Green Hornet ve Kato

Başlatan hanac, 16 Ocak, 2010, 23:31:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Zamaninda Bruce Lee nin de Kato rolunu oynadigi "Green Hornet" dizisinin CR serisi yakinda ABD de basliyor.

Seriyi unlu yonetmen Kevin Smith yaziyor, yayinci Dynamite sirketi.

V

Alex Ross,diziyi bastan sona alir, devam ettirirse efsanevi bir seri olusur kanaatimce.

Bu yil içerisinde filmi de gösterime giriyor.Film su anda Post-production asamasinda.

Jay Chou adli tanimadigim bir oyuncu,daha önce Bruce Lee'nin oynadigi Kato rolünde.

Basroldeki Christoph Waltz'i en son Inglourious Basterds'ta izlemistik.Yönetmen Michel Gondry'nin

" Eternal Sunshine of the Spotless Mind"'ini çok begenmistim.Geçen yil izledigim" Tokyo" isimli dramasi da

nefis bir filmdi.

Bu arada 1966 yayinlanmaya baslayan Green Hornet dizisi, Türk televizyonlarinda yayinlandi mi?

Diziyi izleyen var mi?Bilgisi olan paylassin lütfen...

"İstemem,eksik olsun.."

V

Dynamite'in Green Hornet çizgi roman dizisi oldukça basarili bulundu ki dizideki Kato karakteri(Green Hornet'in söförü ve dostu ayni zamanda)de kendi serisine kavustu.
1930 yillar ABD'sinde radyo dramasi olarak baslayan ve sonrasinda 3 farkli dönemde Tv dizisine dönüsen,çizgi
roman uyarlamalari da yapilan kostümlü  maceraci Green Hornet,bu yil çerisinde Kevin Smit'in kalemiyle
yeniden hayat buldu.Aleks Ross'un önderligindeki çizim ekibi de iyi is çikarinca dizi Dynamite serilerinin yildizi oldu adeta.
Dizinin sevimli karakteri,uzak dogu dövüs sporlari ustasi Kato'nun çizgi romani da rüzgardan nasibini alarak raflarda yerini aldi.

"İstemem,eksik olsun.."

V

Amerikan comic tarihinin en eski yayınlarından Green Hornet Dynamite ile tekrardan can bulduktan sonra

yayınevinin başat karakteri haline geldi adeta.Gerek Green Hornet,gerekse Kato serileri yollarına tam gaz devam ediyorlar.

Yazar Matt Wagner'in  aksiyon ve macerayı  komedi unsurlarıyla süslediği öyküleri Aaron Campbell ve Francesco Francavilla

tarafından kağıda dökülüyorlar(Green Hornet:Year One).Benim gibi klasik polisiye-aksiyon çizgi romanı sevenleri memnun edecek

serinin,2011 yılı yazında sinemalarımıza gösterime girecek filmi öncesi türkçe olarak yayınlanmasını dilerdim.

Kevin Smith'in yazdığı Kato..

"İstemem,eksik olsun.."