Lone Ranger - HOZ Comics (Dynamite)

Başlatan V, 20 Ağustos, 2010, 09:08:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 20 Şubat, 2012, 18:40:08
Hoz demekki okuyucu isteklerini gözönüne alıp Renkli yayınlara el atmaya başladı.ah birde Lary Yumayı renkli yayınlasa süper olurdu.... :D 8) ;)

simdiye kadar yazmiyordum ama artik yazmaya baslayacagim bu renkli basim konusunda

Elin Amerikalisi 60 yildir renkli basiyor, Italyan'lar hala kirk yilda bir renkli basiyor, onu da ozel sayi, limitli uretim, cok elzem ve yapilamaz bir seymis gibi pazarliyor. Hala bizler de aliyoruz, inaniyoruz falan

tamam siyah beyazin yeri ayri ama renkli yayin cikarinca da cok bir is basarmis gibi dot kaldirmanin luzumu yok (Italyanlara diyorum bunu)

haysat

Kara Maske, orijinal ismi Maschera Nera olan ve altmışlı yıllarda yazar Max Bunker (Luciano Secchi) ve Ressam Paolo Piffarerio (Paul Payne) tarafından yaratılan komik bir western çizgi romanıdır. Max Bunker'in yazdığı ilk senaryo olan Kara Maske, Zorro ve Lone Ranger gibi batı döneminin maskeli karakterlerinde geleneksel olan mizah ve şiddet dozunun yüksek olması özelliğine uyan bir western maceradır. Editoriale Corno tarafından aylık olarak yayınlanan orijinal seri Mart 1962 yılında başladı ve 22 sayı çıktıktan sonra Aralık 1963 yılında sona erdi. Mart 1977 yılında yeniden başlayan seri tekrar basılan birinci sayıya ilave olarak 31 sayı daha yayınlanarak Ekim 1979 yılına kadar sürdü. Resimde bu ilk sayı Mart 1962'de yayınlanan Maskeli Süvari isimli macera orijinali Il cavaliere mascherato olan maceradır.

Maceranın esas karakteri esasen bir avukat olan Ringo Rovent'dir. Maskeli kimliği ile ne kadar cesur ve atılgansa normal kimliğinde yansıttığı bir o kadar korkak ve çekingen bir insandır. Okuyucuya bu özelliğiyle biraz Superman çağrışımı yaptırır.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 20 Şubat, 2012, 20:16:08
Hoz demekki okuyucu isteklerini gözönüne alıp Renkli yayınlara el atmaya başladı.ah birde Lary Yumayı renkli yayınlasa süper olurdu.... :D 8) ;)

simdiye kadar yazmiyordum ama artik yazmaya baslayacagim bu renkli basim konusunda

Elin Amerikalisi 60 yildir renkli basiyor, Italyan'lar hala kirk yilda bir renkli basiyor, onu da ozel sayi, limitli uretim, cok elzem ve yapilamaz bir seymis gibi pazarliyor. Hala bizler de aliyoruz, inaniyoruz falan

tamam siyah beyazin yeri ayri ama renkli yayin cikarinca da cok bir is basarmis gibi dot kaldirmanin luzumu yok (Italyanlara diyorum bunu)

Sevgili Süleyman'a katılıyorum elin amerikalısı 3 boyutlu çizgi roman çıkaracak nerde ise İtalyanlar renkli çizgi roman çıkarınca sevindirik oluyoruz :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

hanac

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 20 Şubat, 2012, 17:59:18
Peki tamamlanmış bir seri mi yoksa daha ediyor mu?

Mayıs 2011 de 25. fasikül çıkmış gözüküyor.

Wikipedia 4 cilt çıktığını söylüyor ama Dynamite sitesinde 3 cilt gözüküyor.

1. cilt (1. - 6. fasiküller) Now and Forever, bu HOZ logolu kapağını gördüğümüz cilt.

2. cilt (7. - 11. fasiküller) Lines Not Crossed, kapağı altta

3. cilt (12. - 16. fasiküller) Scorched Earth, kapağı altta

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Şubat, 2012, 17:56:38
Yanlış hatırlamıyorsam imza olarak gümüş kurşun bırakır.

Evet doğru hatırlıyorsun.

25. fasikülün kapağı, sadece gümüş kurşun

alan ford

Alıntı yapılan: Gambit - 20 Şubat, 2012, 20:16:08

Alıntı yapılan: haysat - 20 Şubat, 2012, 20:25:32

Kara Maske, orijinal ismi Maschera Nera olan ve altmışlı yıllarda yazar Max Bunker (Luciano Secchi) ve Ressam Paolo Piffarerio (Paul Payne) tarafından yaratılan komik bir western çizgi romanıdır. Max Bunker'in yazdığı ilk senaryo olan Kara Maske, Zorro ve Lone Ranger gibi batı döneminin maskeli karakterlerinde geleneksel olan mizah ve şiddet dozunun yüksek olması özelliğine uyan bir western maceradır. Editoriale Corno tarafından aylık olarak yayınlanan orijinal seri Mart 1962 yılında başladı ve 22 sayı çıktıktan sonra Aralık 1963 yılında sona erdi. Mart 1977 yılında yeniden başlayan seri tekrar basılan birinci sayıya ilave olarak 31 sayı daha yayınlanarak Ekim 1979 yılına kadar sürdü. Resimde bu ilk sayı Mart 1962'de yayınlanan Maskeli Süvari isimli macera orijinali Il cavaliere mascherato olan maceradır.

Maceranın esas karakteri esasen bir avukat olan Ringo Rovent'dir. Maskeli kimliği ile ne kadar cesur ve atılgansa normal kimliğinde yansıttığı bir o kadar korkak ve çekingen bir insandır. Okuyucuya bu özelliğiyle biraz Superman çağrışımı yaptırır.

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Bu yayınlanan Amerikan çizgi romanı zaten. Maschera Nera ise Lone Ranger'dan da esinlenen bir İtalyan çizgi romanı. Bu arada yazarı Max Bunker Alan Ford'un da yaratcısıdır ve haliyle tarafımdan pek sevilir. 
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

haysat

Ben  Türkiye'de yayınlanan seriye örnek vermek için bu bilgileri verdim.
Tarihleri siz karşılaştırın.
Benim örnek verdiğim seri 80'lerde yayınlandı.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hennessy - 20 Şubat, 2012, 20:29:19
Sevgili Süleyman'a katılıyorum elin amerikalısı 3 boyutlu çizgi roman çıkaracak nerde ise İtalyanlar renkli çizgi roman çıkarınca sevindirik oluyoruz :)

çıkardılar desem ;D

[IMG]http://img812.imageshack.us/img812/3926/astereomanstore022.jpg[/img]

hennessy

Alıntı yapılan: designer73 - 20 Şubat, 2012, 21:50:46

çıkardılar desem ;D

[IMG]http://img812.imageshack.us/img812/3926/astereomanstore022.jpg[/img]

Yok artık :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Hoz Comics bombaları patlatmaya başladı.  Bu çr en çok satanlardan olacaktır diye düşünüyorum. Sırada daha başka neler var acaba?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 21 Şubat, 2012, 11:42:22
Hoz Comics bombaları patlatmaya başladı.  Bu çr en çok satanlardan olacaktır diye düşünüyorum. Sırada daha başka neler var acaba?

Lary Yumada , Lary Yuma diyorum ben ısrarla istiyorum.... :D :) ;)

Tarkan Kurt

dursar

Gambit

bu arada 3 boyutlu cizgiroman sayfalari karismaya basladi zaten Amerikan cizgiromanlarina :)

Superman : Last Son cildini alinca, icinde gozluguyle birlikde geliyor ve maceranin ortalarinda bir yerde phantom zone da diye hatirliyorum, 4-5 sayfayi 3 boyutlu okuyorsunuz

Italyanlar 4 renkden olusan renk paletleri ile renklendirme yapiyoruz diye devam ededursun.