Tılsım - Desen (9 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan pizagor, 17 Ocak, 2010, 23:50:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

altay1944

"edicem, olmıycak, olucaz, diil, anlıycaksın"   böylesi bir tercüme ve balonlama var ise kesinlikle almam...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: altay1944 - 04 Ocak, 2017, 14:00:42
"edicem, olmıycak, olucaz, diil, anlıycaksın"   böylesi bir tercüme ve balonlama var ise kesinlikle almam...

İlk okuduğumda aynısını düşünmüştüm. Ama okudukça "orjinalindeki gibi günlük konuşma şeklini bize uyarlamışlar mıdır acaba?" diye düşünmeden edemedim.
Her halükarda severek okuyorum, çok iyi bir seri bence. Yeni cildi sabırsızlıkla bekliyorum :)

darbove

gendeki çeviri de öyleydi. ben sempatik bulmuştum. Türkçe çevrilip TL üzerinden ucuza aldığımız sürece şikayet etmem. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nightrain

Tamamlanmış sanırım? Goodreads'da 7 kitap gözüküyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Ocak, 2017, 16:00:21
Tamamlanmış sanırım? Goodreads'da 7 kitap gözüküyor.

Orijinalde de 7 cilt şu ana kadar çıktı. Yazar serinin 9 ciltte tamamlanacağını duyurdu.

darbove

bu arada yanlış bilmiyorsam. Desenle tudem bağlantılıydı. Umarım yalın ayak geni devam ettirirler.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

Japon asıllı Amerikalı çizgi roman sanatçısı Kazu Kibuishi'nin, yayımlandığı günden bu yana milyonlarca çizgi roman severi peşinden sürükleyen "Tılsım" serisinin yedinci halkası Saklı Hafızaların Peşinde kitabında, Emily ve dostlarını okyanusun derinliklerinde, tehlikelerle dolu bir yolculuk bekliyor.

"Geçmiş bize mücadeleyi kaybedeceğinizi gösteriyor. Kaybedeceksiniz çünkü güçlü değil zayıf yanlarınız için seçildiniz."

Uzun süre New York Times En Çok Satanlar Listesinde yer almayı başaran "Tılsım" dizisinin bu en son serüveninde, Emily, Trellis ve Vigo kayıp hafızalara erişebilmek umuduyla okyanusun dibinde gizlenmiş olan Algos Adası'na doğru yol alırlar. Tehlikelerle dolu bu yolculuk Emily'nin geçmişiyle yüzleşmesine ve kontrolünü yitirmesine sebep olur. Babasını kaybettiği o feci kazayı tekrardan yaşamak zorunda kalan Emily, buna neden olan kişiye karşı duyduğu öfkeyi bir intikam oyununa dönüştürür. Bu sırada, Navin ve ekibi direnişin üssü olarak da bilinen Alledia'ya ulaşır. Vakit, Elf Kralı ve ordusuna karşı saldırıya geçme vaktidir. Bu yolda emin adımlarla ilerlerken hepsinin aklında tek bir düşünce vardır: "Sorgulamadan uyulan bütün emirler sonumuzu getirebilir". O zaman tek yol taarruz!..

Özgün hikayesi, sinematografik çizimleri ve sürükleyici temposuyla çizgi roman sanatına yeni bir boyut kazandıran "Tılsım" serisi her yeni macerasında hayran sayısını arttırmayı başarırken çizgi roman dünyasındaki varlığını da efsaneleştiriyor.

Sayfa Sayısı: 208
Etiket Fiyatı: 23 TL
Boyut: 15x21 cm

memospinoz

8. kitap "Süpernova", Kasım 2018'de çıkıyor.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: memospinoz - 14 Ekim, 2018, 21:57:17
8. kitap "Süpernova", Kasım 2018'de çıkıyor.

Süper. Yazar, planlarda değişiklik yapmadıysa 9. kitapla bitirecekti. Okumak için bitmesini bekliyorum.

dean

Tılsım efsanesinin tamamlanmasına bir kala, nefesler tutuluyor...

Kazu Kibuishi'nin, bugüne kadar 16 dilde yayımlanan "Tılsım" serisinin sekizinci halkası Süpernova, ABD ile eşzamanlı olarak Türkiyeli hayranlarıyla buluşuyor.

8 yaş ve üzerindeki çizgi roman severlerin ellerinden bırakamadıkları "Tılsım" efsanesinin bu en yeni serüveni; uzayın derinliklerinde, iyiyle kötünün amansız mücadelesini yine eşi benzeri görülmemiş bir fantastik maceraya dönüştürüyor.

Yayımlandığı günden bu yana milyonlarca okuru peşinden sürükleyen, uzun süre New York Times çoksatanlar listesinin zirvesinde yer alan "Tılsım" serisi, aynı zamanda pek çok ödülün de sahibi.

Dokuz kitaplık serinin tamamlanmasına bir kala, Emily ve dostlarının başı yine büyük dertlere giriyor. Emily, Ses'in etkisinden kurtulmak için çabalarken Prens Trellis kendi halkına söz geçirmeye çalışıyor. Elf Kralı'nın ve Elf ordusunun hain planı işe yaramayınca, Direniş gücünü koruyup toparlanmayı başarıyor. Büyük savaş yaklaşırken, kötülüğü yenmek her zamankinden çok daha güçleşiyor...

Özgün tiplemeleri, sinematografik çizimleri ve sürükleyici temposuyla fark yaratan "Tılsım" serisi, büyülü ormanlar, sıradışı yaratıklar, konuşan bilge ağaçlarla bezeli büyülü hikâyesinin satır aralarında; iktidar, bilinç ve mücadele ile ilgili önemli paylaşımlarda bulunuyor.

Desen okurlarının, Türkiye'de gerçekleştirdiği atölye çalışmalarında bizzat tanışma fırsatı yakaladığı Kazu Kibuishi'nin hayat verdiği "Tılsım" serisi, her yeni macerasında hayran sayısını artırmayı başarırken çizgi roman dünyasındaki varlığını da efsaneleştiriyor.

"Bazı İnsanlar, korktukları ya da anlamadıkları şeyler yüzünden her şeyi yapabilir..."

"Aksiyon dolu macera serisi, heyecan verici bir hızla ilerliyor... Biraz fantezi ve biraz manga. Bu kitap okura çok şey vadediyor."

-Booklist

Sayfa Sayısı: 208
Etiket Fiyatı: 37 TL

Ahmet Oktay

pizagor

Dokuzuncu kitap Dalgaların Hakimi yakında!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Tılsım Cilt 9

Tılsım efsanesinde büyük final!

Kazu Kibuishi'nin, 21 dilde yayımlanan "Tılsım" serisinin dokuzuncu ve son halkası Dalgaların Hâkimi Emily, Navin ve arkadaşlarını epik bir yolculuğa çıkararak hafızlara kazınacak bir hikâyeyle okurlarına veda ediyor.

7 yıllık titiz bir çalışmanın ürünü olan kitap, gizemli şehirlerden okyanusun derinliklerine uzanan tehlikelerle dolu bir maceraya açılıyor.

Hayao Miyazaki'nin eserleriyle yarışacak nitelikteki çizimleriyle eşine az rastlanır bir fantastik evren sunan "Tılsım" serisi, aylar boyunca New York Times çoksatanlar listesinin zirvesinde yer almış ve pek çok ödüle değer görülmüştü.

Serinin son serüveninde; Ikol'le yüzleşmesinin ardından Emily nihayet taşın gücünü ve Alledia'yı gölgelerden korumak için ne yapması gerektiğini anlamıştır. Annesi ve Navin'e yardım etmek için Typhon'a giderken, Prens Trellis de vatandaşlarını kurtarmak ve kralın yokluğunda gücü ele geçiren sahtekârla yüzleşmek için Elf Krallığı'na geri dönmektedir. Karanlığın tehdidi tüm Taşmuhafızlarını yakından takip ederken onu yenmek ve hayatta kalmak için hem yeni dostların hem de eski düşmanların gücü gerekecektir.

Özgün tiplemeleri, sinematografik çizimleri ve sürükleyici temposuyla hem çocuk hem de yetişkin çizgi severlerin hayranlığını kazanan "Tılsım" kitapları büyülü ormanlar, sıradışı yaratıklar, konuşan bilge ağaçlarla çevrelenmiş destansı hikâyesinin satır aralarında iktidar, bilinç ve mücadele ile ilgili önemli söylemlerde de bulunuyor.

Tılsım serüvenine muhteşem bir finalle son noktayı koyan Kazu Kibusihi serinin ilk kitabının yayımlandığı 2008'den günümüze kendi okurunu yetiştirmeyi başararak çizgi roman dünyasındaki varlığını da efsaneleştirmiş oluyor.

"Aksiyon dolu macera serisi, heyecan verici bir hızla ilerliyor... Biraz fantezi ve biraz manga. Bu kitap okura çok şey vadediyor."
Booklist

Yayın Tarihi: Mart 2024
Sayfa Sayısı: 256
Etiket Fiyatı: 299 ₺