AĞUSTOS 2010..

Başlatan V, 31 Temmuz, 2010, 10:06:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

OGLAK YAYINCILIK

Tex Altin Seri Sayi:87-Yuma!

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Bugün üç yere sordum daha çıkmadı dediler. Nerden bulabilirim?
   Yanliş hatırlamıyorsam bunları da Milliyet yayınlamıştı

rumar80

Agatha Christie'den bahsediyorum

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Ağustos, 2010, 14:24:17
Agatha Christie'den bahsediyorum

Bazen internet satisini erken baslatiyorlar.

Demek ki kitapçilara henüz dagitilmadi.

V

1001 ROMAN:

Pis Isler

"Italya'da  böyle bir kitap yapilmadi.Daha iyileri ve daha kötüleri vardi ama hiçbiri bunun kadar siddet dolu,
arsiz ve kaba degildi".....

Bu sözler ünlü italyan çizgi roman ustasi Tito Faraci'ye ait.Tarantino,Sin City,Frank Miller isimleri ilginizi
çekiyor ise bu kitabi da bir solukta okuyacaksiniz demektir.
         (Tanitim Bülteninden)

"İstemem,eksik olsun.."

V

EVEREST YAYINLARI:

BESIR'LE VALS

En Iyi Yabanci Film dalinda Oscar'a aday gösterilen, ayni dalda Golden Globes kazanan ünlü animasyon Besir'le Vals simdi de çizgi roman olarak okurlarla bulusuyor!

Eylül 1982'de bir gece, Israilli askerler çevreyi kontrol altinda tutarken Hiristiyan falanjistler Sabra ve Satilla Mülteci Kamplarina girip yüzlerce Filistinliyi katlettiler. Ari Folman bu Israilli askerlerden biriydi, ama 20 yildan uzun bir süre boyunca ne o geceyi, ne de öncesinde yasananlari hatirlayabildi.

Katliam sirasinda ne yapiyordu? Besir'le Vals, Folman'in bu korkutucu soruya cevap arayisini ustalikla isliyor. Etkileyici çizgileriyle bellegin degisken dogasini ve savasin ise yaramazligini vurgulayan Besir'le Vals, güncelligini hâlâ koruyan Filistin sorununa çarpici bir bakis açisiyla yaklasan bir basyapit.

"İstemem,eksik olsun.."

V

Animasyonu geçen yil izlemistim.Savas ve varolus

gerçeginin sorgulandigi animasyon ,benzersiz kurgusuyla

bir basyapit bence..

Çizgi romanini yayinladigi için Everest Yayinlari'ni tebrik etmek lazim..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Altin Klasik Tex Sayi: 8

Kara Çakal - Oldpawnee Bill - Yesil Tepe - Ölüm Karanlikta Bekliyor

Bu kapaktaki Kandraks'a benziyor.

Zagor dan sonra (veya önce) Teks'e de mi bulasiyor ?

BAHADIR

Alıntı yapılan: judas2099 - 06 Ağustos, 2010, 23:45:55

EVEREST YAYINLARI:

BESIR'LE VALS

En Iyi Yabanci Film dalinda Oscar'a aday gösterilen, ayni dalda Golden Globes kazanan ünlü animasyon Besir'le Vals simdi de çizgi roman olarak okurlarla bulusuyor!

Eylül 1982'de bir gece, Israilli askerler çevreyi kontrol altinda tutarken Hiristiyan falanjistler Sabra ve Satilla Mülteci Kamplarina girip yüzlerce Filistinliyi katlettiler. Ari Folman bu Israilli askerlerden biriydi, ama 20 yildan uzun bir süre boyunca ne o geceyi, ne de öncesinde yasananlari hatirlayabildi.

Katliam sirasinda ne yapiyordu? Besir'le Vals, Folman'in bu korkutucu soruya cevap arayisini ustalikla isliyor. Etkileyici çizgileriyle bellegin degisken dogasini ve savasin ise yaramazligini vurgulayan Besir'le Vals, güncelligini hâlâ koruyan Filistin sorununa çarpici bir bakis açisiyla yaklasan bir basyapit.

Everest yayinlarina su ana kadar hiç bulasmamistim...Bu kadar yayin bollugu içinde ayricaligi olmayan ve okumayip rafa kaldiracagim yayinlari almama kararimi uyguluyordum ama kapagiyla bile beni etkileyen bu yayin alinmayi galiba hakediyor...Ilk firsat da okumak lazim...

Pis Isler zaten alincakta NTV Polisiye klasiklerinde 2. görmeden 3.çikmis...Birakin almayi neyin çikip neyin çikmadigini takip etmek bile zorlasti...Eskiden daha mi iyiydi acaba...Ayin kaçinda bayiye yada kitapçiya ne gelecegini bilirdin hiç olmazsa...Beklemenin de ayri bir keyfi vardi...

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

OGLAK YAYINCILIK:

Aylik Tex Sayi 123:Kizil Kurtlar

"İstemem,eksik olsun.."

V

1001 ROMAN:

Billy The Kid:Ölmeyen Kin

Serimizin ikinci kitabi, bu kez sizi vahsi batinin acimasiz ortamina davet ediyoruz. Siradan bir bati degil bu sefer her yer Zombiler ile kapli. Acimasiz bir haydut olan efsanevi Billy The Kid de Pat Garret tarafindan öldürüldükten sonra tekrar Zombi olarak dünya'ya gelmis. Yine Pat Garret pesinde ve bu sefer acimasiz sert asklar, tutku ve pismanliklar ile dolu yeni nesil Italyan çizgi romaninin en güzel örneklerinden biri. Keyif ile okumalar. (Tanitim Bülteninden)

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

1001 ROMAN:

ZIGZAGOR

Ilginç bir Zagor taslamasi.

Format ve içerigi ile gerçek bir ilk.

Ayni zamanda Italyan çizgi roman üreticilerinin hosgörüsünü gösteren bir yayin.

Yillarin yipratamadigi Zagor bu kez farkli bir biçimde bizlerle birlikte.

Oldukça eglenceli ve komik. Çizeri Marcello Tanonelli eski bir Zagor ve Bonelli yazar ve çizeri.

Tanitim Bülteninden

Etiket Fiyati: 10 TL

96 sayfa, 11 x 22 cm

V

AGORA KITAPLIGI:

Yeni Baslayanlar Için Lenin

Rus Devrimi'ni anlamak için en anahtar figür tabii ki Lenin'dir. Lenin'in rüyasi, dünyanin ilk sosyalist devletinin kurulup yaratilmasiydi. Ne yazik ki bu rüyanin ömrü çok uzun sürmedi, Stalin'in 1929'da mutlak iktidari ele geçirisiyle birlikte kâbusa dönmekten kurtulamadi.

"Lenin, Marksist teoriyi muazzam derecede genis ve kalabalik, karmasik ve geri bir ülke olan Rusya'nn pratik gerçekliklerine uyarlamasini bilmis, avangard bir devrimciydi. Peki, Stalin'in rejimine giden yolu dösemenin sorumlulugunu da esas olarak ona yüklemek mi gerekir? Okurlar bunun degerlendirmesini kendileri yapacaklar. Bu kitapta Lenin'in devrimci hayati, bir tasra sehrinde baslayip Rus Devrimi'nin mimari olmaya giden müthis serüveni adim adim izlenerek anlatilmakta ve dahice bir yetenekle yeralti örgütlenmesinde ne kadar basarili oldugu üzerinde özellikle durulmakta; dolayisiyla, Lenin'in kitleler içinde bir devrimci önder olmanin en etkili halkasi olarak benimsedigi devrimci faaliyet stratejileriyle beraber resmedilmektedir."
(Tanitim Bülteninden)
"İstemem,eksik olsun.."