WOLVERINE

Başlatan michel, 03 Ağustos, 2010, 17:45:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Silvestri'nin güzelim çizgilerine kavusuyoruz yeniden...

Hep agir toplardan bahsediyoruz ama bazi çizerlerin de hakkini teslim etmeden olmaz...

Mesela Marc Silvestri...

Mesela Sal Buscema...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Fiyati çok uygun.

Almamak olmaz, tebrikler Gerekli Seyler.

gamlıbaykuş

Wolverine' i bugün aldim ve çok begendim. Baskisi çok iyi, kapak güzel seçilmis ayni zamanda kapak kabartma, fiyat da güzel daha ne diyelim devamini bekliyecegiz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kahramanlarsinemada

Açikçasi amacim yeni çikan süper kahraman çizgi romanlarini desteklemek ama bu kitabin baskisinin siyah beyaz oldugunu belirtmek isterim. Sanirim konu daha önce oldugu gibi yine fiyata gelecek:) Süper kahraman çizgi romanlarinin baskisinin renkli olmasi gerektigini düsünüyorum.

V

"Comic"ler bence de orjinalleri gibi renkli basilmalilar.Kagit kalitesi degistirilmeden renkli baski yapsalar
daha iyi olurmus..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Sunu atlamayalim arkadaslar: Henüz satinalmadim ama bu kitabin Esential Wolverine dizisine ait oldugunu düsünüyorum ve bildiginiz gibi 'Marvel Essentials' diye topluca adlandirilan yayinlarin tamami renklendirmeden yoksun...

Ayrica saman kagida basilan eskilerin Marvel ya da DC renkli fasiküllerini renklendirme açisindan çok da basarili bulmuyorum. Herhangi bir albeni yaratmadigi gibi aksine bende boyayla sivanmis hissi uyandiriyor...

BAHADIR

Tam yaziyordum Pizagor benden hizli davrandin...Evet bu serinin renkliside var.Ama bildigim kadari ile Arkabahçe seriye baslarken Essentiallerden basladigi için siyah beyaz yayinlaniyor.Ayrica yayinlanacak diger bir seri olan Silver Surfer'da Essential serisinden yayinlanacak...

V

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ağustos, 2010, 21:15:53

Ayrica saman kagida basilan eskilerin Marvel ya da DC renkli fasiküllerini renklendirme açisindan çok da basarili bulmuyorum. Herhangi bir albeni yaratmadigi gibi aksine bende boyayla sivanmis hissi uyandiriyor...

Elimde Alman Condor Yayinevinin bastigi Marvel'ler var.200 sayfa civari,renkli,cep boy,saman kagit.80'li,90'li yillara ait bu seriler
bizim gibi "comic" açligi çeken ve bu konuda geride kalmis okurlar için daha ekonomik ve pratik olacaktir.Kalite(boyut,kagit
kalitesi vs.) artinca maliyet artiyor ve çokta güçlü olmayan yayinevleri serilerin devamini getiremiyorlar malesef.Oysa ki Condor'un
edisyonu bizim Lal Kitap'in KM'leri gibi duruyor.Kalite az ama devamlilik açisindan yayinevi zorlanmaz kanaatimce.Kalite öncelikli
diyenler için Gerekli Seyler'in 75TL. lik Vampirella albümü tarzi özel kolleksiyonluk baskilar yapilabilir..

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: judas2099 - 04 Ağustos, 2010, 21:37:56
Elimde Alman Condor Yayinevinin bastigi Marvel'ler var.200 sayfa civari,renkli,cep boy,saman kagit.80'li,90'li yillara ait bu seriler
bizim gibi "comic" açligi çeken ve bu konuda geride kalmis okurlar için daha ekonomik ve pratik olacaktir.Kalite(boyut,kagit
kalitesi vs.) artinca maliyet artiyor ve çokta güçlü olmayan yayinevleri serilerin devamini getiremiyorlar malesef.Oysa ki Condor'un
edisyonu bizim Lal Kitap'in KM'leri gibi duruyor.Kalite az ama devamlilik açisindan yayinevi zorlanmaz kanaatimce.

Güzel öneri... Madem Fantastik Dörtlü örnek verilmis, meraklisi için bu serinin her yayin yili (yilda 12-16 fasikül ve bir de annual dedikleri yillik sayi ki bunlarin tamami 400 sayfa civari olacaktir) bir kalin albümde toplansa fena mi olur? Alfa'nin biraktigi yerden, hatta daha öncesinden baslasa... Bir nevi cep boy, renkli ya da renksiz, düsük kalite essential serisi yaratilsa...

Lami Tiryaki

Arka Bahçe'nin Essential X-Men ve Wolverine serisi siyah beyaz baskisi ve nahif konulariyla bende bir miktar fumetti etkisi yaratmisti. Zevkle okumustum. Dogrusu Wolverine'in ayni kivamda devam etmesi hosuma gidiyor. Renkli isteyenlerin de yine ben de Vampi tarzi kisitli sayida özel albümler yapilarak mutlu edilmeleri taraftariyim.  Eger renkli basilacaksa da yagli kagida karanlik bilgisayar renklendirmesi gibi degil de eski baskilar gibi dogal renklerini gösteren gerekirse daha az kaliteli ama daha görsel keyfi olan tarzda basilmali. Yeni tip renklendirmeler ister comics'lerde ister Turkuvaz Tarkan'larda olsun okuma keyfini yok edecek kadar kötü olabiliyor(istisnalari var tabiiki).

Selamlar
Lami

karga

Eger Essential'larin yayin haklari alinmissa kitabin orjinali siyah beyaz oldugu için yayin evinin renkli yayinlama sansi zaten yoktur. Ayrica bu derginin yayinlandigi 90li yillarda Marvel'in renklendirmeleri çok kötüydü. Bilgisayar teknolojisinin yeni yeni gelistigi bir dönem ve diger DC, image ve Dark Horse gibi yayinevlerinin gerisinde kalan bir renklendirmesi vardi Marvel'in. Siyah Beyaz olmasi, hem görsel hemde daha ucuza mal edilip satisa sunuldugu için yayinin devamliligi açisindan daha iyidir kanimca.

tommikser

Sanirim içimiz islemis hepimizin.Bende siyah beyazin hos oldugunu düsünüyorum.Bunun disinda çogumuz renkli çr lere alisamadik.Örnegin Örümcek adam kapaklari bile orjinal degilken Byayinlari döneminde bana çok çekici geliyordu.Çizimler simdiye göre hiç iyi degil ama nedense hosuöa gidiyordu.Conani renkli seven kaç kisi var acaba aramizda?Azdir ben çok haz etmem.Begenirim ana siyah beyazdaki lezzeti alamam.Johm Buscemanin o çizgilerini mahvediyor gibime geliyor.Silver surfer iyiki siyah beyaz yayinlaniyor diyorum.O anatomi zevkimiz gereksiz renklendirmeyle bozulmasin.Velhasil siyah beyaza asigiz sanirim baksaniza.Fotolarda bile siyah beyaz görünce ne güzel diyoruz.O yüzden iyiki siyah beyaz.Keske daha önce de dedigim gibi Örümcek adamda siyah beyaz çiksa KM gibi.Bastan sona okusak duvar sürüngenimizi...

tommikser

Dediginiz herseye katiliyorum.Ama burada yillarida gözetmek lazim.70-80 yillarin renklendirme tekniginin albenisi bence az teknik yetersilik fazla sanirim.Birde o yillarin çizerlerinin çizim teknigi biraz daha fazla çr gibi simdi biraz daha farkli o yillar çok farkil bir tat birakiyor bende.O yüzden sihay beyazi da istedigim oluyor olabilir

tommikser

o zaman klasik maceral adi altindaki bu dizi nasil sonuçta orjini renkli bence siyah beyaz oldukça güzel olmus