Aforizmalar...

Başlatan pizagor, 19 Ağustos, 2010, 19:48:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Diana ile Ares'in - onlarca ehemmiyetsiz konuşma balonunun arasından geçerken durmama neden olan - diyaloğu...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Avengers kariyerinin bu başlangıç döneminde Kaptan Amerika'yla her fırsatını bulduğunda takışarak gayet sorunlu bir ergen profili çizen Clint Barton'dan boyunu aşan bir söz...

Çizgiromanlarda geçen aforizmalarımıza bir çentik daha atalım...

Not: Görsel, Gerekli Şeyler etiketli Avengers Klasik Cilt 2'den alınmıştır.

Mister NO

"Bakın, can sıkıntısı zenginlere özgü bir hastalıktır ve ben hiç zengin olmadığım için bu duyguyu tanıma fırsatı bulamadım..."

Mister No

alan ford

Ben kadere meydan okumam, ona kur yaparım.

Tabii ki Mister No
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

"Bitik bir sanatçı olmak için her daim fedakarlık ve özveriyle tam zamanlı çalışmak gerekir."
          Grup Terapisi / Manu Larcenet

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 23 Temmuz, 2023, 15:04:44"Bitik bir sanatçı olmak için her daim fedakarlık ve özveriyle tam zamanlı çalışmak gerekir."
          Grup Terapisi / Manu Larcenet

Albüm nasıl sevgili alan ford?

alan ford

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Temmuz, 2023, 21:41:21Albüm nasıl sevgili alan ford?

Daha sadece ilk albümü okudum, ilk izlenim Sıradan Zaferler'in altında. Balonlama falan da çok karışık. Çizgi Roman'ın kaçış edebiyatı olduğu ucuz hâli özlüyorum bu aralar:)

kedidiro

Bu gün çizgi romanlarından uyarlanmamış ilk Asteriks filmini izledim: "Asteriks ve Orta Krallık" Filme dair olmamış deyip geçeyim ama filmde geçen -sanki daha önce de bir yerlerde duyduğum- bir aforizmayı buraya bırakayım:
"İki hayatımız vardır. İkincisi sadece tek bir hayatımız olduğunu fark ettiğimizde başlar"

Saki

Bir haftalığına fakir olmaktansa hayatın boyunca zengin olmak daha iyidir  ;)

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 04 Ağustos, 2023, 17:34:43Bir haftalığına fakir olmaktansa hayatın boyunca zengin olmak daha iyidir  ;)

Bu nereden Saki ? Bu başlıkta çizgiromanlardan alınan referanslarla aforizmalar yer almalı.

Çizgiroman referansını yazabilir misin ?

Saki

Alan Ford çizgiromanı, Hasan. İtalyan Magnus Bunker yayınevi. Google'da Alan Ford yaz, çıkacak. Sanırım sizin orada hiç yayınlanmamış.

Bu çizgiromanda böyle şeyler çok var...

pizagor

Bu dünyada adalet yok ve iddiaya varım diğerinde de yoktur...

Zehra'nın Cenneti albümünden...

Gabby

Şimdilerde reklam sektöründe faaliyet gösteren ve Seksenli yılların Heavy Metal dergilerinde The Bus (Otobüs) ile, bardak dibi kalınlığındaki gözlük camları ardından gözleri iki küçük nokta kadar ancak görünen  eksantrik "otobüs yolcusu" nun maceralarını hipnotik çizimlerle yorumlayan aykırı bir çizerdi Paul Kirchner...

Aşağıdaki üçlü panel Kirchner'in Murder by Remote Control (Uzaktan Kumandayla Cinayet)'dan alınmıştır...
Hollywood sen nelere kadirsin... :)

Ben hava kuvvetleri... Ben deniz kuvvetleri... Ben ordu...

Sen Benim kim olduğumu biliyorsun...tüm Dünya Benim kim olduğumu biliyor...
Vahşi Batının (Batı Geçidinin) kapısını  açtım...

Vahşi Kızılderilileri evcilleştirdim... suçu ortadan kaldırdım...
Chicago'da düzeni sağladım...

Saki

Barbarlık insan türünün doğal halidir. Medeniyet doğal değildir ve bu nedenle barbarlık her zaman galip gelecektir.

Cebal Sagın çocukları, Kara nehrin ötesinde.