Conan Klasik Maceralar Dizisinin Devamı Gelsin Artık…

Başlatan Kagan, 02 Ağustos, 2010, 16:20:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Marmara'nın niyeti vardı ama telifler Lal'de olunca ve devam edeceklerini söyleyince geri adım attılar. Bence de yayınlansın artık. Düzgün düzgün renkli bir serimiz olur.
   Bu arada birileri de Chronicles of Kull (4-5 cilt) ve chronicles of King Conan'a (şimdilik iki cilt) el atsa ya

yalcinerol345

Belki yeri değil ama Lal'in yayınlayıp sonra bıraktığı Renkli Conan The Barbarıan serisinin de yayınlanma ihtimali var mı?

darkwood

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 05 Kasım, 2011, 19:43:54
Belki yeri değil ama Lal'in yayınlayıp sonra bıraktığı Renkli Conan The Barbarıan serisinin de yayınlanma ihtimali var mı?

Bildiğim kadarı ile The Barbarian serisi 6 ciltte tamamlandı.

Lal'in 10.ciltte yarım bıraktığı Renkli Klasik seri "The Chronicles Of Conan" ise yurt dışında yayınlanmaya devam ediyor.  En son çıkmış olan 22.cilt kapağı aşağıda. Yarım kalan bu güzel serinin devamının gelmesini ise uzun zamandır bekliyoruz.  :(

Darkwood Sakinleri..

Tuco Ramirez

Bizde 10. sayıda kalan bu serinin yayınına devam etmesini bende çok isterim. En azından 2 sayı daha çıksaydı Belitli maceralar tamamlanarak 100 sayıya ulaşacaktık.

alan ford

Bir yanda satmadığı için yarıda bırakılan bir seri , diğer tarafta ikinci baskıya giden Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı. Gerçekten ilginç. Evrende varolan hemen her formatta basılmış bu topraklarda Conan. Hemen hepsinde de iyi satmış. Ama bu klasik maceralar satmadı demekki. Ya da lal 'in beklentilerini karşılayamadı.

Birde keşke BCVK formatında , siyah beyaz Barbar Conan da yayınlansa.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Alıntı yapılan: alan ford - 05 Kasım, 2011, 22:08:30
Bir yanda satmadığı için yarıda bırakılan bir seri , diğer tarafta ikinci baskıya giden Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı. Gerçekten ilginç. Evrende varolan hemen her formatta basılmış bu topraklarda Conan. Hemen hepsinde de iyi satmış. Ama bu klasik maceralar satmadı demekki. Ya da lal 'in beklentilerini karşılayamadı.

Birde keşke BCVK formatında , siyah beyaz Barbar Conan da yayınlansa.

BCVK nedir acaba, bilmiyorum merak ettim :D
Crom! Ölüleri Say...

drfuhrer

barbar conan'ın vahşi kılıcı...
dikkat:conan c ile yani orjinal dilinde,diğerleri türkçe yazılıyor ;D
sevgili güneşin dediği gibi:''şimdi sevmek zamanı,imla hataları önemli değil ;)

alan ford

Bunun imla hatası olduğunu düşünmüyorum. Türkçe' de yazılı olmasa da genel kural latin alfabesini kullanan dillerden gelen özel isimler yazıldığı gibi , diğer alfabelerden gelen özel isimler okunduğu gibi yazılır. Gerçi kesin bir kural değil bu sevgili Güneş de mualiflerinden.  Yine de benim uyduğum bir kural. Zaten kitabın Türkçe baskısının adı da tam böyle ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

SSOC demeye alışmışız BCVK'ı farklı geldi biran :)
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Ben imla hataları çok yapan biri olabilirim ama acaip derecede  Türkçeci olduğumu söyleyebilirim.İsimler özelde olsa Türkçe okunduğu gibi yazılır.Kendi dilini yüceltmek isteyen kimse farklı  yazmaz.Bana kalsa Konan bu şekilde yazılmalı.Nasıl Çiko'yu çiko yazıyorsak.Zaten dünyada en güzel dillerden olan dilimin yazımının en güzel yanı seslerin dilimizden çıktığı gibi yazılmasıdır.

Misal Almanca adamlar Barış yazmak isteseler kendi dillerinde baritsch yazarlar.Onların ş harfinin yazılışı tsch dır.Bizim dilimizde ağzımızdan Ş çıkınca tek harfde bunu sağlarız.Bir Alman bunun için dört harfi kullanmak zorundadır.

Diğer nedense arkadaş bu yabancı dilden geldiyse orjinali gibi yazılır aldatmacasıdır.Bu yalan sadece sömürgeleştirilmiş zihniyetler için geçerlidir.Kültürü sömürgeleşmiş toplum bunu bu şekilde düşünür.Zaten günümüz Türk toplumunda bu kültürel sömürgeleştirme açıkça görülür.En büyük kanallarımızdan birinin adı şov tv değil,show tv'dir.Fakat bunun yanlış olduğunu kimse düşünmez.Neyse ben dilimin fanatik taraftarı olarak fazla konuştum.Bence çok önemli bir şiir bu konuyu yeteri kadar özetliyor.Bu konuyu şiirle kapatayım.

TÜRKÇE KATINDA YAŞAMAK

Seslenir seni bana "sonsuz"
Der ki çoğal,
Der ki uzan mutluluğuna
Usun, iyiliğin, doğruluğun,
Bir bilinmeyenden bir bilinene dek
Türkçe, varolduğumuz..

Türkçe, nice desem seni,
Onca güzelim.
Görünmek, derinleşmek,
Dolmak;
Seni düşünürüm, düşünürüm, yarı karanlıklarda, dal,
Anlarım onca.

Bir bölü beş, bir bölü dokuz,
Bir bölü bin üç!
Ayrılık anlamların öylesine azar azar dağılır,
Ta doğudaki balık,
Duyar kokusunu
Ta batıdaki yoncanın.

Seslenir seni bana yakın uzak,
Yeryüzü mavisinden gökyüzü yeşiline,
Tutsak uluslar var ya, geceler boyu
Onlar için,
Yitik özgürlükler için,
Türkçe haykırmak..

O süre yaradılış dar iken
Düz iken, yassı iken,
Daha'lar,
Daha'lar,
Daha'lar daha'lara karışmış,
Sınırsızlığın getirmiş yarınları.

Konuşamaz iken, o yusyuvarlakta,
Diyemez iken,
Artısı eksisi almış götürmüş
Toprağın bitkilerden arta kalan sağlığını,
Sıcak uzun
Bir kişiler geleceğine.

Seslenir seni bana bir duru su,
İçinde masallar, uygarlıklar saklayan,
Eski ozanlar kazımış ilk yazıları ilk anıtlara,
Yankılanır
Alandan alana, uçsuz bucaksız,
Evrenden akınlarının uğultusu.

Ama bağışla beni, unutmuşum,
Yıldızını, güneşini, ayını, utanmadan..
Öyle köksüz günlerim gelmiş bozkır çadırlarında çırılçıplak,
Unutmuşum ana demesini bile,
Öykünmüşüm türküsünü ellerin,
Ağzıma bir kara düşmüş, bağışla beni.

İşte and içiyorum,
Bütün ölüler adına,
Bütün gençler, bütün doğacak çocuklar adına,
Varacağım deyişine gündüz gündüz,
Varacağım Tanrı'ya dek,
Soluğumda soluğun..

Seslenir seni bana "ova"m, "dağ"ım,
Nere gitsem bulur beni arınmış.
Bir çağ ki akar ötelere,
Bir ak.. ki yüce atalar, bir al.. ki ulu oğullar,
Türkçem, benim ses bayrağım...

Fazıl Hüsnü DAĞLARCA

( 1914 - 2008 )

drfuhrer

aslen arap olmama rağmen ve arap kültürüyle büyümeme rağmen;dünyanın en kaliteli dili türkçedir bana göre.iyi kullanıldığında,büyüleyicidir.doğru ses tonu,düzgün diksiyon ve kültürlü bir beyin bi araya geldi mi;kimse duramaz türkçe karşısında.türkçeyi,türk sanat müziğini,türk bayrağını çok seviyorum.ana dilim olan arapçadan bile daha fazla...o derece yani...

tommikser

Dostum Arapça oldukça sağlam bir dildir.Kendi dilim ne kadar güzelse Arapça'yı da o kadar seviyorum.

Arapça'nın zenginliği karşısında ise saygı ve sevgiyle eğildiğimi bilmeni isterim.İngilizce,Fransız vb diller gibi tırt değildir bizim dilimiz.

Hiç bir dilin Türk ve Arap dili kadar güçlü olabileceğini düşünmüyorum.Hatta Arapça çok daha güçlüdür.Bu kadar bilgi nereden dersen amcam yurt dışında ünlü bir Türkolog olunca az çok biliyor insan ;D

Ama benim dilim bilemiyorum.Bir Zeki Müren'den dinleyince insanı büyülemiyor mu sen söyle?Bir Attila İlhan'ın ağzından şiir dinleyince tekrar aşık olmuyor musun?Fazıl Hüsnü Dağlarca'dan şiir okuyunca İstanbul'a tekrar aşık olmuyor musun?

Dilimi gerçekten çok seviyorum.

drfuhrer

tüm söylediklerine katılıyorum sevgili güneş...senden ricam;zamanın olduğunda sacit onan'dan ben sana mecburum şiirini dinlemen.emin ol tekrar büyüleneceksin türkçenin tınısı karşısında.hem kendisi,hatırlar mısın bilmem ama çocukluğumuzun belgeseli olan'ipek yolu'nu seslendiren kişidir.neyse konu dağılmasın :D
kardeş kültürler sonuçta;her iki dil de umarım kıyamete kadar baki kalır yeryüzünde...ayrıca senin ve ailenin bayramını  kutluyorum;gece 00.00'ı geçtik :)

s.b

Lal Kitap şu sıralar atakta. Belki Conan'a kaldığı yerden devam eder.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN