Tılsım - Desen (9 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan pizagor, 17 Ocak, 2010, 23:50:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Yaptığım araştırmalara göre 7. cilt 2016'da çıkacakmış ve serinin toplamda 9 cilt olması planlanıyormuş :)

hanac

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 24 Ocak, 2015, 20:15:16
Yaptığım araştırmalara göre 7. cilt 2016'da çıkacakmış ve serinin toplamda 9 cilt olması planlanıyormuş :)

Bu güzel bilgi için çok teşekkürler.

Ahmet Oktay

V

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Bir ay olmadı daha ilk beş kitabı yeniden okuyalı. Hemen edineyim bunu da...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

nicholaihel

Nicedir kitapçılarda elime alır alır bırakırım. Erişkin yaş okurları bu seri için (spoiler olmaksızın) ne dersiniz?

hanac

Alıntı yapılan: nicholaihel - 28 Eylül, 2015, 21:56:10
Nicedir kitapçılarda elime alır alır bırakırım. Erişkin yaş okurları bu seri için (spoiler olmaksızın) ne dersiniz?

Al al al, kesinlikle bayılacaksın.

ercoktay

Alıntı yapılan: hanac - 28 Eylül, 2015, 22:15:02
Al al al, kesinlikle bayılacaksın.

Hasan'ın herkese Tılsım aldırma kararlılığı devam ediyor :) Ben de daha almadım.

nicholaihel

Nihayet aldım. İlk cildin kapağında 3. baskı ibaresi bulunuyordu. Maşallah.

Birinci baskı: Nisan 2009 (3000 adet)
İkinci baskı: Aralık 2010 (3000 adet)
Üçüncü baskı: Şubat 2016 (2000 adet)

Toplam rakam gayet iyi, değil mi? Henüz başladım bakalım nasıl gidecek, göreceğiz.

Mrtekin

Rakamlar çok çok iyi. Derinden gitmiş...
They drew first blood...

memospinoz

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 24 Ocak, 2015, 20:15:16

23 Şubat 2016'da 7. cilt çıkmış.

https://www.amazon.com/Firelight-Amulet-7-Kazu-Kibuishi/dp/0545433169/ref=la_B001HCU3NE_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1480836505&sr=1-2

Bu da sitesi:
http://www.scholastic.com/amulet/

Bu arada bu çizgi roman "Manga" başlığı altında yer almış. Bir Japon-Amerikalı tarafından yazılıp çizilmesine rağmen aslında bir manga değil bir "graphic novel" olarak geçiyor. "Amerimanga" desek o da değil sadece fantastik öğeler içeren ve çocuklar için yazılmış bir "grafik roman" serisi.

Bu serinin film veya film serisi olarak sinemaya uyarlanması da düşünülmekteymiş.
http://deadline.com/2016/06/aron-coleite-amulet-tapped-by-fox-to-adapt-iconic-japanese-graphic-novel-1201775728/

memospinoz

Serinin bekleyenlerine müjdeli haberi vereyim. 7. kitap Ocak 2017'de raflarda olacakmış.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: memospinoz - 04 Aralık, 2016, 12:55:08
Serinin bekleyenlerine müjdeli haberi vereyim. 7. kitap Ocak 2017'de raflarda olacakmış.

İşte gerçek müjde! Teşekkürler.

darbove

Melez bir manga olarak rafımda set olarak bulundurmak istediğim yayın.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

nicholaihel

İlk iki cildi okudum. Açıkçası çizimlerin daha iyi olacağını umuyordum. Yine de çocuklara yönelik işlere has bir rahatlatıcılığı var. Sert ciltlerin arasına serpiştirmelik.

Çocuklara ve gençlere daha fazla hitap eden bu eserde "edicem, olmıycak, olucaz, diil, anlıycaksın" gibi konuşma dili yuvarlamalarının yazıya dökülerek kullanıldığını gördüm ki bu beni rahatsız etti. İnternet ve sosyal medya ile zaten fazlasıyla yara alan dil bilgisinin kitapta, hem de kitlesi öğrenen yaş olan bir kitapta tercih edilmesini yadırgadığımı eklemeliyim.