Tılsım - Desen (9 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan pizagor, 17 Ocak, 2010, 23:50:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 16 Kasım, 2012, 17:07:27
Birinci haber; 4. kitap yakında geliyormuş.

Süper haber.

İşte araştırmacı gazetecilik.

alan ford

Tudem elini biraz çabuk tutsa , Kibuishi 5. kitabın da müjdesini vermiş çünkü. Bu arada bende akşamdan beri elimden bırakamadım. İlk iki kitap bitti. 3. cildi bitirmeden uyumam. Yarın  Tudem 4. kitabı yayınlasın :P

Bu arada Kibuishi'nin sitesi için : http://boltcity.com/
  Kibuishi ile yapılmış bir ropörtaj için : http://www.oynakbeyi.com/post/458687277/kazukibuishi 

Adam daha 32 yaşındaymış yahu. Tebrik ediyorum kendisini
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

4. sayı çıkmış, ama ben kadıköyde göremedim. Dağıtıma verilmedi mi ?

HayalGücü

Tilsimda ana karakterimiz Emily ve Navin'in anneleri ile birlikte yeni taşındıkları büyükbüyükbabalarından kalma eski evine taşınmaları ve evin bodrumundan diğer evrene geçmeleriyle tılsım evreninin macerası başlıyor.
Fakat bu evren geçisi 2 türlü oluyor.
Birincisi kitaptaki karakter, ikincisi kitabı okuyanlar.

Fakat bir eksi yönü, herkese hitap etsede çocuklara daha fazla hitap etmesi.

HacıGeraltEmmi

İlk iki kitabı bitirdim. Mükemmel bir eser. Karakterler öylesine güzel kurgulanmış, hikaye ile çizimler öyle güzel bütünleşmiş ve renklendirmesi öyle nefis yapılmış ki okuduğunuzu kurmacadan ziyade gerçekmiş gibi benimsiyorsunuz. Kareler film sahneleri gibi dinamik, gereksiz bir kelime ve diyalog yok içinde.

Yayıncısını ayrıca tebrik etmek lazım; 200 sayfa, kuşe kağıt, renkli baskılı kitabın etiket fiyatı 15 TL, piyasadaki çoğu kitaba göre bedava sayılır.

Yalnız çevirirken niye bozuk Türkçe (değil yerine "diil" olacak yerine "olucak" vs.) kullandıklarını anlayamadım desem ::)

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 05 Temmuz, 2013, 00:29:16
.....................................................
Yalnız çevirirken niye bozuk Türkçe (değil yerine "diil" olacak yerine "olucak" vs.) kullandıklarını anlayamadım desem ::)

Belki, bu işte mixerimiz Güneş in parmağı vardır.  :D
Darkwood Sakinleri..

lemazmatik

Alıntı yapılan: designer73 - 05 Temmuz, 2013, 00:29:16

ilk cildin ortalarındayken rafa kaldırıp aylardır (belki yıl  ??? ) dokunmama sebebim  :(

Ahmet Oktay

V

"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pikofarad

Şimdi bir kez daha farkettim ki, daha bilmediğim ne güzellikler öğreneceğim. :) Bu seri ilgimi çekti.

tommikser

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

5. sayıyı yeni aldık. Bunu da tez elden basarlar inşallah. Müstesna  bir seri.
"İstemem,eksik olsun.."