Bu Aralar Ne Oynuyoruz?

Başlatan Carnage, 08 Ağustos, 2010, 17:43:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a5555

Ben dün Altanın çizgiroman dükkanında arkadaşla tavla oynadım... ;D ve yendimmmmm.altan dostumuz ,birde çay ısmarlayınca ,değmeyin keyfimize..Tabi çizromanları alıp keyifle eve yollandık,.
Fuat bay julia bekliyoruz...

Carnage

Myst serisinin son halkası Myst 5:End of the Ages'e başladım. Oyunu alalı 3 seneden fazla bir süre geçmesine rağmen sürekli "Uygun bir zamanı"beklediğim için oynanamamış, sonrasında unutmuştum. Ertelememin anlamsızlığını görüyorum çünkü önceki puzzlelar önceki oyunlarla kıyaslanamayacak kadar kolay. İlk Myst'teki yıldız haritası bulmacası gibi insanı çılgına çevirecek bir puzzle da beklemiyorum.

Adventure oyunlarıyla çok fazla içli dışlı olmayışıma rağmen,Myst,tıpkı senaryosunda olduğu gibi ıssız bir adaya düşersem yanıma alacağım ilk oyun.Lost'un ilham kaynağı olan iki büyük kurgu eserinden biri olan bu oyun ismiyle Jules Verne'in "Esrarlı Ada"sına gönderme olması da kendisine duyduğum sevgiyi arttırıyor.

Carnage

Alice Madness Returns'e biraz baktım. Oyuna yeni başladığım için senaryo hakkında bir şey diyemeyeceğim ama grafikler iğrenç ötesi olmuş.

a5555

Ben yine altan kardeşin dükkanına gittim,komşusu ile yine tavla oynadım,çaylarda altandandı,ama malesef 5-4 yenildim,son el düşeş attı,köskös
ç.romanlarımı alıp,altanın pis pis gülümsemesiyle eve yollandım.....
Ayrıca benim tek vazgeçmediğim  diğer oyun simcity4 ,orjinalleri var,bence gelmiş geçmiş en güzel oyun ,vali yada b.başkanı olup,şehri geliştirip,şehre gelir buluyorsun,ordun bile var,büyütüyorsun,böle bir başka oyun yok bence.
Haliyle orjinal cd leri olunca yeni çıkan binalarıda siteye üye olunup alabiliyorsun,alabilmen için orjinal kutularda seri nosunu yazıp üye oluyorsun,8 senedir vazgeçemediğim ,rakip tanımadığım oyun.geçmiş mesleğim inşaatçılıkda olunca değme keyfime....

pukay

f.e.a.r 32ü bitirdim lakin yapımcı firma değişince oyunda değişmiş başka bişey olmuş,steve niles ve john carpenter'ın desteğini alsalarda zerrre korkutmadı oyun ama eğlendirdi vakit geçirmek için ideal bir oyun olmuş

birde red faction.armegeddon,magnet gun sayeinde eğlendirsede hep aynı şeyleri yapmak(vur ha vur) vede bölümlerin birbirine benzemesinden dolayı birde bitmek bilmemesinden dolayı fena bayık anlar yaşattı

HacıGeraltEmmi

Fear ilk oyun gerçekten güzeldi. Alma kaç yerde aklımı almıştı hatırlamıyorum valla. Sonrakilerde korku adına hiçbirşey yoktu gerçekten. Ama 3ü henüz oynamadım, pekte umudum yok açıkçası :-\

can amca

Bu ara PS3'te Mass Effect 2 oynuyorum. Oldukça sürükleyici bir RPG. Grafikler oldukça iyi. Yaratılan evren çok geniş. Oyundaki RPG ve aksiyon öğeleri de iyi dengelenmiş. Hatta biraz ticaret te yapabiliyorsun. 80'li yılların sonlarında oynadığım Wing Commander-Privateer serisini hatırlattı bana. Hep fantazi dünyasında değil de biraz da gelecekte RPG oynamak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

pukay

spider man shattred dimension'u bitirdim,oynadığım en iyi spiderman oyunu diyebilirim 2099 evrenini pek beğenmedim,noir evreninin hastası oldum,gayet eğlenceli bonuslarıyla birlikte baya vakit geçirtiyo,tek sorunu hep aynı mantıkta işliyor bölümler gerçi ona da pek kafaya takmıyosunuz

alice madness returs'de gerek grafikleri,tasarımları,oynanış vb. vb. hastası oldum,herkese tavsiye ediyorum,onunda sorunu felaket derecede piyano bugları var,
açılmayan şemsiye,block yapmayı bırakmayan düşman,oyundan atmalar,şahsen  bu oyundan atma sorununas ben bir çare bulamadım herkesin başına gelen birşeyde değilmiş
  her halükarda kesinlikle alın,oynayın derim.oyunun içine konan artbookda cabası

Carnage

Alıntı yapılan: pukay - 21 Ağustos, 2011, 20:05:17
spider man shattred dimension'u bitirdim,oynadığım en iyi spiderman oyunu diyebilirim 2099 evrenini pek beğenmedim,noir evreninin hastası oldum,gayet eğlenceli bonuslarıyla birlikte baya vakit geçirtiyo,tek sorunu hep aynı mantıkta işliyor bölümler gerçi ona da pek kafaya takmıyosunuz

alice madness returs'de gerek grafikleri,tasarımları,oynanış vb. vb. hastası oldum,herkese tavsiye ediyorum,onunda sorunu felaket derecede piyano bugları var,
açılmayan şemsiye,block yapmayı bırakmayan düşman,oyundan atmalar,şahsen  bu oyundan atma sorununas ben bir çare bulamadım herkesin başına gelen birşeyde değilmiş
  her halükarda kesinlikle alın,oynayın derim.oyunun içine konan artbookda cabası

Shattered Dimensions'ı ben de beğendim ama sizin aksinize 2099 evrenini. Alice Madness Returns hakkında sizin gibi düşünmüyorum. Sadece 10 dakika oynadım,silmeyi düşünüyorum ama bir şans daha vereceğim.

Carnage

Valve Software yapımı,kısa zamanda 3 milyon satış rakamına ulaşan ve bu yılın hit oyunlarından biri olan Portal 2'yi oynamaya başladım. Oyunun başları fena halde Half Life'a benziyor. Zaten Half Life'da aynı evreni paylaşmakta. İlki Half Life 1 ile HL2 arasındaki bir dönemde geçen oyun,yapımcıların deyimiyle "çok daha sonrasında"geçiyor.Perakende dağıtımcılığını Electronic Arts'ın yaptığı oyunu Steam üzerinden de indirebilirsiniz.

Başlarına göz atabildiğim ikinci oyun Darksiders oldu ve bu oyunun giriş videosunu az da olsa Spawn'in film uyarlamasının girişine benzettim. Oynanış tarzı God of War'a oldukça benzeyen oyun, PS3 sahibi olmadığı için GOW3'ten mahrum kalanlar için bulunmaz bir nimet.

Oynadığım üçüncü oyun ise Dirt 3. Bu kadar kötü bir bilgisayarda bile bu kadar güzel grafikler görmemi sağlayan Codemasters'ın programcılarını tebrik ediyorum.

Ve son olarak da  Mafia 2'ye baktım. Oyun çıkmadan önce DirectX 10.0'ı kurma şansı olmayanWindows XP kullanıcılarının oyundan mahrum kalacağı söyleniyordu ancak oyun DX9.0 ile de gayet güzel çalışıyor. Oyundaki haritalar oldukça küçük olduğu için de kaliteli grafikler görebiliyorsunuz. Giriş demosu da çok hoş. Senaryo da öyle ve quote edilmelik diyaloglarla dolu .  Bu sıralar Noir temalı yapımları sevmeyen ben bile,keşke ilk oyunu oynasaydım dedim.

nacho_grande

Serinin 4. oyunu olan ve Konstantiniye' de geçen Assassin's Creed Revelations ile beraber Diablo III beklemekteyim. Bir de Thief serisinin 4. yapılsa tadından yenmez.

emre ozdamarlar

Gecenlerde bi arkadasta God of War 3'u oynadim, bitirdim, ki yillardir bilgisayar oyunu, playstation, xbox oynamisligim yok, en son adam gibi oynadigim oyun diablo 2'dir heralde. arkadas oyunlar ne gelismis be :) grafikler, senaryolar, oyun icinde cözmemiz gereken bilmece/bulmacalar (ya da artik her ne deniyosa bunlara) costukca cosmus.
ama yine de bazi seyler hic degismemis, bi yerden bi yere atliycam, verdigi hissiyat veya yasattigi zorlama zamaninda prince of persia'da ne hissediyorsam aynisi :)
artik ekran yetmiyor, cok daha gercekci 3D gözlukler falan yapmalari lazim oyun hissini degistirebilmek icin.

sözlerime burada son veriyor, diablo 3 icin olan beklememe devam ediyorum. :)

alan ford

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 07 Eylül, 2011, 19:00:22

sözlerime burada son veriyor, diablo 3 icin olan beklememe devam ediyorum. :)

Ne zaman çıkacak abicim bu oyun. Geçen sene çıktı çıkıyor diye oturup maus kaslarımı geliştirmiştim Diablo 2'de. Yine yalan oldu >:(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

siyahderikoltuk

Bu yaz hakikaten çok kurak geçti oyun açısından.. Biraz F.E.A.R 3'ün, biraz Deus Ex'in tadına baktım, Duke Nukem zaten patates olmuş  :'(, 'Kabdan Amerikaa' olayım, Red Skull' döveyim dedim 1 saat tahammül edebildim. Ne varsa eskilerde var bari Uncharted 2'ye tekrar başlayımda gözüm oyun görsün..

ErenKoyunoglu

Tropico 4 çılgınlar gibi :)