HOZ Comics - Judas Yayini

Başlatan hanac, 09 Ağustos, 2010, 09:52:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Sami abi (s.b) den gelen bilgiler dogrultusunda bu basligi açtim.

Evet biraz daha bilgi rica edelim.  :)

s.b

Hasim bey'den aldigim bilgiye göre Pecos Bill'in yayinina baslandiginda Judas'ı da görecegiz. Toplam 16 macerasi(kitabi) olan Judas 4er sayilik kalin ciltler halinde 4 ciltte tamamlanacak.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

poe

insallah

hep bi judas takimim olsun isterdim.. hoz'a kismet olursa çok güzel olur

ama içine biraz editoryal yazi da eklerlerse daha da süper olur ;)

alan ford

Nereden aklimda kalmis bilmiyorum.Bir yerlerde mi okudum yoksa biri mi fisildadi ama Judas'in 8 sayilik bir  Brezilya macerasi  var diye biliyorum.Bunlar yayinlanacak mi?.Yoksa kandirildim mi ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Judasi HozComics düzenli olarak yayinlarsa güzel bir arsivimiz olur. Yayinlanmamis maceralarida gerçekten varsa ve bunlarda yayinlanirsa o zaman SÜPER olur..  :D
Darkwood Sakinleri..

İlhan Yılmaz

O maceralar Judas'in tutmasi üzerine ayni isimle baska bir kahramanin maceralarinin dizide yayinlanmasi sonucu ortaya çikmistir. Yanilmiyorsam ve de dogru yaziyorsam dizi chakal(çakal gibi bir isim iste) adiyla yayinlaniyordu.

V

Tay'in Judas baskilari kapagindan,baskisina her haliyle çok iyi bence.Alt tarafi da 16 sayi.Bunlari dobisko ciltler
halinde görmek istedigimi sanmiyorum.Elimde 2 takim Judas var.Tay 2. baskilarini da yapmis.Jeriko'da 3.baskiyi bile yapmislar.
Tamamlamak isteyenler ciltli hali yerine bu serileri bol oldugu için bulabilirler.Ama bir Kit Taylor'u bulmak kolay degil.Bence
Hoz bu sevimli seriyi yayinlarsa hepsinden çok satar.Bir de Ilhan'in da belirttigi gibi derli-toplu bir Zembla serisi çok iyi olurdu.
Ordan-burdan toplamaktan biktim Zembla'yi..
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Judas'dan da güzel bir kapak...

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

İlhan Yılmaz

Judas her kitap tam macerali olmak üzere limited bir seri. Dobisko ciltlere hiç gerek yok. Ayrica zamninda Aslan Sükür'ün yaptigi her bir kapak resmi feda edilemeyecek kadar güzel. Ve hatta Tay'in kullandigi bize özgü macera isimleri ise çok cazibedar. Bunlar aynen Tay edisyonlarinda oldugu gibi birakilmali kanimca. Kolleksiyonumda mevcut olan ve her birini büyük keyifle okudugum Judas maceralarini yeniden almam için bunlar yeterli ve hatta elzem.

Oguz

Tay tarafinda basilmis olan 16 sayinin Italya'daki kronolojik siraya göre yayimlanip yayimlanmadigini merak ediyorum.

Sayet seneler sonra yeniden yayimlanacaksa buna özen gösterilmeli, kaligrafi ve tercüme mutlaka gözden geçirilmeli, seri aylik olarak yayimlanmali.

Bu arada Aslan Sükür'ün kapaklari gerçekten nefis ancak orijinal kapaklari görmek de güzel bir deneyim olabilir.

Diye düsünüyorum.  ;D

can amca

sokaga atacak parasi olan yayinlasin!

darkwood

Judas'i çikarmayi Erimer yayincilikta bir ara denemisti. Arsivlik Hard cover kapakli renkli ve ansiklopedik büyük boy tek bir cilt çikardilar, Fakat devami gelmedi.
Bu kitap ile ilgili gözüme çarpan bazi noktalari yazmadan geçemiyecegim.  Bu kitabin boyutuna göre  çizim kareleri çok küçük kaldi, yani önceki normal boy Tay yayinlarinin ebatlarinda  ve yine renklendirmeside yagli boya tablo tadinda oldu. Fiyat ve kitap tanitimindaki yetersizlikte bu hususlara eklenebilir. Bu yüzden pek tutulmadi saniyorum.

Darkwood Sakinleri..

s.b

Toplam 16 sayidan olusan bir dizi. 4 sayi birarada olarak yayinlandiginda 4 çiltte tamamlanacak. Ekim derken Kasim oldu.
Olsun biz bekleriz.
Ama hos olmuyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

Judastan bir haber yok mu? Yoksa Haşim bey vaz mı geçti?

rumar80

Sevgili Eyyüp Bey, sadece Judas mı? Jeriko? Hatta Kinowa?
  Hadi hepsini bir kenara bırakalım. Şubat oldu Örümcek ne oldu? Örümcek yerine kader mi ağlarını örüyor gene?