Aforizmalar...

Başlatan pizagor, 19 Ağustos, 2010, 19:48:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Madem televizyon,manken,reklamci,sinema elestirmeni ve ucuz yazarlarin kültür üzerine tartistigini görmek içinmis,o halde
insanlarin kültür seviyesini yükseltmeye ne gerek var ki?Öyle bir sey istemiyorlar ki!Hallerinden memnunlar.Konu bundan ibaret.
Önlerine konan saçmaliklarla mutludur onlar.Istedikleri de odur zaten.Hilelerden,yalanlardan,aptal oyunlardan tekrar tekrar isterler.Otomobil kazanmak,sahtekarlar,Coelho'lar,Jardin'ler,Spice Girls'ler ve Pamela Anderson'lar..Istediklerinden de bol bol verilir.Normal degil mi?

-Tetikçi-

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

'Açiklanmasi zor olan herseyi Tanri'ya birakmak, deyim yerindeyse Tanri'yi ucuzlatmak olur. Iste asil bu degil midir Tanri'ya edilen küfür!?'   Manga Türlerin Kökeni
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Kafasina diktigi sisenin dibini gören Mister No siseyi nehre firlatir ve söyle der :

'Hayat da tipki bu siseye benzer iste. Ne zaman bittigini anlamazsin...'

Mister No KM 21

pizagor

Poe'nun agzindan yüzyillarin degismeyen gerçegi :

'Sefalet vebadan daha çabuk yayiliyor, Doktor... Zenginler çit çekerek onlari uzak tutacaklarini saniyorlarsa yaniliyorlar!'

Büyülü Rüzgar sayi : 96 Daragaci

V

Ölü et,yeni hileler ögrenmez..
              - Billy The Kid-

"İstemem,eksik olsun.."

V

Zombilerin iyi tarafi "yavas" olmalari,
Kötü tarafi ise;
Hep birlikte haraket etmeleri..

Pat Garrett-Billy The Kid
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Franz Magnus :

'Biliyor musun Ken... Ben... galiba fazla iriyim...'

Ken :

'Mmmm... Ben de galiba karga burunluyum... Ama fazla degil... Fazla sözünden pek hoslanmam... Hiç kimse fazla birsey degildir... Hepimiz asagi yukari ayniyiz...'

Ken Parker Altin Seri Sayi 35 Devlerin Yolu

V

Belki de devir artık tarihöncesi büyük yırtıcıların devri değildi.
Belki de uyum sağlamak,daha kurnaz oynamak,daha yukarılara göz dikmek gerekecekti.
Ne de olsa,en tehlikeli tür,en büyük yırtıcılar arasında bile en korkuncu,
Yaratıkların en zararlısı,haya ve akıldan en yoksun olanı
...insandır.

-TETİKÇİ-

"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

"... Atom bombası ve açıkhava sinemaları, dünyanın çok yakında kendi kendinimahvedeceğinin su götürmez belirtileriydi."

Blacksad -  Arktik Irk
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

"Şehir insanları için yalan,günlük pişirilen ekmek gibi ve ihanet ise tatlı bir şarap"

Conan Kimmerya'dan Conan'ın şehir insanları için çok güzel bir sözü.Birde Conan'a barbar derler.

nacho_grande

"Kadınımı paylaşmam, prenses ya da fahişe olması farketmez." Conan

hennessy

"hayir, hayir cinayet degil," dedi sherlock holmes gülerek.
"birkaç metre karelik bir alanda birbiriyle itisip kakisan dört milyon insan
olunca meydana gelebilecek acaip küçük kazalardan biri yalnizca." Sherlock Holmes

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Üçüncü lahit:

"Çocuğum,insanın bilmesi gerekenlerin bir sınırı var...Bilgi arayışı,tanrı karşısında kibrin başladığı yerde bitmelidir!"

pizagor

Alıntı yapılan: gunessemerci - 08 Nisan, 2011, 15:46:52
Üçüncü lahit:

"Çocuğum,insanın bilmesi gerekenlerin bir sınırı var...Bilgi arayışı,tanrı karşısında kibrin başladığı yerde bitmelidir!"

Katılmıyorum, dogmatik bir yaklaşım bu...

tommikser

Daha sonuna kadar okuyamadım ama sınır derken bir ölüyü canlandırmak veya tanrının yaratı gücüne karşı gelerek onun yerine almaya çalışmaktan bahsediyor bence.Ben bunu anladım yoksa bilgi olmalı ama onu öğrenmek istemenin de bir sınırı olmalı mı olmamalı mı?Demek istediği bu  olabilir gibime geldi.Benimde bu açıdan bakarak hoşuma gitti.