Conan Klasik Maceralar Dizisinin Devamı Gelsin Artık…

Başlatan Kagan, 02 Ağustos, 2010, 16:20:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

En azından Belit'li maceraları bitirirse güzel olurdu. Ya da telifi bıraksa başka birileri bassa bari :-\

Ayrıca Marmara hardcoverları neden bu kadar geciktiriyor arkadaş? Zaten bir yıl beklemişiz bir cilti, bir de böyle bekliyoruz çıkacak diye >:(

Cantürk

En iyisi kendimizi olduğumuz gibi kabul etmektir.

Ne aşağılamalı ne abartmalı.

İngilizce, Fransızca tırt değildir.

Arapça ve Türkçe'nin tırt olmadığı gibi.

Özel isimler adı üstünde özeldir. Telaffuz zorluğuna yol açan bazı istisnai durumlar dışında kendi dilinde nasılsa öyle yazılır.

Ben 45 yaşındayım. Kibirin hiç  kimseye ve hiç bir kültüre hayır getirdiğini görmedim.

darkwood

Arkadaşlar dil bilgisi ile ilgili paylaşım aşağıdaki TV-Sinema-Edebiyat ve Çizgi Roman isimli bölüme taşınmıştır.

Bu konu içinde sadece Conan ile ilgili yazılarımıza devam edebilirsek memnun olurum.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=4057.0
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 06 Kasım, 2011, 20:02:21
En azından Belit'li maceraları bitirirse güzel olurdu. Ya da telifi bıraksa başka birileri bassa bari :-\

Ayrıca Marmara hardcoverları neden bu kadar geciktiriyor arkadaş? Zaten bir yıl beklemişiz bir cilti, bir de böyle bekliyoruz çıkacak diye >:(

Düzenli yayın çıkaran Lal yayınevinin Conan Klasik seriye devam etmesi açıkçası çok güzel olur. Uzun zamandır bu serinin devamını bekliyorum.

Lal yayınları Conan ın Klasik serisinin sadece 10 cildinin telefinimi satın aldı, yoksa tamamının telif hakkı ellerindemi?
Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşımız varsa ve burada paylaşırsa memnun olurum.
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Tam bilgim olmamakla beraber bir ara Marmara Çizgi Erdem bey "telif Lal'de olmasa ben yayınlardım" demişti diye hatırlıyorum.

Ayrıca konuyla alakasız tartışmayı başka başlığa taşıdığın için teşekkürler Mesut. ;)

kalidor

Lal tekrar yayınlarsa düzenli bir şekilde bu işi yapar. Marmara telifi aldığı takdirde yılda 1 tane zar zor yayınlayacağı için zaten hiç yayınlanmasın.
Crom! Ölüleri Say...

lemazmatik

Alıntı yapılan: kalidor - 07 Kasım, 2011, 17:13:02
Marmara telifi aldığı takdirde yılda 1 tane zar zor yayınlayacağı için zaten hiç yayınlanmasın.

Tam Marmara düzene giriyorken bu tarz cümleler hiç hoş olmuyor.  >:(

darkwood

Baskı kalitesini beğendiğimiz yayınları ile Marmara nın düzenli yayın yapmasını en fazla biz istiyoruz.
Yürüyen Ölüler dışında diğer kitaplarda bunu maalesef göremedik.
Yeni başlayan Spider Man seriside İlke nin katkıları ile umut ediyoruz düzenli bir seyir takip eder.
Diğer uzun süredir bekleyen yayınlarda biran önce yayınlanır.  ???
Darkwood Sakinleri..

superzagor

Conan ın yayınlanmasını bende isterim. Ama Konan şeklinde değil :) Sonuçta bu isim Türkçe değil ve özel isim olan bir şeyi Türkçeliştirmek bana saçma geliyor. X-men'i İks-men başlığıyla okumak sanırım hoş olmazdı.
Lal kitap gerçekten Türkiye'de en düzenli çizgi roman yayınlayan yayınevi ama Marmara Çizgi de son zamanlarda çizgi roman severleri özellikle Yürüyen Ölüler, X-men ve Spider-man ile oldukça sevindirmiş bir yayınevi. Ciltleri yayınlarken arayı makul sürede tutarak bizleri sevindiriyor.

kalidor

Alıntı yapılan: lemazmatik - 07 Kasım, 2011, 18:12:27
Marmara telifi aldığı takdirde yılda 1 tane zar zor yayınlayacağı için zaten hiç yayınlanmasın.

Marmara'nın düzeni Red Sonja'dan belli ;)
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 10 Kasım, 2011, 11:40:08
Alıntı yapılan: lemazmatik - 07 Kasım, 2011, 18:12:27

Marmara'nın düzeni Red Sonja'dan belli ;)

Geçen sene Red Sonja nın 2.sayısını fuardan satın aldığımda 3-4 ay içinde 3.sayısını çıkarmayı düşündüklerini söylemişlerdi. Yeni fuar zamanı geldi hala bekliyoruz.  :D
Fuar da bir süpriz görebilirmiyiz acaba?
Darkwood Sakinleri..

rumar80

tommikser

Yok göremeyeceksin hiç ümitlenme (çok mu gerçekci oldu).

tommikser