. Şimdilerde yeni serileri fasikül faikül alıp okuyorum. Eski güzelliğine biraz yaklaştı. Bir ara sanki bir boşvermişlik havası vardı yazarlarda ama sonra toparladılar.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Aralık, 2017, 14:30:28
Ancak.
X-men çılgınlığı geçmez. Durmadan seni bulur. Şimdilerde yeni serileri fasikül faikül alıp okuyorum. Eski güzelliğine biraz yaklaştı. Bir ara sanki bir boşvermişlik havası vardı yazarlarda ama sonra toparladılar.

:D geçmesin daha iyi. Şu ana kadar Marvel'da en boşladığım title x-men olmuştu. Şimdi acısını çıkarma zamanı.

Dergiler daha da toparlayacak. Jonathan hickman bu disney-fox anlaşması çizgi romanları ne derece etkileyecek diye Marvel'a sormuş. Marvel'da fantastic four ve x-men'in güzel günlerine geri döneceğini söylemiş.

Animvader

Alıntı YapClaremon'un uzun süreli yazımından bahsedince birden aklıma Mark Gruenwald geldi. Onun yazdığı Captain America dönemi de inanılmaz iyidir. Bence hem senin hem de comics okuyucularının ilgisini çekebilir.

Bendeki Epic Collection Streets of Poison cildindeki sayılar bu yazara aitmiş. Ne okusam diye düşünüyordum, güzel oldu.

rumar80

Streets of poison öncesi epic serisi de Gruenwald tarafından yazıldı ama adını şimdi hatırlayamadım

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Aralık, 2017, 13:34:42
Streets of poison öncesi epic serisi de Gruenwald tarafından yazıldı ama adını şimdi hatırlayamadım

Justice is Served galiba.

rumar80

Evet o.
Bir de society of serpents.  Bu cilt te Mark Gruenwald imzalı.

dean

X-Men okumalarında ikinci haftaya bakalım. X-Men: Operation Zero Tolerance, X-Men: The Trial of Gambit ve X-Men: The Hunt for Professor X zamanında Arkabahçenin de bastığı bir serilerdi. Ama bazı tie-in'ler atlanmıştı. Onlarda bir birlikte sıralı şekilde okudum. Ardından The Twelve hikayesi benim baya merak ettiğim bir hikayeydi. Fikir iyi. İşleniş orta halli. En azından merakım dinmiş oldu. Maximum Security'nin de fazla tie-in'lerine fazla girmeden ana hikayeyi okudum. Şimdi sırada okumayı dört gözle beklediğim Grant Morrison dönemi var. İlk cildini yine Arkabahçeden okumuştum ama pek fazla bi'şey aklımda kalmadı. Baya tartışmalı bir dönem. Bakalım nasıl. Tabi paralelinde Uncanny X-Men'i okumaya da devam edeceğim.

- X-Men: Operation Zero Tolerance
- X-Men: The Trial of Gambit
- X-Men: The Hunt for Professor X
- X-Men vs. Apocalypse, Vol. 1: The Twelve
- X-Men vs. Apocalypse, Vol. 2: The Ages of Apocalypse
- X-Men: Powerless
- Avengers/X-Men: Maximum Security
- X-Men: Dream's End
- X-Men: Eve of Destruction
- X-Men: X-Corps