Tılsım - Desen (9 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan pizagor, 17 Ocak, 2010, 23:50:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Kazu Kibuishi imzali Tilsim serisinin birinci kitabi Tas Muhafizi ve ikinci kitabi Tas Muhafizin Laneti kitaplarini çok begendim... Öykü aslinda çok da yenilikçi degil... Kocasini kaybeden bir annenin, iki çocugunu alip dededen kalma eski bir malikaneye tasinmasiyla baslayan hikaye, kizi Emily'nin çok seye muktedir bir tasa sahip olmasiyla ve sonrasinda elf kralinin terör estirdigi paralel bir dünyaya kaçirilmalariyla devam ediyor. Yillar önce kaybolmus büyük büyükbabalarinin aslinda bu dünyada yasadigini ve Emily'yi kutsal bir görevlendirme için bekledigini ögrenirler... Son derece yumusak ve sevimli çizgiler esliginde sevdigim bir dünyaya yolculuga çikardi beni bu kitaplar; tilsimlar ve büyü, büyünün yanisira teknoloji, kötü elfler, konusan agaçlar... Daha ne olsun...

Bu arada üçüncü kitabin (en azindan orijinalinin) neredeyse tamamlandigini da belirteyim... Umuyorum ki yakinda Türkçe olarak görecegiz bunu da...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

İlk iki cildi bugün bir çırpıda okudum.Miyazaki,Lord of The Rings ve hatta Star Wars evrenlerini

mükemmel harmanlamış Kazu Kıbuıshi.Bir çok orjinal olmayan ama hafızalarımıza kazınmış öğeleri(yürüyen şatolar,her

türlüsünden sevimli Miyazaki yaratığı vs.) sırıtmayacak bir şekilde,zihinlerimizde "ben bu öyküyü bir yerlerden hatırlıyorum.." dediğimiz

halde soluksuz okumaktan da geri duramadığımız bir öykünün içerisinde,,birleştirildiğinde hayli hoş görünen bir pazılın parçaları

olarak işlemiş  Kıbuıshi.. Kendinizi en naifinden bir Miyazaki animesinin içerisinde

hissettiren tablovari karelere sahip eşsiz bir Amerikan manga serisi yaratmayı başarmış..

3. kitabın siparişini verdim bile.. :)

"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Ben de geçenlerde aynı nedenle ( çizimlerini Miyazaki'ye benzettiğimden ) üç cildi birden Tudem'in mağazasından satın aldım. Tudem aslında çok güzel kitaplar yayımlıyor ama pek reklamlarını yapamıyorlar. Ama iyi kitap bir şekilde kendi reklamını yapıyor. Buna en güzel örnek de yine Tudem in yayımladığı Yalınayak Gen' dir herhalde.

emre ozdamarlar

Daha önce bahsi gecmis olabilir belki ama Tilsim'in yazari,cizeri Cizer Kazu Kibuishi'nin editörlugunu yaptigi Flight diye bir seri var bir de. Farkli cizerlerin kisa hikayelerinden olusan. 5-6 cilt cikti yanilmiyorsam bugune dek.

1. cildin kapagi:

4. cilt

yalcinerol345

Tılsım'ın üç cildi az önce kargo ile geldi.Henüz okumadım ama kuşe kağıda renkli baskıyı görünce şaşırdım.

pizagor

Tılsım Altın Madalyon takipçilerinin çok da farkında olmadıkları bir çizgiromandı...

Fazlasıyla çocuksu ve basit görünen çizimleri yüzünden uzak duruluyordu belki de...

Ama ne güzel ki bu algı değişiyor gibi!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Aralık, 2011, 21:17:01
Tılsım Altın Madalyon takipçilerinin çok da farkında olmadıkları bir çizgiromandı...

Bana da aldıracaksınız sonunda.

Bu yaştan sonra mangacı olacağız.  :)

tommikser

Bugün ilk defa okudum.Üç cildi resmen yedim diyebilirim.Bu kadar güzel mi olur arkadaş.Mangaya karşı ilgiden öte artık bir hayranlık duyuyorum.Okumayanlara diyebilirim ki diğer mangalarda ne bulduysanız fazlasını bulacağınıza emin olun.Deminden beri resimlere bakıyorum.Gerçekten tablo gibi enfes...

V

Üzerine hemen Komşum Totoro'yu (tonari no totoro)yu izle ,mest olmaya devam et Güneş..

"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Totoro'dan sonra da "Ruhların Kaçışı" nı izle, delir  ;D

tommikser

Miyazaki seti var elimde daha izleyemediklerim içindekilerden demek ki bu hafta sonu izleyeyim.

pearl jam

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 04 Aralık, 2011, 19:13:31
Daha önce bahsi gecmis olabilir belki ama Tilsim'in yazari,cizeri Cizer Kazu Kibuishi'nin editörlugunu yaptigi Flight diye bir seri var bir de. Farkli cizerlerin kisa hikayelerinden olusan. 5-6 cilt cikti yanilmiyorsam bugune dek.

1. cildin kapagi:

4. cilt

Ne kadar güzel çizimler bunlar!! Keşke biri yayımlasa da okusak.

hanac

Tılsım'ın 3 cildini 1 günde bitirdim. Yani 600 sayfa çabucak bitti.

Kesinlikle bayıldım, çocuklara yönelik bir masal gibi ama inanılmaz akıcı.

Bu arada 4. kitap çıkmış, TUDEM den acil olarak rica ediyoruz.

Not: Yalçın Erol dostum sen de okuyabildin mi ?

pearl jam

Tudem kitap fuarı için çok sessiz kaldı. Tılsım ın 4. kitabını veya Spriu nun yeni bir macerasını bekliyordum ama yok galiba

pearl jam

Yukarıdaki iletiyi yazdıktan sonra neden Tudem in sitesine bakmıyorum diye düşündüm ve aşağıda linklerini verdiğim iki güzel haberle karşılaştım.

Birinci haber; 4. kitap yakında geliyormuş. Ayrıca 2 sene önce İstanbul'u ziyaret eden serinin yazar-çizeri Kazu Kibusihi'nin bu ziyaretinin etkilerini 4. kitapta görebileceğimizi belirtiyorlar.

http://www.tudem.com/default.aspx?tabid=246

İkinci haber de Bedri Rahmi Eyüpoğlu ile ilgili hazırlanan orijinal bir çizgi roman.

http://www.tudem.com/default.aspx?tabid=247