Lone Ranger - HOZ Comics (Dynamite)

Başlatan V, 20 Ağustos, 2010, 09:08:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Dynamite'in yeniden hayat verdigi unutulmaz western karakteri" Lone Ranger "(bizde bilinen adiyla

"Maskeli Süvari") Amerika'da 23. sayisina ulasmis durumda.Kizilderili dostu Tonto ile gönüllerimizde taht kuran

unutulmaz  çizgi dizisini izleyen sansli kusaga dahil birisiyim.Çizim ve kapaklariyla göz dolduran dizinin

ülkemizde de yayinlanmasi dilegiyle..

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Bizdeki adiyla Maskeli Süvari'yi yayinlandigi o yillar öncesinde ilgiyle takipederdim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Dylan Dog Renk Cümbüşü müjdesinden sonra HOZ dan bir yayın duyurusu daha geldi.

LONE RANGER / Yalnız Kovboy

Nisan'da  :)

hanac

Arkadaşlar,

Bu seri oldukça yeni.

Dynamite'in 2006 yılında çıkardığı seriden şu ana kadar 4 cilt çıktı.

Her birinin içinde 6'şar fasikül var.

yalcinerol345

Ama ben bu kahramanı daha eskiden beri duyardım.Yanlış mı hatırlıyorum.Bu kahramanın daha eski maceraları da var mı?

rumar80

Öncelikle HOZ'un comics'e dönmesini duymak güzel.
   Bu arada sevgili Hasan sen hatırlamazsın, ama The Lone Ranger babalarımızın çocukluğunda da tanınan, bizim çocukluğumuzda da çizgi filmi oynayan bir kahraman.
   Bizde maskeli süvari diye bilinir. Tonto adında kızılderili bir arkadaşı vardır. Yanlış hatırlamıyorsam imza olarak gümüş kurşun bırakır. Atının adı da gümüş (Silver)tür.
   Hatta "Haydi Silver." deyişini hatırlarım.
   Kısaca biza çok da yabancı olmayan bir kahraman. Haydi hayırlısı.

gamlıbaykuş

Peki tamamlanmış bir seri mi yoksa daha ediyor mu?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

aa

Esse Gesse Hayranı...

yalcinerol345

Dayım, bizim zamanımızda Kara Maske vardı diyerek anlatırdı hep.Bu o mu?

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 20 Şubat, 2012, 18:02:30
Örnek çizgi var mı?

evet bir sayfayı örnek olarak görebilseydik.iyi olurdu...... ;) :)

Tarkan Kurt

Hoz'dan üst üste güzel sürprizler geliyor. Bence onlar da artık trendi yakaladılar. Çizgi roman severler artık renkli kaliteli kağıda basılmış  yayınlara daha çok ilgi duyuyor.

altay1944

Zaman neyi gösterir bilemem ama tabletlerde yapılan çizgiromanların ülkemizde pek tutacağını sanmıyorum.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

NIC

DAMPYR

Hoz demekki okuyucu isteklerini gözönüne alıp Renkli yayınlara el atmaya başladı.ah birde Lary Yumayı renkli yayınlasa süper olurdu.... :D 8) ;)

caretta

Şimdilerde Tim ile ilgili birşeyler toparlıyorum.Bilka Yayıncılık'ın yayınladığı Gringo dergisinin
son18-20 sayısı Kara Maske'ye ayrılmış.Bugün bazı görseller tarattım bilseydim Kara
Maske'den bazı kareler taratırdım.Neyse referansı verdim.Elinde Gringo olan arkadaşlar
bunu yapabilir.