Kadınlar neden çizgiroman okumaz?

Başlatan pizagor, 30 Temmuz, 2010, 19:22:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Siz ne diyorsunuz JuDa, Metin Üstündag'in en büyük hayrani benim, öyle önünde saygi durusuna geçerimle birinciligi size veremem kusura bakmayin:)
Öyle kiz kismi ne anlar Metin Üstündag'dan diye aklinizdan geçiriyorsaniz yaniliyorsunuz sevgili çizgi romanci... Karsinizda Metin Üstündag'in külliyatini yutmus biri var
haberiniz olsun ;)

Ben bizim köyden kaç kere Istanbul'daki sahaflara gittim biliyor musunuz eski kitaplarini bulabilmek için. Zemheri'sini, Longadank'ini, Kalk Gidelim Defteri.. Kimse bilmez bu kitaplarini..
Tentürdiyot... Al bas yarana.. Of! nasil acitir anlatamam... Orhan Veli'lemeler... Ya Denemeyenler... Oy oy oy! Acitan kitaplar...

Durun ben size Metin Üstündag'in Denemeyenler adli kitabindan bir alinti yapayim.. Yazmak üzerine siir tadinda bir yazisidir bu.. Bakin söyle:

ben bu gece dünya'nin ve hayat'in
ve her sey'in sirrina ersem...
ve yazmasam...
kimsenin haberi olmaz..
benim bile..
ama animsadigim her seyi yaziyorum..
dünyanin, hayatin, insanlarin,
her sey'in ve herkesin
ben'deki izlerini...
hiç bir karsilik beklemeden...
sadece ve sadece, tek yapabildigim
bu oldugu için...
sedece ve sadece
en çok yazarken kendimi
çok iyi, çok güzel, çok yakisikli
ve çok insan hissettigim için

Yaa... Ne sahane söylemis degil mi? Böyleyken böyle.... Durun gene Metin Üstündag ile son vereyim sözlerime.. Bayilirim mesela bu cümlelerine...

"Ben burada'yim.. bunu yazdim.. sen de varsin, okudun.. ne güsel.. eyoo!" karamba karambitaaa!

V

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 29 Kasım, 2010, 22:42:03
Siz ne diyorsunuz JuDa, Metin Üstündag'in en büyük hayrani benim, öyle önünde saygi durusuna geçerimle birinciligi size veremem kusura bakmayin:)
Öyle kiz kismi ne anlar Metin Üstündag'dan diye aklinizdan geçiriyorsaniz yaniliyorsunuz sevgili çizgi romanci... Karsinizda Metin Üstündag'in külliyatini yutmus biri var
haberiniz olsun ;)

Kitaplariyla,mizah dergileriyle o külliyatin kütüphanemin bas kösesinde oldugunu bilesiniz. "Denemeyenler" Met-Üst hayranlari için bir anayasadir.
Artik sizinle birlikte "Altin Madalyon Met-Üst Fanlari" gurununu kurariz insallah.
Tüm eserlerini "TV, Sinema, Edebiyat" bölümümüzde tanitmaya baslayacagim ben. Katkilarinizi bekliyorun.

"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Inanmiyorum. Bu saydiklarimin hepsi mi var? bende eksikler var :'( Çok fena...

Simdi bir mahur beste çaldirip, müjganla beni aglatacaksiniz...  Rica edecegim...Buyrunuz okuyunuz o zaman...

http://hayalkahvem.blogspot.com/2010/08/o-mahur-beste-calar-mujganla-ben.html

V

Blog hayli eglenceli,bi çirpida yarisini okumusturum :)
Harbi o sari kurdelali,fiyonklu Zagor baltasini çantanizda tasiyor musunuz? :D

http://hayalkahvem.blogspot.com/2010/11/kz-zagor-baltas.html

"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Günaydin JuDa,

Kiz Zagor Baltasinin kurdelasinin rengi o günkü kiyafetime göre degisiyor  ;)

Misal bugün mavi ;D

Ama son yaptigim Kiz Zagor Baltasini hocam Sitki Siyril mutlaka birinin kafasina eklestirerek test etmemi istiyor.
Durun bakalim... Neler olacak görecegiz  ???

V

Artik kanaatim odur ki "kadinlar çizgi roman okumamali!"Bos bulunup adres sorma gafletinde bulundugunuz bir bayan niyetinizi yanlis anlayip, çantasindan çikarttigi pembe fiyonklarla süsledigi Zagor baltasiyla ataga geçip bingildaginizi gevretmeye kalkabilir hani.Bir de bu bayanin Thor hayrani oldugunu düsünelim.Balyoz bu alimallah.(Tahtaya vuralim lütfen)  ;D
"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Yaniliyorsunuz JaDa, çizgi roman okuyan kizlar karsisindakinin niyetini çok iyi anlar... O kadar çok macera okumustur ki, sanilanin aksine çizgi roman okuyan kizlar siddet sevmez..

"Çizgi romanlarda, kahraman çok zorunlu olmadikça, kimseyi öldürmez." ya bu nedenle "çizgi roman okuyan kizlar" da zorunlu olmadikça kimsenin kafasina Zagor Baltasi ya da Thor Balyozu eklestirmez...  Hele adres soracak birisi... Sordugu yere kadar götürür vallahi.. Korkmaz ki basima ne gelecek diye... Bilir çizgi romanlardaki tüm dögüs tekniklerini çünkü.. Zorunlu kalirsa yani:)

Çizgi roman okuyan kizlar "Dürüstlük, insan haklari gibi kavramlari önceligi alir." Erkeklerin haklarini kendi hakllari gibi korurlar:))

Siz çizgi roman okumayan kizlardan korkmayin JaDa... En son zarar verecek kisilerdir "çizgi roman okuyan kizlar"...

Hayal Kahvem

Son cümlemi düzeltiyorum:)

Siz çizgi roman OKUYAN kizlardan korkmayin JaDa... En son zarar verecek kisilerdir "çizgi roman okuyan kizlar"...

V

Ikna oldum efem.Hatta bence dizi ve filmlerimize replik olarak bile girmeli bu vurgulariniz."Senin annen bir melekti yavrucugum,çizgi roman okurdu kendisi" gibi.. :-X
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Bu atismayi keyifle takip ediyorum... En çok da sevgili Hayal Kahvem ablamin Judas'i önce JuDa, sonra JaDa yapmasina gülüyorum. Chewbacca'ya dogru gidiyoruz :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Bu arada metamorfoz mu geçiriyorum ne?Juda,Jada..Caniniz sagolsu emi.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

V

Vildan hanim,sizinle ugrasmaya bu forumda ki hiç bir erkegin gücü yetmez kanaatindeyim."Forumumuzda Vildan Hanim 10 kaplan gücündedir." diye bir efsane hizla yayilmaktadir zira.Forumun erkek üyeleri olarak Vildan'in baltasi"ndan korkan biz erkek üyeler forumu size birakip kaçmaya karar verdik zaten.Kadinlar çizgi roman okumakla kalmaz,ihtilal bilem yaparlar.Hem "5 Kasim'i unutmayalim;ihaneti ve baskaldiriyi." :-X
"İstemem,eksik olsun.."

V

"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

JuDa, ellerinze saglik. Nefis bir yazi olmus. Ama  gördünüz mü herkes nasil farkli okuyor ve yaziyor filmi degil mi?
Vendetta 'yi siz de seviyorsunuz ben de... Ama nasil farkli yönlerden bakiyoruz. Güzel olan da bu iste...

Peki Figt Club demissiniz ya bir de benden okuyun bakalim Dövüs Kulübünü... Bakin söyle:

http://hayalkahvem.blogspot.com/2010/04/benin-benle-kavgas.html

yada böyle...

http://hayalkahvem.blogspot.com/2010/11/insan-kalma-degil-insan-olma-calsmalarm.html

yaa.. böyleyken böyle  :D

pizagor

Konuyu açarken oran 1:26 imiş, şimdiyse 1:53. Benim makina mühendisliği fakültesinin oranını tutturmuşuz :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...