Aforizmalar...

Başlatan pizagor, 19 Ağustos, 2010, 19:48:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carnage

Mutluluk hapistir Evey,mutluluk en sinsi hapistir/V( V for Vendetta)

Carnage

Buradan millerce uzaklıktaki karanlık deliğimdeyken tanıyordum seni. Rüyalarımdın,tanıyordum. Ve o delikten kaçtım,rüyalarımdan da kaçtım.Tek bir gaye için:Seni bulmak ve kırmak için/Bane(Knighfall'da Batman'e attığı tarihi dayaktan önce)

Carnage

Daniel ben Republic'in çektiği filmlerdeki kötü adamlardan değilim. Sonucu değiştirme şansınız olsaydı size planımı açıklar mıydım?/Adrian Veidt (Watchmen 11)

Gambit

2 dakika once Superman Grounded 1. cildi okurken guzel bir konusma metni okudum ve bu basligi acip burda okurken hosumuza giden guzel sozleri - alinti paylasalim istedim.

ilk mesaj olarak verdigim ornekden baslarsam:

Superman bir sucluyu havada iyice korkuttukdan sonra yere birakir ve yanindan ayrilirken tehdit vari bir konusma ile ayrilir. Batman gelir o sirada ve

B: "Benim kotu ve senin iyi oldugunu sanirdim, sen bu kadar kotuyken nasil iyi polis / kotu polis i oynayacagiz"

S: Basit. Kotu polis ve psikopat polis i oynayacagiz. Bil bakalim sen hangisini oynuyorsun"

diye sorar.

Burda soz hos olsa da aslinda daha guzel olan, J. Michael Straczynski nin yilar yili iyi adam olarak bildigimiz Superman i, bir nevi Supreme Power daki Hyperion moduna sokmus ve daha sert, daha gri bir karakter haline getirmis olmasi.

ümitkr

Hangi sayısıydı hatırlamıyorum ama Conan'dan kısa bir alıntı yapacağım sayende sevgili Gambit aklımda kalan ve hatırladıkça gülümsediğim:

Conan biriyle kılıç tokuşturuyor ve bir zaman sonra kılıcını adamın koluna saplıyor. Gardı inen hasmı can acısıyla "Ah kolum" diye bağırırken kılıcının konumunu değiştiren ve daha ağır bir darbe indirebilecek savunmasız alan yakalayan Conan kılıcı hasmının kafasına indirip "Hayır, kafan" diyordu...

Kısa ve öz... :)

Mister NO

"Ormana dönmek istiyorum.Orası gündüz de karanlık,ama en azından hayatın ve ölümün bir anlamı var...Uygar insanların yüreğindeyse yalnızca karanlık oluyor!"

Mister No

Mister No Efsanevi Maceralar 3 Syf:268

gamlıbaykuş

Aforizmalar uzun zamandır yalnız kalmıştı, teşekürler Mister No :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Daredevil Sarı'da Loeb'den hayat dersleri...

Kazanacağından emin olmadığın sürece ringe çıkma...

Bir erkek partiyi en gürültülü anında terketmelidir...

Korkmadığın sürece herşeyi yapabilirsin...

Bir adamın erkeklik ölçütü mindere nasıl düştüğü değil, ayağa nasıl kalktığıdır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Daredevil Sarı'da güzel bir söz daha vardı ; kanunun her zaman adalet olmadığına dair... Maalesef kitapta yazıldığı halini not almamışım...

caretta

Teks:''Karson,Kit gözlerinizi dört açın.''
Karson:''Yanlış bir hareket yapanı cehenneme öyle gürültülü yollayacağım ki,uykusu en ağır olan şeytan bile uyanacaktır.''
Süper Teks fasikül 212          Vadedilmiş Toprak.

candy

"Savaş kazanılır ama barış kaybedilir." Çılgın At -Büyülü Rüzgar/Dört Şaman sayısı

Mister NO

"Ölümün beklediğini bilen bir adama zaman, hep daha yavaş geçer"

BOUNCER- Syf:84

alan ford

" Eğer bir an önce bazı kötü alışkanlıklar edinmezsen sonra çok geç olur... Bir gün bir de bakarsın ki yaşlanmışsın!"

Mister NO- Gringonun İntikamı

Not : Külliyata başladım tekradan. Mutluyum :))
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Charles Xavier New X-Men'in 127. sayısında Xorn'a söylüyor:

Sometimes the idea of the monster is more real than the monster itself.

Mister NO

"İntikam insana bir anlık haz ve hayat boyu pişmanlık verir"

Mister No- Ateş Kasırgası