Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

julıa konusunda gorus bıldırecek vazıyetı gectık cıksında nasıl çıkarsa cıksına geldık
ben sahsen 3lu formatı daha begenıyorum elde okuyacak daha fazla macera oluyor ama heray çıkacaksa teklı format bıle olur dıyorum
allah cızgı düşlere guc kuvvet versın

köstebek

Ocak ayından bu yana kimse Kendall Hanımla ilgilenmemiş. Hayat bazıları için gerçekten zor...

Büyük Şaka (No. 60) ve Yaşam Oyunu (No. 61) serüvenlerinden oluşan Julia 9. sayı (yoksa cilt mi demek daha doğru?) mahallemizin aşırı seçkin satış noktalarında okurla buluşmayı bekliyor...

Okuyun, okutun...

altay1944

Teşekkürler sayın köstebek o seçkinler listesinde idefixte olsun ki hemen alalım...bu arada benim y son erkek ne oldu(ve sürpriz hediye?)
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Bir iki gün içinde halledeceğim, bu arada Julia 9'un birkaç sayfası face'de istersen bi göz atabilirsin...

https://www.facebook.com/cizgidusler

darkwood

julia'yı özlemeye başlamıştık doğrusu, bu güzel haber üzerine 9.sayı hafta sonu alınıp hemen okunur.  ;)
Darkwood Sakinleri..

pikofarad

Julia uzun zamandır okumak isteyip de bir türlü sıranın kendisine gelmediği bir çizgi romandı benim için. Bu durumdayken bile o kapağın altında yazan "bir kriminoloğun maceraları" yazısı bile bu karakteri okumaya beni hep hazır tuttu. Kısmet bugüneymiş.

Julia 1. cildinin ilk macerası olan "Katiller Emekli Olur mu?" adlı macerayı bitirdim. Açıkçası Julia ve diğer karakterlere, mekanlara ısındım. Çizimler hoşuma gitti. Hikaye de güzeldi bence. Bu tip polisiye vakaların işlenmesi ve bunları çizgi roman olarak okumak bir harika. Daha detaylı bir inceleme yazmak istiyorum aslında cilt bitiminde ama bakalım. Bu maceranın başında bir bombalama eylemiyle karşılaşıyoruz ve Frank D'Angelo isimli gizemli abinin intikam için bu işin arkasındaki kişiyi polisten önce bulma çabalarını okuyoruz. Julia ile ilgili ben henüz çok bilgiye sahip değilim ama evinde çalışan Emily adlı abladan korktum. :)

Tüm bu olayların içinde polis teşkilatı ve Julia ablamız D'Angelo'dan önce bu işleri çözmek niyetinde ama oldukça zorlanıyorlar. Hikayenin sonu açıkçası benim çok hoşuma gitti. Çünkü son panellerde tam of böylemi bitti diye üzülürken ters köşeye yattım. Yine de takip ettiğimiz olayda pek çok soru işareti aydınlanmadan macera bitmiş oldu. Biraz havada kalmadım da değil. Bu maceranın doğası gereği böyle yarım kaldığını düşünüyorum.

Güzel bir maceraydı. Hoşuma gitti. Julia ile tanışmam da güzel oldu. :)

seastar1000

Cilt 10 bitti ilk macera masum katil bence çok güzel Berardi yazarken ince ince  işlemiş konuyu 2 macera zehir bana bir donma leon kitabını hatırlattı burada ise yine Berardi sonunda Julia dahil herkesi ters liseye yatirdi insanın para açlığı her tur duygunun önüne geçer dedi

yalcinerol345

İdefiks'te 9.cilt bitti görünüyor.Aksi gibi daha alamadım

nicholaihel

Sevgili dostlar, nicedir kapaklarını görüp de hep merak ettiğim Julia'ya dair kaşıntım Temmuz ayı yayınlarında görmemle tekrar canlandı.

Bu sayfaya kadar yazılanları şöyle bir taradım. Dörde yakın yayınevinden farklı farklı şekilde basılmış, yine talihsiz düzensiz bir seri çıktı karşıma. Başlasam mı nasıl başlasam bilemedim. Tüm çıkanları bulmak zor görünüyor. İştahım kaçıyor gibi. Seriye başlamayı düşünen bana neler dersiniz, hem tedarik hem de konu vs açısından?

rumar80

Aksoy yayınlarının çıkardığı ilk sayılar çok güzeldir. Ama sonra maceralar bence basitleşiyor.  İlk seriyi bulabilirsen önce onu oku. Beğenirsen ki beğeneceksin o zaman diğerlerini düşün

rumar80

memospinoz

Elmasların Gecesi Tim O'Leary oldukça dikkatli, titiz yöntemlerine sadık ve bu açıdan güvenilir bir adamdı; onu usta bir hırsız ve gerçek bir suç sanatçı yapan şeyler belki de bu özellikleriydi. Bir gün sağlam bir voli vurmak üzereyken, bir cinayet planına kulak misafiri olur ve durumu polise anlatmak gibi bir şey elbette söz konusu bile değildir. Üstelik anlatsa bile, henüz işlenmemiş bir cinayete nasıl engel olacaktır. Ama sakın aklınıza böyle bir adamın bile bazı etik veya aşmayacağı ahlaki sınırlar olmadığı gibi yanlış bir düşünce gelmesin. Peki, ama bu berbat durumun altından nasıl kalkacaktı...

Aile Sırları Küba, 1967. Ada halkı kumandan Che Guevara'nın Bolivya'da öldürüldüğü haberiyle alt üst olurken, hiç kimse bir kenarda yaşanan (aynı adama âşık iki kız kardeş) ve deniz kıyısında bir intiharla sonuçlanan küçük bir aile trajedisinin farkına bile varamamıştı. Aradan yıllar geçer ve Julia Kendall, bir suç antropolojisi konferansına katılmak üzere Miami'ye uçar. Sıkıcı konuşmaların arasında rastladığı zeki, neşeli ve fazlasıyla zengin bir adam onu Miami gecelerinde eğlendirirken, sevgili kriminoloğumuz kendisini bir kez daha hiç ummadığı bir başka trajedinin ortasında buluverir...
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 260
Etiket Fiyatı: 26 TL

köstebek

Julia'nın 12. cilt ilk öyküsünü demin bitirdim. İnsan özlüyormuş. Ana mevzu bir cinayetmiş gibi görünse de değil. Maceranın asıl kahramanı Toni... ve ilk kez âşık oluşu... Toni kim mi? Onu da artık diğer Julia okurlarından biri yazıversin.
Birazdan ikinci öyküye geçicem... önce balkonda bir sigara molası...

seastar1000

köstebek